• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Ista je kutna brzina (broj okretaja) ali ne i obodna brzina, osim ako nema multiplikaciju brzine između glavčine i gusjeničnog kola.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
]Pozdrav ekipi i evo jedna poslastica od mene.
Traktor je legenda ima servo , ubrzanje prednjeg pogona , varijabilni mjenjač , komande hidraulike ispod volana itd . uglavnom jako jako dobar stroj , da motor je kubotin i tiši je za 20 posto od yanmara.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=XcKb0PZWxao[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

davidescuvkci

Novi član
Tu od
12 Srp 2016
Poruka
14
pozdrav... obrađujem hektar zemlje, imam posađene šparoge.. kupio bi yanmara pa ako mi netko može dati par savjeta o veličini,snazi itd.. nisam dosad imao nikakvih iskustava s traktorima ni sa zemljom pa svaki savjet dobrodošao.. hvalaa:(hi):
 

actionfigure

Novi član
Tu od
5 Srp 2016
Poruka
5
Pozdrav svima.
Evo već dvije godine sam vlasnik Yanmara Ke-3. Kupljen je prvenstveno zbog košnje otrpilike 10 000 m2 na brdovitom terenu i na njemu je rotokosa od 1m. Odlučili smo se za njega jer nisam do sada vozio traktore on mi je djelovao od svih gledanih Yanmara/Kuboti da ima nekako najniže težište, pa kad sam sjeo na njega najbolje sam se nekako osjećao. Bilo mi je i potrebno da mi stane na auto prikolicu u slučaju prijevoza na grunt koji je cca 25km udaljeno, a trebao mi je i traktor sa homologacijom i papirologijom jer sam ga registrirao tako da sam bio malo i ograničen izborom
Do sada sam u ove dvije godine upoznao neke njegove mane koje bi trebao otkloniti. Kako je to lagan traktoru se na brijegu kada dignem kosu i naglo skrećem podižu prednji kotači u zrak pa postane neupravljiv. Tako da je u planu staviti veći naprijed uteg.
Par slika traktora:

nldtMkr.jpg


7cx4S7Z.jpg


Primjetio sam da mi curi diesel na jednom dijelu. Ne znam koji je to dio, a prikazan je u slikama dolje. Čemu to služi? Da li ima u sebi samo brtvu pa mi je to potrebno promjeniti ili je to neka unutra membrana?

pPSucOp.jpg


H6Eotd8.jpg


Od priključaka imamo uz frezu koju smo dobili uz njega i plug. Za sada smo orali i frezali 30 m2 vrta. U planu je napraviti i kuku za prikolicu.

Hvala na odgovorima.

Lp

Malo sam ti porihtao slike - zwer
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
To je AC pumpa, da bi znali s sigurnošću gdje curi trebalo bi prvo oprati.
Može na samoj membrani, može na crijevu ili na podloškama šupljih vijaka.
 

actionfigure

Novi član
Tu od
5 Srp 2016
Poruka
5
Odmastio sam i dotegnuo vijke. Pušta manje diesel, ali i dalje pušta na mjestu spoja gornjeg dijela sa donjim. Nisam slikao nažalost nakon odmaščivanja, ali sam na slici ispod definirao gdje pušta točno.


BZiqc8p.jpg



Prije nego je rastavim, da li je moguće kupiti membranu (dal' je to nešto standardno koje se ima kupiti u dućanu sa dijelovima pa se prilagodi yanmaru ili moram baš naručivati za yanmar). Brtva nije problem to se da napraviti, ali za membranu nisam siguran.
Da li ste to do sada rastavljali i mijenjali i dal' me možete odmah upozoriti na možebitne probleme prilikom zamjene i popravka i proceduru dal' je to komplicirano ili laik poput mene može to promjeniti (problem sa paljenjem, treba doliti diesel-a u pumpu...)?

Traktor ima 4 kontrolne lampice. Slika ispod. Donje dvije se pale kada dam kontakt (pretpostavljam ulje i akumulator). Jučer mi se upalila gornja desna radila par minuta i onda se ugasila. Možete mi definirati na što ukazuju te lampice i dal' sam točno pretpostavio ove dvije donje da su ulje/akumulator.

1JCTKSCs.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
žaruljice možeš dešifrirati tako da pojedine senzore spojiš na masu ako su jednopolni ili međusobno ako su dvopolni .... dakle senzor temeprature , tlaka ulja , napajanja i ostalo .

puštanje nafte je problem , ..teba detektirati stvarno uzrok da bi mogao primjeniti optimalno riješenje ..sve ostalo je napipavanje u mraku .

