• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Traktor je stigao iz njemačke.Ima nekih nedostatka ali če se sve rješiti. Gde mogu nači oznake motora?

Malo sam pregledao traktor.i ugotovio ,da su neki kablovi preseceni . Ručica za hidravliku na desnom blatorbranu odsečena i nije u funkciji, pronašao sam neke cjevi hidravlike koji su spojeni i verovatno su bili spojeni na cilinder , koji uravnava nagib priključenog stroja(freza ,plug) ,komande za hidravliku su samo na onoj maloj ručici na vrhu blatobrana.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
U suštini svi ti traktori japanske proizvodnje nisu losi,kubota,yanmar,mitsubishi,iseki,hinomoto,shibaura,honda itd.najveci problem je u tome sto su na nasemu trzistu u vecini slucajeva nalaze traktori za aazijsko trziste koji kao takvi se nisu ni smjeli naci na nasemu trzistu ali posto se kodnas uvozi sve i svasta tako i ovi traktori sa sivoga trzista.problem ssu dijelovi jer ovlasteni servisi nedaju potporu u djelovima za te traktora ja sam osobno vlasnik kubote i dobro znam koliki je problem nabavka kvalitetnih djelova.
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Pozdravljam sve vlasnike yanmara.
Situacija je ovakva. Planiram uzeti u prodetu traktor do max. 30 000 kn, a ono što imaju u toj kategoriji je ym 1100, 1300, 1401 od starijih, a od novijih ke3 i f155. Treba mi što uži taktor za međurednu obradu malina i borovnica, a koristio bih frezu, rotomalčer i atomizer. Vaša preporuka?
 

muhamed999

Novi član
Tu od
28 Sij 2016
Poruka
5
Imal ko kakvu ideju dal se moze ugradit od auta kojeg glava volana ili da se ugradi servo ,a u prodet sam zvao nemaju preporucuje mi da odradim kod tokara
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Koliko sam upoznat, 1110 je najuži od svih. Eh sad, dali je tih 11 kw dovoljno za obradu voćnjaka koji ima 11 redova po 100 m dužine?
Doduše, imam još pola hektara voćnjaka sa širim razmakom koji sam do sada obrađivao sa imt 539, ali bi malac i tu pokoji put uskočio.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Imal ko kakvu ideju dal se moze ugradit od auta kojeg glava volana ili da se ugradi servo ,a u prodet sam zvao nemaju preporucuje mi da odradim kod tokara

Ja sam na svoj stavljao od fiće a netko je rekao da može i od lade bitno da je pužni prenos.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
svi imaju pužni prijenos , bitno je da se okreče na dobru stranu ..da ne bi volan desno a koači u ljevo
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Koliko sam upoznat, 1110 je najuži od svih. Eh sad, dali je tih 11 kw dovoljno za obradu voćnjaka koji ima 11 redova po 100 m dužine?
Doduše, imam još pola hektara voćnjaka sa širim razmakom koji sam do sada obrađivao sa imt 539, ali bi malac i tu pokoji put uskočio.

Ovisi kakve priključke imaš i šta misliš radit. Prvo mi pada na pamet problem mase yanmara i nošnje atomizera.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Koliko sam upoznat, 1110 je najuži od svih. Eh sad, dali je tih 11 kw dovoljno za obradu voćnjaka koji ima 11 redova po 100 m dužine?
Doduše, imam još pola hektara voćnjaka sa širim razmakom koji sam do sada obrađivao sa imt 539, ali bi malac i tu pokoji put uskočio.
Taj traktor ima 11ks a ne 11kv:(mm):
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Malčiranje i frezanje (freza je 90 cm za taj traktor u prodetu). Što se atomizera tiče, problem je samo prelagani traktor ili podizna moć hidraulike?

Taj traktor ima 11ks a ne 11kv:(mm):

Moguće, negdje pišu da je 10,3 kw, negdje 11 kw, a očito da nije...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Prelagani traktor, imaju oko 600-tinjak kila i ako okačiš neki noviji atomizer 200l + njegova težina i eto već problema.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Postoje ali koliko sam skužio kolegu on već ima priključke.
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Ne, nemam. Ako sam dobro shvatio freza dolazi s traktorom, a u planu je još i nabavka rotomalčera i atomizera. Vrlo vjerojatno ću se odlučiti za model 1300. Gledam malo na youtube i čini mi se da bez problema obavljaju navedene poslove. Doduše, nisam pronašao video kao radi sa atomizerom...
 

Najnoviji postovi

Na vrh