• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

WELGER

F

fendtGT

Guest
Pa jel moguče da bi IMT 539 baliro sa tom balirkom?

maže nju vuć svaki al ovisi kak nabija balu za imt539 bi bila najbolja balirka koju bi mogo i uzbrdo vuć je fiatagri heston 5630 bala je 1m x 1.2m takvu sam imo i balirka je odlićna za suho sijeno i slamu samo što je pikap metar širine
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sviđa mi se ovo što šitam u vezi RP 12, pogotovo ovo što je jednostavna hidraulika :)
Znači zadnji poklopac se ne drži zatvoren pod tlakom ulja, nego ima kuke s kojima se zatvori a poklopac se zatvara na slobodni pad??
A jel šalje neke zvučne signale kad je bala gotova i počne ju vezat i kad ju sveže da se može iskipat van??

I kolika bi bila realna cjena za RP 12 ??
 
B

BAGERISTA

Guest
I kod mene ima dodatne ključeve,,,,,,šta je bolje,,malo duže držiš,,,kad zatvori,,,i cilindar sam potegne gore osigurače..........odlična stvar..

Ako se ode priča o istoj stvari..:rolleyess:



Uploaded with ImageShack.us
 
F

fendtGT

Guest
Sviđa mi se ovo što šitam u vezi RP 12, pogotovo ovo što je jednostavna hidraulika :)
Znači zadnji poklopac se ne drži zatvoren pod tlakom ulja, nego ima kuke s kojima se zatvori a poklopac se zatvara na slobodni pad??
A jel šalje neke zvučne signale kad je bala gotova i počne ju vezat i kad ju sveže da se može iskipat van??

I kolika bi bila realna cjena za RP 12 ??

da poklopac je na slobodan padima kuke koje drže poklopac a preko tih kuka ujedno regulira koliko je bala nabita, tako da kad je bala nabita na kuke je pričvrščena sajla koja uključi mehanizma koji veze
ima zvučni signal koji pusti u moentu početka vezanja sam na mojoj je to bilo skinuto kad sam je kupio a i netreba mi
cijena ja sam za svoju prije 4 godine dao 4000€ balirka je 82 godište al je mehanizam i sve u odlićnom stanju sam tu i tam ode koji ležaj na valjku a to nabrzinu riješim i vozi dalje:partyman:
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
oprostite možda je vama to glupo pitanje Ali mene zanima kaj to znači "VARIJABILNA" kad piše u oglasu za rolo balirku? HVALA! :finga:
 
Z

zoran

Guest
Varijabilna ti sabija balu takoreći od početka pa ju možeš izbaciti na recimo 80cm promjera pa sve do 180cm promjera i ona bi uvijek trebala biti isto nabijena, dok ove s fiksnom komorom su standardne 120, 150...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Varijabilna balirka ti je ova što ima Bagerista,balirka na remenje ili na lance.Varijabilna ima naziv zbog toga što počinje prešat odpočetka 0-120cm,no neke prešaju od 80-120cm ili 80-160cm. Fiksna komora na balirci je ta koje balirke imaju valjke,jer oni nemogu prešat od 0cm jer se valjci nemogu micat. Ona počinje balirat tek kad se napavi "lopta" u komori,znači preša pri kraju.
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Puno vam hvala! Ma razmišlam o rolo preši več dogo ali nemam para za veći traktor! Kocka mi se neće uzimat jer moram odmah pospremat bale! A ovi šta baliraju kod nas nisu baš neki od riječi.Tak da sam već lud od takvog poslovanja! Gore sam pročital da je kolega welgericu tjeral sa univerzalom pa si mislim kaj ju nebi i IMT 539 tjeral netreba ona meni bit sabita jako, kad bi ja to za sebe! A sad gledam i ovu fiatagri 5630 i jednu ču sigurno uzet
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ima jedan lik u selu Hesston balirku ko što ima Bagerista i tero ju je sa IMT 540 ali samo u suhome (sjeno,slama,otava). Sjenažu je probo ali mu je počeo kuhat pa se je toga ostavio.
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Treba mi samo za suho baliranje, a i ravnica je tak da mislim da bi to moglo šllakat. Nisam opče pametan šta radit! a možda odustanem od toga i uzmem samoutovarnu prikolicu i puhalnik i ko ga šiša!
 
