• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

WELGER

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Mislim da nečeš imat problema,,,,,a ako se i muči nakraju,,,,,(smanji balu,,,jer kod varijabilnih moreš).........zato ti je i toplo preporučan.........

Ja s mojom do sad problema ozbiljnih ništa,,,,evo sad riješija ležajeve na pikapu,,,,i to je ubiti to,,,....neke sitnice,,,,,dosad je radila s remenom koji je ko da je iz kuvajta doša,,,pa je znalo kad je jako puno mase,,,,,zezat,,,jer kad je skaka po puknutim komadima,,,,nemore ni delat kako triba.........

Nadam s da sutra stiže remen,,,,,,i da je sgotovim,,,više,,,da je vratim na spavanje još koji mijesec.........:p

Upravo tako, ako mu je teško uvijek može smanjiti balu. A i tako smanjena biće daleko bolje zbijena nego ona koju bi napravio u fiksnoj komori. Što se tiče max. veličine bale, na to ne treba baš toliko gledati. I sa balirkom koja radi bale max. 120 X 150 može napraviti balu 120 X 120 koja će biti dobra i čvrsta. Kasnije kad kupi jači traktor neće morati mijenjati i tražiti veću balirku. Na kraju krajeva kad počne raditi vidjeće gdje i koliku balu može napraviti, možda će npr. sijeno ići do max. 120 a slama možda i do 140 sve zavisi. A već kaže da je traktor jaki na kardanu pa što da ga ne iskoristi.

Bagerista na koji remen misliš, jel na neki od ovih što su u komori.
Ovo te nisam baš najbolje razumio:
pa je znalo kad je jako puno mase,,,,,zezat,,,jer kad je skaka po puknutim komadima,,,,nemore ni delat kako triba
na šta misliš? :scratch
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Na remen od pikapa,,,koji goni zube,,,,njega čekam,,,,a pošto je bio sav ispucan,,kad bi došlo više mase,(dosta velika količina),onda bi znao zaklizit,,,jerbi na napuknutom naiša na zub,,,i nebi uspio izvrtit,,,,pa sam odlučija kad je sve uređeno,,,stavit i remen,,,,,jer lance sam stavio nove,,poigonski s jedne i druge strane,,,,a onaj dugi sam stavio lani,,,,novog.........
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
A znači kod nje je pogon pikapa pomoću remena. Obično za to bude zadužen lanac. Jeli to neka van standardna dimenzija kad kažeš da ga čekaš?
 
B

BAGERISTA

Guest
Je pogon je odličan i ovako preko remena,,samo šta treba dosta toga poskidat za ga izmijenit,,,pa sam reko najbolje da ga odmah riješim....i ostane rezerva za nedaj bože......

Ma nije van standardna,,,,,,,,,,,več nema brojeva,,,,pa moramo čekat da pošalju ,,da dođe u dučan,,,i onda promijerit,,,mada če bit i ova mijera koju smo uzeli s špagom ista ,,,,,,,ali eto nije zvao,još iz dučana da je došlo........

Mada ču danas otič pogledat ako je šta stiglo....
A i debljina je 20-ica,,,pa ih ovdje po dučanima nema..

Vidim pobrisali slike......ali nema veze,,,stavit čemo po temu od moje balirke,,,,kad je složim,,,..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pa 20-ica nije baš česta širina remena, nije ni čudo da ga nema.
Šta ti je još ostalo da je kompletiraš, jel samo taj remen fali? Sad su znači novi ležajevi, novi lanci i taj remen. Kakvo je ono remenje u komori, jesu oni dobri?

Kakve su bile te slike što su obrisane, možeš li ih opet staviti?
 
B

BAGERISTA

Guest
Stavit čemo slike,,,,,u temu od fiatagri balirke,,,,,ja sam je otvorija,,,,(tamo če bit nove friške),,,,,,,,,,,a imaš ih i u mojoj temi...

Sad popizdija,,,evo ništa pokupija remen doma,,,i sad idem a sam u nabavu,,,ljudi se žale,,nema novaca dela malo,,,,,,,,,a neče si niko dat ni malo truda,,,,,,,,,,ništa sutra par telefonskih brojeva i to je to.....naša sam broj na njemu,,,udubljen ali neki čudan broj,,nikad dosa dvidija takvog...................

