• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dmihelj

Novi član
Tu od
21 Svi 2015
Poruka
11
pozdrav dali netko zna gdje se mogu nav
baviti nozevi za yanmar frezu osim prodeta...
Hvala!



Ja sam nabavio iz Mađarske !
Sa poštarinom ispalo cca 150-200 EUR sa poštarinom
 

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
Imaš na njuškalu tvrtka se zove gabions,gabion ograde uvoze mala trkatore,prikljucke i neke dijelove.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
340
Za Kils
Ja na svojem Isekiju sam tražio sijalicu te istu nisam našao,ali sam elektro struke tako da sam prespojio duga svijetla da budu na kratka.Tako sada radi ,a na tehničkom ne pitaju bitno da jedno radi!
Druga opcija bi mi bila da zamijenim cijelu žarulju ako bi pasalo u kućište od svjetla ?????,a u današnje vrijeme počeo bih razmišljati o ugradnji LED reflektora kao zamjenu.Vidio sam na forumu da su ih dečki upotrebljavali za radna svjetla.
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Vlasnici yanmara, jedno pitanje....

Imam yanmar 1300 i traktor je ok, ali iz freze tamo kod prvog čepa na kardanu mi polagano gubi ulje. Eh, sad, koje ulje da ulijem i još važnije koju količinu jer nema nikakve oznake ili šipke da mogu kontrolirati?
 

jmjeti

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
21
ulje kontroliraš tako da kad je freza u vodoravnom položaju,otvoriš taj čep sa strane i dovoljno je ulja ako ga vidiš,nadospi dok ne pođe izlazit van.
ulje za mjenjače ide nije bitno koje samo da ga ima.
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Hvala, ulje riješeno, ali mislim da imam novi poblem. Moj traktor ima dvije kontrolne lampice koje normalno svijetle zajedno ako dam kontakt. Nakon startanja motora obe lampice se ugase, ali danas mi se lijeva upalila nakon višesatnog frezanja pa ako može mala pomoć?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Imaš na njuškalu tvrtka se zove gabions,gabion ograde uvoze mala trkatore,prikljucke i neke dijelove.

GABIONS su isto muljatori (sin i otac) bio sam kod njih- ništa ne stoji osim puno šarene lažel.:mur:
 

jmjeti

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
21
Hvala, ulje riješeno, ali mislim da imam novi poblem. Moj traktor ima dvije kontrolne lampice koje normalno svijetle zajedno ako dam kontakt. Nakon startanja motora obe lampice se ugase, ali danas mi se lijeva upalila nakon višesatnog frezanja pa ako može mala pomoć?

Ja bi na tvom mjestu provjerioo ulje i vodu u motoru,ako je sve u redu,vjerojatno je bila temperatura podignuta zbog opterećenja.
Uvijek je dobro malo stati i odmoriti mašinu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kaj ništa ne piše kraj lampice?
ako ne , digni tablu i prati žicu ...žica te mora odvesti na neki indikator ..ako ti ne razumiješ odi majstoru , šteta uništiti stroj radi par plačenih savjeta
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad se upali kontakt trebale bi svjetliti kontrolke od ulja i struje. Obično je na kontrolki od ulja iscrtan simbol za ulje (mala L-kantica), a od struje mali akumulator. Ako se upali ta lampica od ulja kod vručeg motora pod ler gasom, a ugasi kad se doda gas, obični je to jedan od prvih znakova za potreban remont na motoru (nedovoljan pritisak ulja na ler gasu).
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Ulja i vode ima dovoljno, doduše ulje pušta na dihtungu glave, ali razina na šipki je u redu. Mislim da je možda problem u struji jer dok sam danas okrenuo kontakt svijetlile su obe lampice, a kad sam ga upalio opet su obe svijetlile, a traktor nije radio od jučer. Nakon 15 min vožnje lijeva lampica se ugasila, a od tada sam dva sata frezao i nije se palila. Na kraju mi se opet palila u vožnji makadamom onako isprekidajuće kao da negdje probija struja....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Pa provjeri je direkt na indikatoru , za eksperiment dodaj ekstra lampicu da utvrdiš problem.
Ako je ona od ulja onda to nije za zezanje jer bi mogao da napraviš daleko veću havariju.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
jadni moj yanmar je završio na stolu. rastavljen je i šteta je pozamašna. otišao je reduktor iza motora, 7 zubčanika, 2-3 osovine, 4-5 ležaja razvaljeno aluminijsko kućište koje će trebati zavariti. poslje ću uplodati slikice a sad mi je zadatak uzeti dimenzije svih osovina i zubčanika te slati ponude ovima šta izrađuju. Isto ću pregovarati i sa uvoznicima iz yapana da kad budu slali kontejner za eu da ubace i polovni reduktor. Jedan od razloga što je otišao reduktor je plastični čep koji je pukao a nisam mogao vidit jer je skriven sa gumom tek kad je ostao bez ulja i osjetio miris ulja bilo je kasno. Nikad više na traktoru u mene neće biti plastični čep!!!!! Mislim da u BIH u Tešnju firma zubčanik radi najbolje i najjeftinije pa će mo vidit. ako imate kakvi savjet slobodno pišite
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Kad kažeš reduktor to onda misliš na mjenjač?
Koji su još ostali razlozi zašto je otišao reduktor( mjenjač).
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Od mene nekih 20tak kilometara ima čovjek koji pravi zupčanike i ostala čudesa , radi pošteno ako ti treba njegov kontakt reci.
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Na mom yanmaru f7 ne radi ručica za fino podešavanje hidravlike. Tražim gde bi bila greška. Na levoj strani traktora imam jedan žuti konektor sa tri žice koje su prekinute i nemogu skužiti gde bi ove tri žice morale iči. Pored menjača je jedan zeleni konektor koji nigdje ne vodi. Može neko na svom traktoru pogledati , gde idu žice sa žutog konektora i ako ima zeleni konektor spojen ,gde idu žice?
774c5194b8f8baa408901d1d763e7466.jpg
59f781404858cdd11656a0a74b0d89d2.jpg
8c5f4b524fcc63654badbb0185532cc1.jpg
 
Na vrh