F

fendtGT

Guest
oprostite možda je vama to glupo pitanje Ali mene zanima kaj to znači "VARIJABILNA" kad piše u oglasu za rolo balirku? HVALA! :finga:

VARIJABILNA to ti je balirka koja ima kajševe ili remene kako ko zove i može pravit bale razne visine znaći ak balirka može pravit 120x120 max.znaći da možete napravit balu 120x40 širina ostaje ista a visinu kakvu hočete i uvijek bala bude isto nabita
a dok kod balirke s valjcima ima fiksnu komoru 120x120 možete samo birat koliko da nabije bali a to jest da sredina bale bude ne nabita ili nabita mislim da sam dovoljno objasnio :idea:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ima jedan lik u selu Hesston balirku ko što ima Bagerista i tero ju je sa IMT 540 ali samo u suhome (sjeno,slama,otava). Sjenažu je probo ali mu je počeo kuhat pa se je toga ostavio.

Ja ču probat,,,,ove godine,,,,malo zeleniju,,,da vidim kako če se ponašat,,,,,,mada mislim da bi trebala ič odlično,,,bez greške.....

Vijeruj mi da je nekad pri kraju bale,,ako je bila malo sviježija krma,,,zna zaštucat,,,i 560,,,kad sam mu obrza kardan....ali ovog ne vijerujem da če zaustavit,,,,,,(mada sam je sada,,,skoro skompletira,,još remen da dođe,,,i gas,da je zavrtimo,,,ima da radi ko silent guma na kamionu:mrgreen:)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ja ču probat,,,,ove godine,,,,malo zeleniju,,,da vidim kako če se ponašat,,,,,,mada mislim da bi trebala ič odlično,,,bez greške.....

Vijeruj mi da je nekad pri kraju bale,,ako je bila malo sviježija krma,,,zna zaštucat,,,i 560,,,kad sam mu obrza kardan....ali ovog ne vijerujem da če zaustavit,,,,,,(mada sam je sada,,,skoro skompletira,,još remen da dođe,,,i gas,da je zavrtimo,,,ima da radi ko silent guma na kamionu:mrgreen:)

Neznam kako češ radit zelenu masu,jer dosta ljudi kod nas šta su imali te balirke onda su im se remeni počeli svakak savijat.

Bagerista! A kakva je razlika između tvoje(5650) i 5630?

5650 ima bale 120x120 a 5630 ima bale 120x100 (120 je širina bale a 100 je visina bale).
 
B

BAGERISTA

Guest
Neznam kako češ radit zelenu masu,jer dosta ljudi kod nas šta su imali te balirke onda su im se remeni počeli svakak savijat.


Reka ,,,,stija sam probat,,,,ali eto reka si mi nešto,,,šta je moguče,,da je tako,,,,mada sam i sam uradija par bala zelenijeg sijena(dosta zeleno),,nisam vidija probleme,,moguče da bi kod totalno zelene krme bilo problema..


Bagerista! A kakva je razlika između tvoje(5650) i 5630?

E odgovorija kolega............:mrgreen::mrgreen:prije mene ..

Meni su ove balirke,,,dosta dobre(nije bitno ča je moja fiatagri),,,ali ne čujem baš da se neki žale na njih,,mada uvijek ima iznimka,,,i sve zavisi,,koliko je gledaš,,,i šta s njom radiš
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Sad kad čitam ovo i razmišljam, onda je meni bolje uzet ovu welgwr12 Jer kolko sam skužil ona ne nabija odmah balu tak da onda i ne muči traktor a onda kolko ju stisne, stisne. A varijabilna odmah preša i opterečuje više traktor. Jel sam u pravu ili griješim? :confused:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
da,u pravu si.
ova na valjke preša tek pri kraju,i tu onda traktor osjeti.
a varijabilna bi trebala cijelo vrijeme ic jednako teško...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Joža i Dino ja misli da niste u pravu,jer da te varijabilne balirke idu teško onda ih ljudi nebi terali sa imt 539,540,542,549 i sa ostalim slabijim traktorima.
Joža ako ima prilike negdje posudit i prikopčat taku balirku za svoj traktor te ga testirat. Pitaj Bageristu kako se njegov 560 ponašo pod njegovom (hesston 5650) balirkom pa češ znat. Jer welger rp12 neznam da češ moći terat sa 539 sumnjam. Ako griješim neka me neko ispravi.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Varijabilna opterećuje traktor cijelo vrijeme, od početka pa do kraja. Dok fiksna tek pred kraj znatnije optereti traktor. Međutim kod varijabilne više mase stane u balu, jezgro bale je dosta, dosta bolje zbijeno nego kod fiksne. Ovo ti je bitno ako suho hoćeš prenositi sa onim vilama koje imaju samo jedan trn koji se zabode u sredinu bale. Ako misliš raditi zeleno sa fiksnom komorom i na takav način : "koliko stane -stane" onda bolje nemoj. A na kraju krajeva pitanje je isplativosti takvog načina rada i u suhoj masi. Svakome je cilj da što više mase stane u jednu balu jer su tako i troškovi po bali manji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh