• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a gdje su te slike mjenjača , ne skidam se s teme a nikako da stignu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jmjeti

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
21
Kolega kunte, kod mene (što se vidi iz slika koje sam ti poslao na pp) imaju dvije ručice za hidrauliku.Desna je gore-dole,a druga koja je odmah pored ove ne reagira ni na što,tj.kad je pomičem ništa se ne dešava ni u radu sa frezom ni ksd samo motor radi.Ako neko ima pojma za šta je neka javi.
To je jedina kojoj neznam funkciju.
Za ove kablove mogu vidjeti tek kad odem na selo za 10tak dana.:icon_mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Nije traktor ali je malolitražni motor YANMAR L40.
Za njega mi treba klip sa karikama i dizna , ima li neko ideju gdje i kako to nabaviti?
Naravno da nije mnogo šuški.
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Kolega kunte, kod mene (što se vidi iz slika koje sam ti poslao na pp) imaju dvije ručice za hidrauliku.Desna je gore-dole,a druga koja je odmah pored ove ne reagira ni na što,tj.kad je pomičem ništa se ne dešava ni u radu sa frezom ni ksd samo motor radi.Ako neko ima pojma za šta je neka javi.
To je jedina kojoj neznam funkciju.
Za ove kablove mogu vidjeti tek kad odem na selo za 10tak dana.:icon_mrgreen:
Tvoj traktor je model koj još nem kompjutera za upravljanje hidravlikom. Možda je jedan model ispret moga.
d4237820523a3c576e98792de4d1ef2d.jpg
c2430013d363c7ba83cc3dd35ccf1c31.jpg


Poslano z mojega GT-I9295 z uporabo Tapatalk
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Kolega kunte, kod mene (što se vidi iz slika koje sam ti poslao na pp) imaju dvije ručice za hidrauliku.Desna je gore-dole,a druga koja je odmah pored ove ne reagira ni na što,tj.kad je pomičem ništa se ne dešava ni u radu sa frezom ni ksd samo motor radi.Ako neko ima pojma za šta je neka javi.
To je jedina kojoj neznam funkciju.
Za ove kablove mogu vidjeti tek kad odem na selo za 10tak dana.:icon_mrgreen:
Ovako ta druga rčica ti je za plivajući hod freze s njom određuješ dubinu frezanja , ja sam ju koristio i super je kad nema blata trave itd. jer onda kad naiđe busen trave dešava se da ide previše gore dole i ostavlja hrpe kao grobove . Iz tog sam razloga tu opciju isključio i koristim točkove iza freze , oni ostavljaju tragove ali su precizni .
Ostrag kraj hidrauličnih ruku na lijevoj srani je mala polugica na koju se kopča sajla , a drugi kraj sajle se prikvači na sistem poluga od poklopca freze .
Mislim da bi ovo sad trebalo biti jasno.
 

jmjeti

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
21
Nemam original frezu nego gramipovu,pa neznam bili to kod mene funkcioniralo,ona ima one skije sa strane koje nedozvoljavaju da ide dublje nego je namještena.
Nisam primjetio da se mijenja dubina frezanja čak i kad tu ručicu držim u skroz gornjem položaju.Može li biti da je deaktivirana?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Nemam original frezu nego gramipovu,pa neznam bili to kod mene funkcioniralo,ona ima one skije sa strane koje nedozvoljavaju da ide dublje nego je namještena.
Nisam primjetio da se mijenja dubina frezanja čak i kad tu ručicu držim u skroz gornjem položaju.Može li biti da je deaktivirana?

Paaaa recimo ako nema sajle i mehanizma ona je neaktivna možeš ju pomicati koliko hoćeš , uzalud vam trud sviraći. To ti je kao da otkvačiš točkove od volana pa ti okreći volan ali točkovi neće skrenuti :(happy):
Tebi dubinu određuju skije.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
evo slika
 

Prilozi

  • prep1.jpg
    prep1.jpg
    38.4 KB · Pregleda: 86
  • prep2.jpg
    prep2.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 96
  • prep3.jpg
    prep3.jpg
    49.9 KB · Pregleda: 75
  • prep4.jpg
    prep4.jpg
    49.7 KB · Pregleda: 78

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
nisam bio online pa nije kasno. ekipa sretan Uskrs!