Ma ostalo mi je samo to,,,niš više,,,zam ijenjeno sve,,a i kako sam na sve strane krenuja s delom pomalo če se i to završit....imam još one zaštite između zubiju stavit, i taj remen kad dođe,,,stavim još lanac pogonski i da je okrenem...........
Jučer sam je zakopča i zatvorija da se svo ulje isprazni,,jer mijenjam ulje u traktoru,,,,(hidraulike),,,pa tako da sad da sredim to da je opet zakopčam i otvorim da završim na pikapu.............................

Remeni su bili novi kad smo je uzeli,,,jedino su bili duži,,neko se malo premijerio,,,jer sam iša na jednu drugu istu mijerit,,i vidija da su duži,,tako da smo ih skrtili i uzeli spojeve u italiji,,,,i deri,,,mada je samo jedan malo oštečen,,,ostali novi,,,,,(nešto ga probilo)ali neču ga dirat dokle god je cijel,.....
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Odlično si to sredio, sad je ko nova! :gitarist: još samo taj remen da nađeš...
A ove slike sam pogledao (dobio sam linkove u mailu obavještenja o poruci) ako su to one tri slike sa balama, na prvoj je i traktor s njima u kadru. Odlične bale, baš se lijepo vidi kako je od samog početka fino urolana!! Nema šta, balirka super radi :gitarist:
 
B

BAGERISTA

Guest
E to su te slike,,,,,,,mada su maknute,,jer im ovdje nije mijesto(bila namijera da se vidi kako je bala od početka odrađena):mrgreen::mrgreen:
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
pozdrav! tema je stara pa pitam ponovo, kakve su te rp12 balirke? se puno kvare? covjek mi Cak kaze da se na njoj nema sta pokvarit! istina? ali nepise welger na njoj nego blanchoot(vjerovatno nisam dobro napisao)! al on kaze da je to welger RP12,?el moguće da je to neka kopija? balirka se nalazi kod zagreba i nije u oglasu da vam je pokazem, steta
samo sam cuo za nju jos ju nisam vidio pa me zanima da li se uopce isplati ic ju pogledat
ima jedna slicna na njuskalu
 
Posljednje uređivanje:

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
pozdrav! tema je stara pa pitam ponovo, kakve su te rp12 balirke? se puno kvare? covjek mi Cak kaze da se na njoj nema sta pokvarit! istina? ali nepise welger na njoj nego blanchoot(vjerovatno nisam dobro napisao)! al on kaze da je to welger RP12,?el moguće da je to neka kopija? balirka se nalazi kod zagreba i nije u oglasu da vam je pokazem, steta
samo sam cuo za nju jos ju nisam vidio pa me zanima da li se uopce isplati ic ju pogledat
ima jedna slicna na njuskalu

taj "Blanchot" je licenca Welgera (kopija) RP12...Mnogi od vas to znaju jel

JA je imam već nekoliko godina i zasad da pokucam u drvo,nemam nikakvih problema...Jednom mi je puko lanac...to je sve


 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
kopija!? znao sam! pa onda to nije to! a lako za lanac! pa el može da se pojavi na njoj neki nerijesivi problem? covjek mi kaže da se nema na njoj sta pokvarit! istina? ak on nju ukljuci i bude tiha, to nemora znacit da je ispravna, jel tak? pod sijenom i silazom tek se može vidjet?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
kopija!? znao sam! pa onda to nije to! a lako za lanac! pa el može da se pojavi na njoj neki nerijesivi problem? covjek mi kaže da se nema na njoj sta pokvarit! istina? ak on nju ukljuci i bude tiha, to nemora znacit da je ispravna, jel tak? pod sijenom i silazom tek se može vidjet?

da...upravo si sam odgovorio na pitanja... ja baliram sve sa njom.... suho i zelenu masu.... s tim da radim oko 450 zelenih bala....a suhih,neznam ni sam....
Istina bog,moja nije baš nešto specijalnov tiha...nikad nije ni bila....tak da to nije uvjet...
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
da...upravo si sam odgovorio na pitanja... ja baliram sve sa njom.... suho i zelenu masu.... s tim da radim oko 450 zelenih bala....a suhih,neznam ni sam....
Istina bog,moja nije baš nešto specijalnov tiha...nikad nije ni bila....tak da to nije uvjet...

ma da, al vec samim tim sto mi je rekao da je to welger RP 12, a nije onda mi u samom startu laze! aha, znaci moze i zeleno! pa nije mi jasno kak se nema sta pokvarit(izuzev ovih sitnih kvarova kao lezaj, lanac, i to)?dok mi na onoj za kockaste nema sta se nemre pokvarit! znaci ak bude tiha stvarno je OK?
 