Možeš nadodati jednu brtvu domače izrade od klingerita debljine 0.3 ili 0.5 mm ispod mebrane ...prije toga dobro pregledaj mebranu da nije oštečena , al odljevak od pritezanja deformira ušesa pa ne brtvi ..što više stežeš to se više deformira
 

dubax6x

Novi član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
4
Instaliraj si aplikaciju "Google translate" na smartphone i tamo odaberi japanski jezik i imas opciju kamera gdje poslikaš tekst i on ti ga preko slike prevede...
 

podvinje

Novi član
Tu od
20 Ruj 2016
Poruka
1
pooz svima ukljucujem se kao novi clan kluba yanmar upravo kupio fx20 a sad skupljanje informacija o yanmaru jer malo toga znam
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
337
Za Podvinje
Prijatelju,pozdrav iz Šibenika

Čestitke na prinovi i ja imam sličan stroj ali je Iseki TU 1600.
Morat ćeš se sam snalaziti ,jer takvog u Hrvatskoj jedini imam ja-mislim da će i tebi biti slično.
Želim ti što manje kvarova i iz osobnog iskustva nekakva zaštita npr.prekidna sklopka na kardanu čuva stoj!Ovo uzmi ozbiljno!(jednu kupio,jednu napravio).

Ako slučajno poznaješ Dragu i Mariju Kurbašu pozdravi mi ih.Prespavali smo u jednom proputovanju kod njih.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
pooz svima ukljucujem se kao novi clan kluba yanmar upravo kupio fx20 a sad skupljanje informacija o yanmaru jer malo toga znam
Pozdrav kolega ja imam takvog i mogu reči da mu je taj poluautomatski mjenjač super stvar posebno kad kosiš s tarupom.
 

BRMIC

Član
Tu od
2 Stu 2015
Poruka
35
Pozdrav tebi.
Što se tiče dijelova za Yanmar motore, to možeš naći kod ovih koji održavaju kamionske hladnjače. Naime 90 % svih termo kinga ima Yanmar agregat.
To su ti Haramustek u Rugvici, Termoking Rugvica ...
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Kupio sam traktor yanmar f7ali nigdje ne mogu nači karakteristike traktora. Znam da ima 17KS i godište 2001 ali tražim koje su mu mjere visina , dužina i širina. Tražio sam na web stranici traktordata ali nema tog modela na spisku.Slao sam mail na yanmar ali nema nikakvog odgovora.
LP Kunte
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kupio sam traktor yanmar f7ali nigdje ne mogu nači karakteristike traktora. Znam da ima 17KS i godište 2001 ali tražim koje su mu mjere visina , dužina i širina. Tražio sam na web stranici traktordata ali nema tog modela na spisku.Slao sam mail na yanmar ali nema nikakvog odgovora.
LP Kunte
uzmi metar i izmjeri , :drink:
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
pooz svima ukljucujem se kao novi clan kluba yanmar upravo kupio fx20 a sad skupljanje informacija o yanmaru jer malo toga znam

zavidim ti, fx su dobri

frende imam F7 od 2007 godine i sve znam što te zanima pa slobodno pitaj. moj traktor će uskoro na stol i rastavljanje mjenjača.traktor radi ali izgleda da je neki ležaj otišao i neki zupčanik možda, plus da vidimo kako to izgleda
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Zanimljivo je da o tom traktoru ne mogu nači nikakve karakteristike. Puno ovih traktora se prodaje ali na netu nemogu nači ništa osim moč motora i puno fotografija na oglasima. Ovaj od 2007 godište je noviji od moga.

kunte
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Dobio sam odgovor od Yanmar Europa. Traktor je namijenjen azijskom tržištu, a Yanmar Europa ne može dati informacije. Našao sam neke informacije na poljskoj stranici sa oglasima.
YANMAR F-7
- 3 cilindra dizel hlađen tekućinom sa snagom 16,5KM
- 3 brzine snaga zglobnog vratila
- 4x4
- Split kočnice na 4 kotača
- Blokada diferencijala
- Ručni mjenjač
- Šest naprijed zupčanici i dva obrnuta
- Učinkovito hidraulična pumpa 35 L / min
- Dimenzije Dužina / širina / visina / međuosovinski razmak - 239cm / 109/116/140
- veličina guma: 5-12 prednji, stražnji 8.3-20
 

Najnoviji postovi

Na vrh