žuta strelica prikzuje razvaljeno aluminijsko kućište od ležaja čak je i probilo. našao sam rješenje za to i to ću sam nalemiti sa najvjerojatnije durafix elektrodom koja se grije brenerom onda ću na glodalici skinut što treba.
zubčanici koje vidite su oštećeni, nedostaje zuba itd. od ležaja je ostalo samo vanjsko kućište ali mislim da će se ovo dati srediti.ovaj tjedan ću sve oprati i poslikati bolje sa dimenzijama
 

Prilozi

  • prep5.jpg
    prep5.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 73
  • prep6.jpg
    prep6.jpg
    47.5 KB · Pregleda: 66
  • prep7.jpg
    prep7.jpg
    45.9 KB · Pregleda: 59

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
zašto ručica ne radi od hidraulike problem je vjerojatno do struje ispod sjedala. meni je negdje premostilo pa također isključilo ručicu, sad kad je sve rastavljeno sve ću pretresti i promjeniti sajelu od brojača okretaja i još neke sitnice. majsotor je inače stručnjag za fergusone i goldoni ferarri i kaže da je yanmar extra rješio mnoge stvari u prijenosu ali ovaj reduktor je žešće sranje. netko kaže mjenjač, ovaj reduktor služi samo za pojma nemam a mjenjač mu je ispod sjedala.
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Možda bi bilo bolje pokušati variti sa TIG-om. Kod nas na poslu imali smo neke alu elektrode od castolina ali nisu baš valjale.
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Kolege, opet ja... :)
Nigdje ne mogu pronaći podatak koliko yanmar 1300 može podići na hidraulici, a u nabavi sam atomizera pa vas molim za koju informaciju.
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
ja imam isekija tu 1700 on diže 350kg, al triba sprida stavit teg, tako da taj tvoj vjerojatno diže oko 300kg
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Uradi neko vješanje ruku, blokiraj hidraulik nekako u gornjem položaju tako da ti nije bitna podizna moć.
Ja sam to uradio na tomi tako da ne trpi hidraulika prilikom nošenja.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
ovo su polomljeni zubčanici. pitnje je da li se mogu zubi navariti i kolko je to pametno. dimenzije zubčanika je 120 mm promjer i debljina oko 11,5 mm. ima 6 istih i jedan manji. mislim 26 zubi . ova osovina je oko 18 cm i sa obe strane su bili ležaji. od jednog je ostao samo unutarnji dio.na slikama od kućišta kao što vidite ima razvaljeno gdje stoji ležaj i to neće bit problem rješit.
 

Prilozi

  • DSCF3474.jpg
    DSCF3474.jpg
    50.5 KB · Pregleda: 63
  • DSCF3475.jpg
    DSCF3475.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 53
  • DSCF3476.jpg
    DSCF3476.jpg
    50.1 KB · Pregleda: 54
  • DSCF3477.jpg
    DSCF3477.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 55
Posljednje uređivanje:

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
ovo je kućište i dio prijenosa
 

Prilozi

  • DSCF3478.jpg
    DSCF3478.jpg
    67.8 KB · Pregleda: 59
  • DSCF3479.jpg
    DSCF3479.jpg
    54.7 KB · Pregleda: 54
  • DSCF3480.jpg
    DSCF3480.jpg
    59.7 KB · Pregleda: 59
  • DSCF3481.jpg
    DSCF3481.jpg
    70.7 KB · Pregleda: 52
Posljednje uređivanje:

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
također kućište. ovo je podmazivalo atf ulje a na drugoj i trećoj slici vidite čep koji je sad metalni a nažalost bio je plastični i onda je ulje iscurilo i dogodilo se to što se dogodilo.
 

Prilozi

  • DSCF3482.jpg
    DSCF3482.jpg
    68.9 KB · Pregleda: 57
  • DSCF3483.jpg
    DSCF3483.jpg
    60.6 KB · Pregleda: 62
  • DSCF3484.jpg
    DSCF3484.jpg
    60.9 KB · Pregleda: 60
Posljednje uređivanje:

jmjeti

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
21
Kolega neretvanin želim ti uspješnu popravku tvog yanmara,imam isti traktor i nije mi jasno da je moglo iscuriti na čep,mora da je bio puno nagnut ili što?
Ili je dulje vrime pomalo curilo.
Moj majstor mi je tu nadolijevao ulja ali je rekao da to nije atf jer nije crveno pa je nadolio neko drugo.pozdrav
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
je, tu ti ide atf 100% ali da se razumjemo može i hipenol bitno je da podmaziva. čep je plastičan i prekriven je gumom. jednostavno je pukao i onda se proljevalo
 

Najnoviji postovi

Na vrh