• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

NENO043

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
33
Tako nešto sam i ja pomislio:lol:
Hvala na brzom odgovoru!

Imam još par pitanja pošto ovdje ima ljudi sa višegodišnjim iskustvom kad su yamiji u pitanju:
-od koliko cola je idealan plug za Ke-4?
-sa frezom nisam odmah dobio one kotače za reguliranje visine, u subotu frezao bez njih i sve pet pa me zanima razlika frezanja sa nijima i bez njih, ako je netko probao?
Pozarav:rolleyess:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Imam još par pitanja pošto ovdje ima ljudi sa višegodišnjim iskustvom kad su yamiji u pitanju:


Pozarav:rolleyess:
-od koliko cola je idealan plug za Ke-4?
Pa vidi možeš ti zakvačiti i 10 coli sve zavisi koliko ti je tvrda zemlja, ali 8 coli mu je taman...

-sa frezom nisam odmah dobio one kotače za reguliranje visine, u subotu frezao bez njih i sve pet pa me zanima razlika frezanja sa nijima i bez njih, ako je netko probao?
Sa točkovima ti je brže i preciznije raditi , ovako bez njih stalno moraš regulirati dubinu na hidraulici , iako sam ih ja skidao kad frezam plastenike radi toga što je tamo idealno ravno pa nisu bili potrebni...
 

NENO043

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
33
Kod mene u vinogradu i vočnjaku dosta pjeskovito, tako da je obrada relativno lagana, hvala na odgovorima :partyman:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Čestitam na kupnji :partyman:Reci nam nešto više: gdje si kupio, koja cijena, što ćeš raditi?
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Tako nešto sam i ja pomislio:lol:
Hvala na brzom odgovoru!

Imam još par pitanja pošto ovdje ima ljudi sa višegodišnjim iskustvom kad su yamiji u pitanju:
-od koliko cola je idealan plug za Ke-4?
-sa frezom nisam odmah dobio one kotače za reguliranje visine, u subotu frezao bez njih i sve pet pa me zanima razlika frezanja sa nijima i bez njih, ako je netko probao?
Pozarav:rolleyess:

Čestitam na kupnji stroja , neka te dobro i dugo služi :supz:

Imam ja plug za prodati , ako te zanima poslat ću ti slike , možemo se dogovoriti ;)
 

NENO043

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
33
Hvala!

Hvala na lijepim željama!
I ja se nadam da će me dugo služiti :prayer:
Dobio sam sa njim plug, ali mi izgleda mali jer je preuređivan za oranje vinograda, ali to ću posložiti. Sa njim sam "dobio" frezu, plug, roto kosu i ralicu.
Traktor je kupljen prije četiri godine u Prodetu i evo sad je promjenio vlasnika jer prijašnji ima potrebu za večim.
Strojček sad polako upoznajem i evo vas malo gnjavim pitanjima :rolleyess:
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
pozdrav svima

imam visoko misljenje o japanskiim proizvodima,poznati su po kvaliteti al o japanskim traktorima neznam nista...
dali ti japanski trAktori(Yanmar,kubota i sl.) imaju od 60-ak konja i ako imaju kakvi su?jel valjaju samo za vocar ili su to ozbiljni traktori?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Prije neki dan je stigla nova kubota od stotinjak konja u moje selo , nisam stigao otići kod vlasnika da se raspitam o detaljima...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
imam visoko misljenje o japanskiim proizvodima,poznati su po kvaliteti al o japanskim traktorima neznam nista...
dali ti japanski trAktori(Yanmar,kubota i sl.) imaju od 60-ak konja i ako imaju kakvi su?jel valjaju samo za vocar ili su to ozbiljni traktori?

I Yanmari i Kubote po meni imaju samo dvije slabe strane:
- max. brzina,
- preskupi po jedinici snage

Cijenu možda može opravdati visoka kvaliteta, :rolleyess: ali mala max. brzina, pogotovo ako ga trebaš i u transportu, je jaaako veliki nedostatak. :(
 

NENO043

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
33
Pozdrav

Malo čitam (po tko zna koji put) forum i u glavi mi jedno pitanje, a kako je strojček u vinogradu, nekih 25km od kuće ne mogu skoknuti i vidjeti, zato moram pitati stručnjake
Da li se prednja vuča isključuje i uključuje nekom posebnom ručicom i gdje se ona nalazi (model Ke-4)?:madmana:
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
citiram:
Prije neki dan je stigla nova kubota od
stotinjak konja u moje selo , nisam stigao
otići kod vlasnika da se raspitam o
detaljima...

ee too Detalji..
i cijena me zanima(ako nije tajna)
 
Posljednje uređivanje:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Da li se prednja vuča isključuje i uključuje nekom posebnom ručicom i gdje se ona nalazi (model Ke-4)?:madmana:
Ručica se uvjek nalazi negdje ispod sjedala , uglavnom na desnoj strani kod noge 8)
 

NENO043

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
33
Ručica se uvjek nalazi negdje ispod sjedala , uglavnom na desnoj strani kod noge 8)

Hvala!
Sutra poslje posla ću pogledati i preko vikenda još malo proučavati, a i pokositi vočnjak:rolleyess:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Malo čitam (po tko zna koji put) forum i u glavi mi jedno pitanje, a kako je strojček u vinogradu, nekih 25km od kuće ne mogu skoknuti i vidjeti, zato moram pitati stručnjake
Da li se prednja vuča isključuje i uključuje nekom posebnom ručicom i gdje se ona nalazi (model Ke-4)?:madmana:

Mislim da se na " Ke " modelima prednja vuča uključuje sama , nema nikakve ručice.

Kada zadnji kotači počnu proklizavati automatski se uključuje prednja vuča.

Odnosno , isto tako kada opterećenje prestane trebala bi se isključiti. :scratch
 

NENO043

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
33
Sinoć sam gledao slike na netu i nigdje nisam mogao vidjeti ručicu za uključivanje prednjeg pogona, kao što se vidi kod Wukijevog strojčeka na prvim stranicama ove teme, tako da izgleda Žuti imaš pravo. Ali danas i sutra ću to provjeriti:supz:
 

NENO043

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
33
Mislim da se na " Ke " modelima prednja vuča uključuje sama , nema nikakve ručice.

Kada zadnji kotači počnu proklizavati automatski se uključuje prednja vuča.

Odnosno , isto tako kada opterećenje prestane trebala bi se isključiti. :scratch

Provjereno, na Ke-4 nema posebne ručice za uključivanje prednjeg pogona:(
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Nabavio sam novi plug , prepravljalo se , namještalo se , varilo se , brusilo se ... i evo ovako sada to izgleda .



alsqjk.jpg


muaicx.jpg


2unu2y1.jpg


... i video prezentacija

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=OwjjUZbw26U[/YT]


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=cTo4jbwmeQc&feature=[/YT]
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
ohooo kolega :supz: ma ide to odlično...dobro si ga složio...al je milina gledat kako ore al i zemlja je kod tebe dobra nije ko kod mene teška...sretno sa oranjem ...ako nemaš više za orat možeš potjerat yanmara do mene pa budemo u duetu orali:p:ppozzzz
 

Najnoviji postovi

Na vrh