• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Nisam odustao od prodaje, ni kupnje istog takvog.:8):
Služe za sprečavanje struganja noža po podlozi i smanjenje buke.

Imam jednu orginal ralicu za tv, ako nekog znate da treba, bilo mi ju je žao prepravljat za kubotu, pa sam napravio ovog crvendaća.

Evo fotka.:icon_thumright:
 

Prilozi

  • ralica tv 400.jpg
    ralica tv 400.jpg
    78.8 KB · Pregleda: 214
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,672
Kosi i u brdo i neproklizava po rosi.:rolleyes:

Ja imam one orginal gume,za rosu su koma,zatu znam u proljeće staviti lance na gume,onda nemam problema.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ti uopće nepratiš dugoročne prognoze; kažu da se spremaju sniježne mećave po jadranu, osobito na području Krka će zakrkat (po tome je i dobio ime), a van sezone snijega dobra je za prihrpavat krumpir, razgrtat pijane turiste s plaža itd.- razmisli malo, možda ti ipak treba.:(wait)::biggrin:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,049
Haha trgovac vidim ja haha al ima tu i istine haha bude kod nas snjega,rijetko ali bude, i to za turiste je točno al onda bi moro vise puta i sam sebe očistit haha eh da je barem za seriju 7i8 jos ajde ali ovako nista haha
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ja imam one orginal gume,za rosu su koma,zatu znam u proljeće staviti lance na gume,onda nemam problema.

Imao sam i ja lance na prvom traktoriću, al ovo je puno bolje rješenje.:icon_super:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Skuplji su bili lanci jer me u jednom trenutku zanelo kroz vinograd, pa sam otišao ravno na stup dok sam ga uspio zaustavit -puko je mjenjač, ovako na jačem otporu ipak proklizi, a kod lanaca nema kompromisa i milosti.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,049
Imam osjećaj da svaki put pre brzo voziš, daj molim te jednom snimi kako to izgleda kad je pokošeno ali odi sporije, ovo ozgleda vise pokidano i povaljano nego pokošeno isto ko i zadnji put, snimi nezz npr barem brzinu nize ili 2 pa da onda vidimo
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Kupio sam yanmara 1700,bez prednje vuče,nisam nikad dosad imao traktor ni prilku raditi s traktorom pa me zanima koji plug bi mogao kupiti i lako pripasati na njega,s frezom sam se snašao i ove jeseni sam se preporodio od kad sam ga kupio ,ne bi se volio zaletit pa kupit nešto s čim neću moći radit
 

muhamed999

Novi član
Tu od
28 Sij 2016
Poruka
5
Pozz
Imam jedno pitanje u vezi freze Yanmar 15f d. Mislio sam kupit noževe na istu i proomjenit. Ima 28 noževa, al je 15 noževa okrenuto u desnu stranu a 11 u lijevu. I još jedno, nisam mislio uzimat ona dva krajna noža. Oni su i onako mali - mjerio sam ove noževe, al su istrošeni i iznose 19,5 cm. Neznam koja tačno dimenzija ide jel 20 cm ili 21 cm? Freza je veličine 120 cm.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pozz
Imam jedno pitanje u vezi freze Yanmar 15f d. Mislio sam kupit noževe na istu i proomjenit. Ima 28 noževa, al je 15 noževa okrenuto u desnu stranu a 11 u lijevu. I još jedno, nisam mislio uzimat ona dva krajna noža. Oni su i onako mali - mjerio sam ove noževe, al su istrošeni i iznose 19,5 cm. Neznam koja tačno dimenzija ide jel 20 cm ili 21 cm? Freza je veličine 120 cm.

Mir tebi
Nije važno koliko su cm. Noževi bitno je sad kad budeš mjenjao da ih sve promjeniš da budu jednaki i nečeš imati problema, a kad budeš mjenjao vadi i meći jednog po jednog. Možda nisi dobro gledao ili nisu dobro poslagani ali mora ih bit pola lijevo pola desno.

Kupio sam yanmara 1700,bez prednje vuče,nisam nikad dosad imao traktor ni prilku raditi s traktorom pa me zanima koji plug bi mogao kupiti i lako pripasati na njega,s frezom sam se snašao i ove jeseni sam se preporodio od kad sam ga kupio ,ne bi se volio zaletit pa kupit nešto s čim neću moći radit

Mir tebi
Bez prednjeg pogona ne možeš vući dvije, nego samo jednu brazdu od 8 ili 10 coli , inače dobar je to stroj.

Jedan plug, nesto slicno za manjeg tv

Mogu ti prodat ili sam napravi od oltovog :icon_mrgreen:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Jel se netko od vlasnika "Japanaca" susreo sa lancem ovih dimenzija??? oznake EK-70 SHK
 

Prilozi

  • Spojnica za frezu1.jpg
    Spojnica za frezu1.jpg
    35.4 KB · Pregleda: 80

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
gledam po njuskalu ima više dvobrazdnih plugova 10 cola nego jednobrazdnih,i povoljniji su nego jednobrazdni,da li je mogoće kupiti dvobrazdni i samo skinuti jednu brazdu ili se mora nesto prepravljat
 

Najnoviji postovi

Na vrh