• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

A

Almir

Guest
Yanmar

Pozdrav raji na forumu,dugo vremena pratim ovu temu o janmarima,pošto sam ih vidiO na sajmu u Zenici,prije tri ćetri godine.Zaiteresovan sam za kupovinu jednog traktora za svoje potreba,meni lićno je zapeo F7 ili F215,za F7 znam da ga ima Neretvanin.
 
A

Almir

Guest
wwuki pošto ti imaš vozni park janmara šta mi ti preporućuješ.Kad je sajam u Gudovcu pošto vidim da se prića o sajmu,poz.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
wwuki pošto ti imaš vozni park janmara šta mi ti preporućuješ.Kad je sajam u Gudovcu pošto vidim da se prića o sajmu,poz.

Moja preporuka je : "prostri se koliko ti je dug pokrivač" ;)

Meni su ovi od 20 ks odgovarajuči ali problem je cjena .

Neznam za šta tebi treba, večini odgovaraju i manji recimo od 15-16 ks. :partyman:

Sajam je od 7 - 9 rujna.....
 
Posljednje uređivanje:
A

Almir

Guest
Moja preporuka je : "prostri se koliko ti je dug pokrivač" ;)

Meni su ovi od 20 ks odgovarajuči ali problem je cjena .

Neznam za šta tebi treba, večini odgovaraju i manji recimo od 15-16 ks. :partyman:

Sajam je od 7 - 9 rujna.....

Ma volim se i prostrijet al da budem zadovoljan. Zvao sam dva tri puta da pitam za cjenu pa razni cjena valjda od stanja traktora,.Pošto ti imaš od 15ksi tog od20ks kakav je tebi ovaj f16 ili f215ti si sigurno gledo,ja sam podaleko pa mi se neda da dođem da vidim svojim oćima.A na sajam ću doći pošto sam na godišnjem,i samo da kažem da imam oko 25duluma zemlje od toga trećinu sijem,u svakom slućaju hvala na informacijama wwuki,.'
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ma volim se i prostrijet al da budem zadovoljan. Zvao sam dva tri puta da pitam za cjenu pa razni cjena valjda od stanja traktora,.Pošto ti imaš od 15ksi tog od20ks kakav je tebi ovaj f16 ili f215ti si sigurno gledo,ja sam podaleko pa mi se neda da dođem da vidim svojim oćima.A na sajam ću doći pošto sam na godišnjem,i samo da kažem da imam oko 25duluma zemlje od toga trećinu sijem,u svakom slućaju hvala na informacijama wwuki,.'

Ti bi znači obrađivao oko hektar zemlje ako sam dobro izračunao .

F16 bez prednje vuće bi ti bio dobar ako nemaš brda oko sebe.
On ti dođe 30 t. kuna, sa prednjom vućom ako se ne varam još 7-8 t. više.

Naj lakše ti je doći kod njih upneš prstom on ti kaže cijenu , platiš i voziš , barem ja tako radim .
Nedavno sam bio kod njih zbog filtera pa sam vidio jednog od 16 ks lijep ko iz trgovine :heart: žao mi je samo što sam bio zaboravio fotoaparat.
 
A

Almir

Guest
Ti bi znači obrađivao oko hektar zemlje ako sam dobro izračunao .

F16 bez prednje vuće bi ti bio dobar ako nemaš brda oko sebe.
On ti dođe 30 t. kuna, sa prednjom vućom ako se ne varam još 7-8 t. više.

Naj lakše ti je doći kod njih upneš prstom on ti kaže cijenu , platiš i voziš , barem ja tako radim .
Nedavno sam bio kod njih zbog filtera pa sam vidio jednog od 16 ks lijep ko iz trgovine :heart: žao mi je samo što sam bio zaboravio fotoaparat.

Pa otprilike oko hektar ali nebi bez prednje vuće jer imam i brda,.Ali što ti kažeš naj bolje je kad vidiš.Ja mislim da će me doći jeftinije jer se izvozi.
 
A

Almir

Guest
WWuki uđi na PIK.BA. pa pogledaj ove janmare pa ću ti poslat cjene pa prosudi,isplatili se.
 
D

DaliborBJ

Guest
Pozdrav,

Pa što se dogodilo sa temom Yanmara i ostalih japanskih trakora, već mjesec i pol nitko ništa ne piše. Jel su toliko dobri i zaposleni da jednostavno nema komentara ;)
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Zar poslje ovoliko upisa treba još nešto reći :mrgreen:
Tratori rade problemi rijetki ili ih uopće nema :supris::mrgreen:
Onaj moj od 15 ks je promjenio vlasnika , i sad je kod jednog forumaša ali taj neće da se pohvali :(
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
ja sam uništio frezu totalno,sve skršio i sad mi dolazi sa bočnim prijenosom.te su puno lakše za održavanje
 
B

barepero

Guest
koliko košta taj traktor???

:prayer::prayer::prayer: molim odgovor ,baš dobro freza meni tako nešto treba za voćnjak
ovo je frezanje po mokroj zemlji i gdje nije bilo puno trave i snimljeno jučer poslje kiše........nadam se da ću vam uskoro pokazati i neko prskanje sa atomizerom.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=mWiFAZwxOcQ[/YT]

:prayer::prayer::prayer: molim odgovor ,baš dobro freza meni tako nešto treba za voćnjak
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Nemam se još čime hvaliti. Za hvalu trba neki rezultat, a ja niti sam toga konja dovoljno jahao nit sam ga do kraja otplatio (posuđeno vratio), pa onda kao da još i nije moj.
Pohvalit mogu jedino potrošnju koja za 12,5 rs iznosi nekih 20 l što je 1,6 l/sat i gazdu Wukija koji me strpljivo instruira u svemu oko Yamija.:partyman:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
:prayer::prayer::prayer: molim odgovor ,baš dobro freza meni tako nešto treba za voćnjak

:prayer::prayer::prayer: molim odgovor ,baš dobro freza meni tako nešto treba za voćnjak

Već smo i o tome pisali, svaki polovni traktor ima svoju cjenu , novi od 20 ks košta ravno 100 000 kunića.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
wwuki prika pozdrav,ništa od onih noževa samo da znaš.cijena transporta je enormna i ne isplati se ono je bila greška prodavača.jbg
 

NENO043

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
33
Pozdrav!

Več duže vrijeme pratim ovaj forum i Vaša tema mi je uvelike pomogla pri odabiru stroja za moje potrebe. Konačno je stigao Ke-4 sa dosta priključaka, za početak. A vikend iskorišten za upoznavanjem sa strojem. Za ovo krtko vrijeme nisam primjetio neku zamjerku osim kod vožnje samim traktorom u četvtoj brzini na oko 1500 okretaja počinu dosta velike vibracije (trešnja), davanjem gasa one se gube. Da li je to normalno ili je u nečemu greška, u čemu?
Pozdrav svim vlasnicima Yamija i ostalim forumašima
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pozdrav i tebi Neno :partyman:

Pri tom gasu vibracije se pojavljuju u hodu ili dok radi u mjestu ???:?::confused:
 

NENO043

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
33
U hodu dolazi do dosta velikih vibracija, nešto slično kao kad sa frezom naiđeš na nešto tvrdo
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
U hodu dolazi do dosta velikih vibracija, nešto slično kao kad sa frezom naiđeš na nešto tvrdo

:supris: Ripne na zadnjim gumama prijatelju , samo gas i ne brini . :D

Možeš promjeniti zadnje gume ali onda si u blatu nula sa ovim gumama što imaš izači ćeš iz svakog blata , naravno ako nije nasjeo podvozjem :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh