• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Ja posuđivao ovaj tip dvobraznog sa kojeg je samo skinut jedan plug i lako je postao jednobrazni!
 

Prilozi

  • 100_8255.jpg
    100_8255.jpg
    80.5 KB · Pregleda: 175

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Neznam na frezi ali na RD je zakon za održavanje dubine.
Trenutno sam u fazi izrade jedne freze širine 165cm i u planu je kasnije da se stavi i ovaj valjak .
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
ja imam istu ovakvu frezu i obavezno ću nabaviti valjak od nekog sjetvospremača i ubaciti ga umjesto točkova za regulaciju
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod teških freza je odličan upravo za regulaciju dubine. Imam laganu frezu i dubinu uglavnom reguliram brzinom prolaza. Kod veće brzine se ne stigne ukopati. Nažalost ponekad je potreban prohod više.
 

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
98
Nisam odustao od prodaje, ni kupnje istog takvog.:8):
Služe za sprečavanje struganja noža po podlozi i smanjenje buke.

Imam jednu orginal ralicu za tv, ako nekog znate da treba, bilo mi ju je žao prepravljat za kubotu, pa sam napravio ovog crvendaća.

Evo fotka.:icon_thumright:

Bok!

Jel paše ta ralica na 800 seriju?
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Prodao sam ralicu za tv, ali imam savinutu dasku od 120 i 150 cm, pa ako želiš pravit sam.:icon_pidu:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Danas sam ga slikao pored puta Imotski - Grude
Podignut od zemlje oko 70 cm a širina 120 cm moja slobodna procjena

w9EQEcg.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Kako li mu je uklopljen odnos prednje i zadnje osovine jer je gusjenica na manjem prečniku nego klasični točak??
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
BItan je vanjski promjer gusjenice.

Vjerovatno je isti kao i vanjski promjer gume tog traktora
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Savo, vjerojatno ima (planetarni) multiplikator ovdje kod pogona gusjenice ili se dodaje reduktor na kardanu prednjeg pogona (malo vjerojatno).
Inače nikak, odnosno blokira se uključivanje prednjeg pogona.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
A ima li taj traktor uopče prednju vuču? Meni ti kotači izgledaju kao zadnji kotači sa nekog manjeg japanca
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ovo nikako nije tačno.

Nisam vidio ovo.

Sve ovisi kako na to gledaš.

Traktor koji sam ja gledao kod čovjeka ima odnos tu negdje kao njegov orginalni kotač.

Ovaj zupčanik koji mjenja felgu mu je manji od orginalne felge, i na kraju daje odnos okreta pogonske osovine traktora i vrtenje gusjenice kao i orginalna guma.

Rekao je čovjek da je na istim okretajima ista brzina kao i sa kotačima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh