• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A gledaj , teško je napemt znati .uglavnom problemi su počeli i na njima ....xd

Ovisi jel pogon izgubljen odjednom ili pomalo ..jel bilo kakkvih zvukova , cukanja , zastakivanja , štekanja .Ako nje vjerojatno se negdje svukla spojna čahura i tu nema večeg kvara .
Ako je bilo onda je zupčanik , vratilo , diferencijal itd. ..svakako skupi gedore i propusti ga kroz sito ....sretno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgercko1

Novi član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
5
Ništase prije nji dešavalo, radiuo je nornalno ništa nije puklo niti lupalo, kosio sam sa malčerom i da nezakvačim neku voćkicu stisnio sam naglo kvačilo i kočnicu i kad sam krenio dalje neče uključim prednju vuč i on ide normalno, tako sam se i dovezao kući nekih 7 kilometara, ni sada kad ga vozim nema nikakve lomljave on ide normalno ali samo sa prednjom vučon , ulje nigdje necuri, nema nikakvih zvukova. ljep pozdrav.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da li on ima jednostepeno kvačilo?
da li imaš jednosmjernu spojku na kardanu ili malčeru ?
ako nemaš ni jedno od toga kada napraiš tako opisanu radnju malčer nastavi gurati traktor ..ako još zakočiš zamašna masa malčera emergiju prenosti preko getribe i mogu nastati kvarovi tj. lomovi ..Ako to ovdje nije razlog izbjegavaj takve situacije .
svaako javi kaj je bilo ..s slikama unutrašnjosti mjenjača .
hvala ...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Koliko znam, jednostepeni je kuplung.
Ovo mi liči na lom ili poluosovine ili nečega prije diferencijala.
U takvoj se situaciji isključuje ručica kardana, pa tek onda koči.
Po ovom opisanom, rekel bi da kuplung nema frajlauf spojke, kaj je vrlo opasno uz jednostepeni kuplung.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,383
Pozdrav svima !
Nije me dugo bilo na ovom forumu pa imam jedno pitanje za vas.
Dali na vašim yanmarima imate elektronsku hidrauliku ako da dali imate poteškoća kada kosite sa tarupom ?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Kakve veze ima hidraulika elektonika i pogon tarupa ili bilo kojeg priključka.?
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Evo malo košnje po brdašcu.:icon_kidra::cool2:

[YT]https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=GrHybYQ462I[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,383
Kakve veze ima hidraulika elektonika i pogon tarupa ili bilo kojeg priključka.?

Pa nema veze no nisam objasnio punu stvar taj Yanmar ima pomocni cilindar za stelanje nagiba i katkad dok je na ravnom on zna ludovat pa naginje malcer/tarup...
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pa prijatelju imaš i prekidač pa isključi automatiku i stavi na ručno , ja imam na sva tri takav nagib i nisam imao unazad 7 godina ni jednom sličan problem . Poigraj se prekidačima i pogledaj možda imaš negdje kratki spoj pa sam daje kontakt za nagib , ipak su žice u pitanju a plastika se zna pojest i popucati , u pitanju ti je običan elektro ventil kojim upravljaš preko đoestika.
Na kraju ako ti se ne sviđa taj cilindar skini i pošalji mi poštom a ja ću tebi običnu mehaničku orginal janmar.
 

Satyagraha

Novi član
Tu od
3 Svi 2015
Poruka
24
Evo, samo malo za oživit temu, video sa youtubea, koji pokazuje što se dobije u kombinaciji dobrog traktora i ekstremnih budala: [YT]https://www.youtube.com/watch?v=IQG_PoxJ7D4[/YT]

Inače model na videu je kubota gl240, sa yanmarovim motorom od 24 KS (što je i iz oznake jasno). U jednoj hercegovačkoj trgovini izložen model sa cca 1500 sati košta 6000E :(inlove):
 

Satyagraha

Novi član
Tu od
3 Svi 2015
Poruka
24
Hmmmmda....
Onomu čije potrebe zadovoljava antonio carraro svakako bih preporucio da taj novac u njega i uloži. Živio ti meni!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Kubota s Yanmar motorom?
Da nisi malo pomiješal lončiće?

Pa Kubota je poznatija kao proizvođač motora.
 

Satyagraha

Novi član
Tu od
3 Svi 2015
Poruka
24
Kubota s Yanmar motorom?
Da nisi malo pomiješal lončiće?

Pa Kubota je poznatija kao proizvođač motora.
Hbg jesam...
Kubotin motor ipak, bio sam dezinformiran pa gugl-gugl i eto.
Kaze da je nekoliko modela imalo mitsubishi motore ili dizajn, ali ostalo je sve kubotin knowhow.
Hvala na upozorenju :drink:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
Meni to izgleda da ostane dosta čupavo ili me oko vara?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ajmo opet o ovom malčeru. :icon_e_biggrin:
Meni se to isto kao i zadnji puta čine veliki ostaci. To je malo bolje nego pokošeno a ne malčirano, istu stvar ima drugi kolega na temi sa malčerima. Možda da se ide sporije sa više okretaja kardana.
Bitno je što čovjek želi, ako ga ovo zadovoljava, u redu, ide dosta brzo.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
ostane čupavo ono što se ne digne ispod točkova i to zato što je jako visoka, da je niža do 25-30cm pokosio bi sve.
 

Najnoviji postovi

Na vrh