• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ja ne volim tv i nebi radio sa njime, ali to je moj osobni odabir, ja imam sreće i mogućnosti da imam traktor sa kojim je lakše radit, ti očito nemaš i moraš u toj kategoriji izabrat ono najbolje,ali tv se pokazo dosta dobar ako znas rukovat sa njime, svaki kvar se dešava greškom vozača nikad sam od sebe, nađeš traktor odeš pogledat ako ti se sviđa kupiš i onda cea vidit sta treba popravit, svaka stvar koja radi se i kvari, opet je to onaj balkanski mentalitet još nije ni kupio vec gleda sta može crknut...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Jer je u odnosu na talijane krš ali ako nemas mogucnosti za bolje naravno da je i on dobar.
Ja radim na traktoru po 12 sati u komadu nekad i više, sa tv to ne možeš, ručke daleko svaki puta se naginji, razmještaj brzina sav pomiješan, kardan nije standardni niti sa incerzijom ne dobijes standardne okretaje nego nešto okvirno, volan lufta ako ne staviš neku splačinu od serva, sredina se razlufta, nema zadnje blokade koja često treba više nego prednja, na njemu sjediš ko na konju visoko, seljenje njegovih priključaka je koma i mislim da je to to šta se tiče inžinjeringa a sad kvari se zavisno o tome kako i koliko ga koristis,522 sam satro u jednu godinu uz svo odrzavanje mazanje i ne zna sta sve ne, a dok su talijani istoga godišta imali standardne kardane i kopčanje imali su obje blokade imali su i raspored brzina 1-6 po redu, sve pri ruci vozaču udobniji položaj rada, kočnice na obe osovine, sredina iz 83 jedva mazana nema mrvicu lufta kao ni volan a naradio se traktor i zato ja ne volim tv, ali ako nemaš novaca za bolje kupiš nešto u tvojoj mogućnosti, netko se vozi u fici a netko u mercu, i jedan i drugi te dovedu na odredište ali je pitanje šta putem i kako izgledaš nakon.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
E to ti je bicikla cak ni fico, ako si do sad radio sa tom postavom radi jos jednu godinu i usparaj za nesto bolje sad ce nakon ovih debilnih mjera i tako ekonomija prdnut bit ce jeftinih polovnih traktora
 

Goldoni14

Član
Tu od
25 Ožu 2020
Poruka
31
To sam i ja mislio da ce bit jeftino nakon sto mnogima prođe 5 godina vjerojatno ce prodavat a o cijeni o tom po tom..neki vec to cijene kao da je iz tvornice a ovi sto prodaju nove također digli cijene

Evo jedna sređena igračka, svestran je samo dobra leđa 😊
 

Prilozi

  • 20200306_103449.jpg
    20200306_103449.jpg
    113.9 KB · Pregleda: 13

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Radi jos sa time usparaj pa onda kupi nesto kako spada, ili se javi na poticaje jer imas povrsine za to
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Super je čitati savjete ljudi koji su vidjeli yanmara ili kubotu kako stoji ali nisu vidjeli kako radi, mogu reći da sam se zabavio i nasmijao jer za razliku od nekih ja sam tomu imao ....
 

Goldoni14

Član
Tu od
25 Ožu 2020
Poruka
31
Stvarno bi volio cut iskreno mišljenje nekog ko ima taj traktor, kakav je i da li je to samo igračka kao sto mnogi kazu, u mom kraju ga nema bas niko a zelio bi znati vise o njemu
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
A stvarno imaš što čitati o tom traktoru na 123 stranice i 2454 postova, na dugo i široko!
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
@Goldoni14 mi imamo Tv 826 vec skoro 30 godina i zadovoljni smo sa njim, nije to nikakva igračka, naravno ako ga usporediš s traktorom od 100 konja i 4 tone onda je ali ovak je čisto dobar. Naravno da se kvari ko i svaki drugi, mi smo i samoutovarnu vukli s njim dok nisu došli drugi traktori po raznoraznim bregovima i naradio se kod nas dosta. Ja osobno nisam imao problema ni s prevrtanjem ni sličnim situacijama koje se vežu uz tomo Vinkoviće a ima skoro 5000 rh. Naravno da se redovito održava i mjenja ako se što pokvari.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Super je čitati savjete ljudi koji su vidjeli yanmara ili kubotu kako stoji ali nisu vidjeli kako radi, mogu reći da sam se zabavio i nasmijao jer za razliku od nekih ja sam tomu imao ....

Ako mislis na mene ja sam imao tomo vinkovića i sa kubotom odradio oko 300 sati tako da znam šta pričam i znam koji traktor šta može i znam zašto savjetujem tako, yanmar od 18ks ili kubota od 24 ks mogu jedino plakat kad dode tv od 30ks, a o pucanju osovina drobljenju diferencijala kod oranja i tako nitko ne priča...toliko o kvaliteti, radio sam na svim markama od talijana do kineza i znam šta pričam
 

Goldoni14

Član
Tu od
25 Ožu 2020
Poruka
31
Bitno mi je da cujem vase iskustvo i misljenje da se vraćam na pocetak foruma jer san to vec pregleda bar 10 puta i naravno svatko hvali svoje a na kraju toga svega nisam znao na sta se odlucit, hvala na savjetima svima i moram priznat da sam zaista smatrao da su Japanci bolji 😏
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Svaki traktor ima svoju namjenu gdje pruža najviše. Dakle, prema sojem poslu moraš odrediti kakav traktor želiš. Za manje površine i ako u komadu ne radiš više od 2-3 sata, TV 30 KS je zadovoljavajuće rješenje. Ako radiš više onda od uskih traktora neki talijanski. Mi smo od 72.-82. imali malog Tomu (onaj s zupčanikom volana u sredini) i sve smo s njime odradili. Čak je i bilo nekaj usluga. 82. smo kupili Pasquallija 33 KS (nije zglobni) i preporodili smo se. Posebno kod okretanja na nagibu i vožnji nizbrdo. No to zadovoljstvo i nekaj košta. Taj Pasqualli 970 je bil uzak (mislim 105 cm) tak da smo ubacili produžetke od TV i dobili 120 cm. Traktor još i sad bratu dobro služi. Dakle ako netko napravi godišnje manje od 100 rh ergonomija traktora nije najbitnija, ali je jako bitno da je izdržljiv i primjeren poslu kojeg je najviše. Tko radi više, kao npr. Krumpi, njemu je ergonomija jako bitna jer mu inače traktor postane muka umjesto pomoći.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Čuj ja s japancima odrađujem godišnje preko 1200 sati i poslje 12 godina iskustva u uslugama jedina moja primjedba na japance je ,, spor u transportu" .
Kolega cjenim tvoje iskustvo ali kad budeš usporedio janmara od 30 ks i tomu od 30 ks onda ćemo nastaviti razgovor , stvarno nije za usporedbu 18 i 30 ks .
Mir svima vama, i ako tko treba info i ako mogu pomoći može me uvjek osobno kotaktirati ovako stvarno nema smisla a plus što ja uopće nemam iteres ubjeđivati nekog u bilo što .
 

Najnoviji postovi

Na vrh