Posljednje uređivanje:

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
ma da, al vec samim tim sto mi je rekao da je to welger RP 12, a nije onda mi u samom startu laze! aha, znaci moze i zeleno! pa nije mi jasno kak se nema sta pokvarit(izuzev ovih sitnih kvarova kao lezaj, lanac, i to)?dok mi na onoj za kockaste nema sta se nemre pokvarit! znaci ak bude tiha stvarno je OK?

ma ustvari je identična RP12,tak da ti to nema veze.... a kolko znam,nema se šta specijalno pokvarit,kao napr. petljači,igle i ostalo kod kockastih bala.. a ak je tiha,to b trebo bit dobar znak...
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
evo me nakon sto sam vidio tu balirku blanchot! frajer ju je ukljucio i ja nisam mogo vjerovat kak je tiha, nikakvo rondanje, lupanje, il slicno, samo onaj lagani zvuk ležajeva, i cviljenje onih vila naprijed sto kupe sijeno,al j....š to! nigdje nije lupita, varena, il da je ista radjeno na njoj,jedino je boja malo izblijedila! sto se tice cijene mi odgovara, al nisam siguran koliko je ispravna! dosta mi je daleko pa ju nemrem ic vidt kad se sjetim, pa me to malo j...e
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
evo me nakon sto sam vidio tu balirku blanchot! frajer ju je ukljucio i ja nisam mogo vjerovat kak je tiha, nikakvo rondanje, lupanje, il slicno, samo onaj lagani zvuk ležajeva, i cviljenje onih vila naprijed sto kupe sijeno,al j....š to! nigdje nije lupita, varena, il da je ista radjeno na njoj,jedino je boja malo izblijedila! sto se tice cijene mi odgovara, al nisam siguran koliko je ispravna! dosta mi je daleko pa ju nemrem ic vidt kad se sjetim, pa me to malo j...e

To ti se isto i kod mene čuje,ništ drugo.... samo vile napred i lanci kako "putuju"... a i vile se dadu riješit isključivo "Lancolom"! i cijelu sezonu su mirne..ni neznaš da ih imaš...
 
D

darkoml

Guest
Da li neko ima uputstvo za welger 52 (darko_ml@hotmail.com) ..i sta mislite opste o ovoj balirki..posto planiram da kupim 52-ku...kod mene se cijene navedene krecu oko 3500e...i jos bih pitao na sta da obratim paznju pri kupovini...i da li ima velike razlike izmedju 52 novi i stari tip 52..pozz
 

ljubokauboj

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
18
Da li neko ima uputstvo za welger 52 (darko_ml@hotmail.com) ..i sta mislite opste o ovoj balirki..posto planiram da kupim 52-ku...kod mene se cijene navedene krecu oko 3500e...i jos bih pitao na sta da obratim paznju pri kupovini...i da li ima velike razlike izmedju 52 novi i stari tip 52..pozz

zavisi da li je u novijeg tipa samo siri pikap za 20 cm ili ima i novi tip petljaca.a inace 52 je extra.
 
D

darkoml

Guest
zavisi da li je u novijeg tipa samo siri pikap za 20 cm ili ima i novi tip petljaca.a inace 52 je extra.


A kako se pokazao novi tip petljaca na 52-ki,odrzavanje i pouzdanost?
 

ljubokauboj

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
18
A kako se pokazao novi tip petljaca na 52-ki,odrzavanje i pouzdanost?

u mene su stari petljaci i zadovoljan sam sa njima,bio sam planirao da uzmem novi tip ali sam odustao jer i ovi kada se dobro podese ne prave problem. Sto se tice odrzavanja samo redovno podmazivanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh