• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Pokosio bi sve i da ide sporije, ovo je prebrzo za tu visinu trave i malcer je vise potuce nego samelje,ali ako je gazda zadovoljan...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
ostane čupavo ono što se ne digne ispod točkova i to zato što je jako visoka, da je niža do 25-30cm pokosio bi sve.

A jesi probao ići sporije i sa pola zahvata kad je tako velika trava?
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
A jesi probao ići sporije i sa pola zahvata kad je tako velika trava?

Ako baš treba ode se još jednom za 5 dana i onda je ko igralište, al nema se vremena, fali 10 sati svaki dan.:icon_thumright:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
Tako i sam radim,gdje mi ostane čupavo u velikoj travi ponovim radnju za par dana.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Eto dozivio sam i to da radim sa Kubotom, a kako je krenulo necemo se prestat druzit tako skoro, dio posla je...jedino pozitivno sta me iznenadilo je brzina voznje po cesti, prelagan traktor mjenjac nema dobar razmjestaj brzine, visoka i nestabilna u odnosu na traktore sa kojima sam naucen radit,hidraulike zadnja je koma, slabi nosaci hidraulike
Iznenadilo me koliko malo trosi i neznam mislim da bi to bili moji dojmovi nakon prvih par sati

http://www.youtube.com/watch?v=9HhXiuwLHl0
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Jel itko pravio plug za pravit redove da se kopča na frezu, trebao bi se baciti na izradu pa ako neko ima nesto slično nek postavi koju sliku.
 

arator

Novi član
Tu od
8 Lis 2015
Poruka
3
Pozdrav, novi sam na forumu.
Dali netko zna gdje se mogu naći povoljno mali yanmari ili kubote oko 15 ks. Zna li netko neku web stranicu iz mađarske ili neke susjedne države gdje se prodaju mini traktori, mogu biti i neispravni ili u lošijem stanju samo da su povoljni.
O
vi iz prodeta i brodarice su preskupi, npr 3000 eur za 13 ks traktorić je previše. Otkud ih oni nabavljaju?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Nabavljaju ih iz Japana, barem jesu prije. Čak je netko stavio i cjenik iz Japana ovdje u temi. Bojim se da ti se neispravan ili u lošijem stanju ne isplati kupovat.
 

arator

Novi član
Tu od
8 Lis 2015
Poruka
3
zna li itko neku web stranicu sa koje se može kupiti yanmar
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Nitko ne kupuje jedan, kontejner te košta više od traktora.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
Pozdrav, novi sam na forumu.
Dali netko zna gdje se mogu naći povoljno mali yanmari ili kubote oko 15 ks. Zna li netko neku web stranicu iz mađarske ili neke susjedne države gdje se prodaju mini traktori, mogu biti i neispravni ili u lošijem stanju samo da su povoljni.
Ovi iz prodeta i brodarice su preskupi, npr 3000 eur za 13 ks traktorić je previše. Otkud ih oni nabavljaju?

Ja sam imao Yanmara skoro 5 godina, do prije mjesec dana, bio sam u sličnoj dilemi kao i ti. Da ti skratim muke nećeš ga nabaviti jeftinije nigdje, Možda uštediš 200-300 EUR ako ideš sam u mađarsku, a možda prođeš i skuplje.
Uvoze ih iz Japana, a to zaboravi.
Ni ameri ih ne plaćaju manje: http://www.stansequip.com/p/Yanmar-Tractors

Vezano za samu kvalitetu traktora nemaš brige, to su nevjerovatno kvalitetni strojevi, sve na njima je napravljeno super kvalitetno i od najboljeg japanskog čelika.
Obavezno kupi 4x4 pogon.

btw. Oznaka 13 u nazivu modela (npr Yanmar 1300) nisu konjske snage već kilovati.

big8615193.jpg
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Napravljen zaštitni luk za Kubotu.:icon_thumright:

još malo
 

Prilozi

  • IMG_20151101_144249.jpg
    IMG_20151101_144249.jpg
    80.1 KB · Pregleda: 342
  • IMG_20151101_144249 - kopija.jpg
    IMG_20151101_144249 - kopija.jpg
    74.4 KB · Pregleda: 226
  • IMG_20151101_144202.jpg
    IMG_20151101_144202.jpg
    81.6 KB · Pregleda: 361
Posljednje uređivanje od moderatora:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Imam naprijed branike, a luk naprosto izvadim na gore sa bolcni (40x 200 mm puni profil) na koje je nataknut.:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Imaš 3 videa na mojoj stranici pod "usluge" klikni na link.:(happy):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BRMIC

Član
Tu od
2 Stu 2015
Poruka
35
Uistinu impresvno
PITAO BI NEŠTO - mislim da si kompetentan
Na koliko obrtaja Yanmar i Kubota imaju največu snagu ?
Misliš li da ovi mali traktori lakše pogone ovakav roto mačer sa getribom i jednim nožem od ovih modernih tzv lakih malčer kosilica ( mačer: tanki y, do 3 cm , lakša izvedba, čak su i bez valjka )
Ovaj tvoj roto je 80 ili 100 cm ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh