• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

moto62

Novi član
Tu od
27 Svi 2017
Poruka
3
Lijep pozdrav svima,
molio bih iskusne traktoriste da mi pomognu savjetom za kupnju meni prvog, po mogucnosti polovnog mini kompaktnog traktora Yanmar, Kubota ,Isaki, Goldoni ili slicno. Zamislite da imate na raspolaganju 7000 Eura i zelite kupit traktor s frezom i malcerom po svom gustu. Obradujem oko 2 ha maslinika velicine od 5 do 12 motika pojedinacno, uglavnom ravnica.
Hvala ipozz
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ili T55 slična tehnologija.:icon_wink::icon_kidra:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
danas došao jednosmjerni ležaj, svi su djelovi prikupljeni, krećem u sklapanje
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
Pozdrav ekipa evo jedan problem sa yanmarom naime radi se o malom modelu nekih18-20 ks, naime nece puni akumulator a nigdje se ne vidi alternator pa ako netko zna na koji sistem to funkcionira?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Tvoj traktor ima dinamu i neki regler koji kad pregori moraš kupit drugi ili ugradi alternator.
Ja sam na jednog yanmara ugradio od suzukija i odličnp je funkcioniralo.
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
Dobro ali ja to dinamo ne vidim nigdje na traktoru znaci remen ide na vodenu pumpu i na remenicu radilice ali dinama nigdje nema:icon_scratch:?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Ne mora biti vanjski dinamo, gledaj žice od baterije gdje idu ?:icon_axe:
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
Model je yanmar1100d uglavnom nema alternator ni dinamo. Kablovi idu na alnaser i naprijed za svjetla i najedan regler ispod kontrol table.Jel postoji mogucnost da se puni preko alnasera?
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
malo se oteglo, evo deklo je spojeno i osovina se vrti. svi ležajevi i zupčanici su promjenjeni, semerinzi također. jbg nisam slikavao šta radim jer sam bio lud i živčen prilikom sklapanja. svaka kap znoja ko kanta jupola ali hvala Bogu rješilo se. Bilo je nekih krivih poteza pa skidaj ležaj pa opet i po nekolko puta. kućište mi vario jedan momak sa tig-om, nabili odgovarajući ležaj i samo povarili oko njega i formirali kućište. uglavnom sve ekstra i hvala kinezima šta šalju sve i svašta poštom. sad sljedi očistit stjenke i odmastiti ih te namazati sa crvenom pastom umjesto dihtunga. inače ležajeve kupovao u trgo agenciji, nevjerovatno je da imaju tako niske cijene vrhunskih ležajeva. Npr fag 6204 najobičniji kod nas dođe skoro 50 kn dok kod "trgo" 6204 zz 20 kn, ne možeš vjerovat kolke su razlike. uslikat ću kad pospajamo sve
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
zbog žičnog osigurača na potisnom ležaju još nije sve gotovo. uffff kad te krene sve naopako
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Pozdrav. Imam problem sa yanmarom 1300. Nakon što se motor zagrije na odušak počinje jako dimiti, da bi nakon par minuta malo težeg rada počeo i ulje polako bacati.... Probao sam u radu izvaditi šipku mjerača, ali i od tamo baca ulje.... Također, pupta ulje i na brtvi glave, ali zanemarivo..... Otprilike znam da mi se smješi generalka pa me zanima koja su vaša iskustva, cijene i sl.... Lp.
 

Najnoviji postovi

Na vrh