• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

WELGER

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
26 KW to je oko 35 KS, kakve su bale, može li ih dobro sabiti? Ova RP 12 je fiksna komora, jesu valjci u njoj?
 
F

fendtGT

Guest
balirka rp12 bale 120x120 balirka je stara 28g ali nikad nije bila poštelana da moze bale nabijat do kraja tako da je i izdrzala tolko dugo bez kvarova, ima ručno podešavanje koliko da nabija balu preko jedne poluge unutra, označene crnom bojom na slici poluga ima 5 rupe od A koje je naj slabije do E koje je najače a na nju dolazi sajla koja na sebi ima dva španera za fino podešavanje koji kao tvornički su skroz rastegnuti tako da nemože prešat do kraja a meni kad idem balirat sjenažu sa fendt-om 70ks i sa caseom 35ks napate se obadvojca čak se case manje napati neg fendt hehe :supz: balirka ima fiksne valjke
 

Prilozi

  • welger-rp-12PAINT.JPG
    welger-rp-12PAINT.JPG
    27.1 KB · Pregleda: 442

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Čime veže? Ovaj bijeli konusni kotur što ima više prečnika utora, izgleda mi kao oni za štelovanje gustine kod vezanja špagom. :scratch
Nebi ja reko da Case lakše radi s njom nego Fendt, čudi me da je uopšte može vući. Ili ti je možda Fendt već na izdisaju, zrio za generalku.
Kako djeluje ovo podešavanje čvrstoće bale? Mislim kad dostigne namještenu čvrstoću, dali možda da neki signal da je bala gotova, isključi nešto ili započne automatski da zamotava balu?
 
F

fendtGT

Guest
da veže samo sa špagom ima 4 utora na onom konusnom kotaču na manjem ide više špage na balu a na većem manje. balirka automatski uključi špagu kad je bala dovoljno nabita ima unutra mali prekidač na kojem kad krene vezat pusti zvučni signal i onda stanete i i ima mali pipak napred na kojem se vidi kako veže kad sveze balirka sama sreze špagu iskipate balu i teraj dalje a to je da je fendt već pomalo za otpis iza njega je 30 godina rada i jako puno sati:madmana:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
jel netko zna kak ugradit da veze mrezom??
Mislim da to neće moći, a i ako može košta toliko da se ne isplati. Zašto bi ugrađivao vezanje mrežom? Vezanje špagom je jeftinije, jest da je malo sporije, al nisi na trkama, takođe bala je malo ružnija nego ona sa mrežicom, al nećeš se vjenčavati s njom. Kravu ne interesuje čim je svezano, nego šta je svezano.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
da veže samo sa špagom ima 4 utora na onom konusnom kotaču na manjem ide više špage na balu a na većem manje. balirka automatski uključi špagu kad je bala dovoljno nabita ima unutra mali prekidač na kojem kad krene vezat pusti zvučni signal i onda stanete i i ima mali pipak napred na kojem se vidi kako veže kad sveze balirka sama sreze špagu iskipate balu i teraj dalje a to je da je fendt već pomalo za otpis iza njega je 30 godina rada i jako puno sati:madmana:

i ja imam rp 12
 
F

fendtGT

Guest
imal ko kakav radionicki prirucnik ili katalog dijelova ili nesto slicno za rp12
nemam niki katalog a ak trebaš nešt slagat na njoj a da vam nije jasno napišite u privitku znam ja dosta u djelove popravke i tak na rp12:idea:
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
znam i ja o njoj dost nije ona komplikovana ni najmanje ali de mi reci koji lezaji idu na nju u valjcima zato sto sam ih dosta mijenjao pa mozda nisam stavljao prave
 
F

fendtGT

Guest
znam i ja o njoj dost nije ona komplikovana ni najmanje ali de mi reci koji lezaji idu na nju u valjcima zato sto sam ih dosta mijenjao pa mozda nisam stavljao prave

ja koristim SKF-ove ležajeve zato što vjerujem u kvalitetu
na osvinu di ide lančanik stavljam1726208-2RS ovaj košta 110kuna
a na kraj1726207-2RS ovaj 92kuna i obavezno ti lezaji moraju bit 2RS to ti je onaj plastični štit na ležaju što štiti od prašine i vode
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
fendtGT
hvala
znaci oni na desnoj strani su svi 1726207-2RS a oni na lijovoj ima ih tri vrste nisu svi isti
 
F

fendtGT

Guest
fendtGT
hvala
znaci oni na desnoj strani su svi 1726207-2RS a oni na lijovoj ima ih tri vrste nisu svi isti

ja sam mjenjo na nekih 5 valjaka od onog prvog na kojem je pikap priključem pa do onog na poklopbu pa su svi bili isti kao što sam napisao one seriske brojeve ležaja a sad može bit da ima i drukčih na onim što ima duple lančanike:scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel bi kupovina dobre i očuvane RP 12 bila dobra kupovina??? Što mislite vi koji ju imate, kako ste zadovoljni. Koristila bi se samo za sijeno i slamu sa slabijim traktorom.
Ovu koju sam ja gledao ima samo dva hidraulična crijeva.
Jel ima ona uz sebe kakav kompjuterčić za upravljanje vezanjem i sl. ??

Koliko joj je širok pick-up, i kako se podiže/spušta?
 
F

fendtGT

Guest
Jel bi kupovina dobre i očuvane RP 12 bila dobra kupovina??? Što mislite vi koji ju imate, kako ste zadovoljni. Koristila bi se samo za sijeno i slamu sa slabijim traktorom.
Ovu koju sam ja gledao ima samo dva hidraulična crijeva.
Jel ima ona uz sebe kakav kompjuterčić za upravljanje vezanjem i sl. ??

Koliko joj je širok pick-up, i kako se podiže/spušta?

rp 12 su odlične balirke da ima dva hidraulična crijeva 1.za podizanje pikapa a drugi je za podizanje poklopca prednost je kod balirke što traktor netreba dvoradnu hidrauliku imat čak se balirka more preko jedne cijevi upravljat a na balirki ima ventil na kojem se prebaci el za poklopac ili pikap. nema niki kompjuter za upravljabje vezanja bala jer joj netreba ima automatski mehanički jednostavni sustav vezanja špagom pikap je sirok 120cm
traktor na slici je case 433 35 konja vuće je bez problema, a slike sam sliko kad sam baliro zelenu travu za sijenazu:supz:
 

Prilozi

  • Fotografija-0133.jpg
    Fotografija-0133.jpg
    46.1 KB · Pregleda: 336
  • Fotografija-0135.jpg
    Fotografija-0135.jpg
    27.8 KB · Pregleda: 292

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
RP12 je potpuno jednostavna presa nema nikakve elektronike poklopac se zatvara sa kukama sto je jako bitno jedina im mana sto nije picap 2m
 

Najnoviji postovi

Na vrh