• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

WELGER prikolice

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pošto nemamo temu o ovim dosta rijetkim prikolicama, a pošto je jedna došla u moj kraj bit ću toliko slobodan da ju sa par riječi i slikica predstavim!

Dakle, Welger prikolica, model ZMR80, tvorničko stanje, 8t nosivosti, abnormalno jaka šasija, gotovo kao kamionska, kamionski kotači, dimenzija guma 11.0-20, naletna kočnica.
Točne dimenzije sanduka neznam, ali je puno šira i duža od klasičnih "bunkerašica" kakve su česte kod nas, tipa Pronar, Tehnostroj, Fliegel.



















U silaži, kao i u transportu zrna se je pokazala izvanredno stabilna i povozna, nismo imali primjedbi.

Takvu sličnu prikolicu ima kolega član @Mike pa se nadam da nas bude i on počastio sa kojom slikicom.

I za kraj, Iskreno se nadam da ima i kolega Belec, koji je vlasnik ove prikolice još nekih slikica pa nek slobodno stavi :)
 
Posljednje uređivanje:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Bas bi htio probati kako ta naletna kocnica funkcionira pod punim opterecenjem..
Koliko je teska prikolica?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ni mi nismo još probali.
Kod nas je čista ravnica i imamo velike traktore koji je vuku tako da je kočnica blokirana za sada, no na prolječe budemo probali kak funkcionira.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,531
Ako je sve ispravno jako dobro i ako je puna tereta a otkočena sa traktor u rikverc ju ne bute gurali -
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Vidim, nije se obaziralo na miješanje ulja...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Obaziralo se, Same ima TH 85 isto kak i njegovi Zetori.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Nekako si nemogu zamisliti kada me netko pita hocu li mu posuditi prikolicu da mu kazem nemozes,neznam kakvo ulje imas u traktoru.
Djelomicno je to i radi toga sto smo i sami cesto morali posudjivati prikolice od nekoga.
Sigurno nije lose paziti na takve stvari ali..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Što može biti ako se miješa transhidraol i hipenol?? Meni je u 3511 i 6245 hipenol, a u proximi transhidraol. A miješali smo ta ulja na balirci, beraču i prikolicama i zasad nije bilo problema.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Po meni Transhirdol i Hipenol je najgora moguča kombinacija i obavezno ako netko posuđuje prikolicu pitamo kakvo ima ulje ili idemo kasnije s našim traktorima da iskipamo.

Mješanje Transhidrola i Hidraola mislim da nije tak strašno, to su slična ulja.

Neznam jedino za mješanje Transhidrola i motornog ulja kakve ima posljedice?


Zetorproksima, te probleme budeš uvidjeo s vremenom, to ne dolazi odjednom!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
A koji su?? Problemi na traktorima ili na prikljucima?? Ja bi najradije promijenio ulja u 3511 i 6245 i stavio u njih transhidraol, ali oca ne mogu nagovoriti na to. I ustvari više nisam ni siguran koje je ulje u proximi. Jer već 3 godine se miješaju ta ulja i dosad nije bilo problema.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
evo kak veli kolega šanana onda i malo slika od moje welgerice...
...ona je 8t nosivosti,dužina je 4.5m,širina 2.2m,stranice su 2×40 cm...
...ima naletnu kočnicu i ak je dobro poriktana nema nikakvih problema kod rikverciranja bez obzira bila puna ili prazna...












 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Jel inercijska na njoj koči samo prednju osovinu ili i zadnju?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
samo prednja osovina koči i ima amortizera na rudu koji ublažava udarac...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mike odlična prikolica. Ako sam dobro razumio ta naletna kočnica ako je ajmo reč ukopčana ona neče kočit kada ideš u rikverc osim kada naglo se zaletiš ko kad ideš niz brdo? Dali se takve prikolice mogu registrirat sa naletnom kočnicom? Kolika je bila cijena ako nije tajna? U potrazi sam za takvom švabicom sa naletnom kočnicom.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
baš mi se dopada ovaj sistem s dva kip-cilindra, em je manje opterećenje na šašiju kod kipanja težeg tereta, em je stabilnija s podignutom kipom...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
A kako kipa na stranu? Onda jedan cilindar miruje, jel? To se valjda kontrolira nekim ventilom za ulje?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Jel stane u nju 8t pšenice?? Pošto kad izračunam ovu kubikažu ispada cca 8 kubika. Takva jedna bi i meni dobro došla za proximu od 90 ks, jedino se bojim ove naletne kočnice..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
10 kubika se racuna kao 8 tona. A u 10m3 stane oko 9 tona psenice i 8 tona kukuruza
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kako kipa na stranu? Onda jedan cilindar miruje, jel? To se valjda kontrolira nekim ventilom za ulje?

Tako je, ta prikolica nema klasične klinove koji se prebacuju ovisno kam hočeš kipati.
Ona ti ima ventil s ručkom koji ima tri položaja, Lievo-Sredina(nazad)-Desno, i još jedna odlična stvar, ima blok ventil s kojim zaključaš sanduk u dignutom položaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh