• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
mislim da nema
receno mi je da treba da se zavrne ventil ispod sedista i da se povuce crvena rucica koja se nalazi sa desne strane vozaca. traktor je kupljen polovan i nisam nikada radio sa njim tako da mi je sve strano.. svaka pomoc bi mi dobro dosla..

najbolje bi bilo da poslikate pa ce se naci rijesenje :supz::partyman:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Evo slike.
šaraf broj 1 odvrneš i ugradiš crijevo s đekom za priključiti prikolicu.
Kad hočeš kipati onda samo zavrneš šaraf broj dva i kipaš ručicom kojom podižeš poluge od hidraulike iza traktora...



Uploaded with ImageShack.us
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
problem je u tome sto ne vidim nigde sraf broj 1 verovatno se nalazi na nekom drugom mestu, ventil broj 2 je isti.. cemu sluzi sraf broj 1? mozda ga nadjem negde...
hvala na pomoci ipak :)

uspeo sam. hvala za sliku bila je od pomoci. javljam ako budem imao neke nedoumice...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Šaraf br. 1 odvrneš odeš kod hidrauličara da ti napravi crijevo i drugi šaraf.
Kroz tu rupu ide ulje za kipu i istim putem se poslije vrača nazad.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
a cemu sluzi onaj UFO senzor koji se nalazi pozadi, iza sedista?
Dali ga ti imaš...???

To ti je kao libela , kad uključiš elektroniku drži nagib priključka neovisno o traktoru u željenom položaju (vodoravno ili pod nagibom)...
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
hvala na odgovoru... :) a cemu sluzi blokiranje kvacila. video sam da kvacilo moze da se zabravi, da spojnica bude ukljucena?? pozdrav
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
hvala na odgovoru... :) a cemu sluzi blokiranje kvacila. video sam da kvacilo moze da se zabravi, da spojnica bude ukljucena?? pozdrav

101 zašto i 101 zato :weedman::weedman:

To blokiranje je stavljeno kad traktor dugo ne upotrebljavaš da se lamela nebi zalijepila za korpu kvačila, jer ako se zalijepi potrebno je rastavljanje tj. skidanje motora da bi dalje opet sve radilo kako treba...:partyman::partyman:

p.s. nisi mi odgovorio dali ti imaš onaj senzor, i ajde daj koju sliku da vidimo i tvoju makinu...
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Lijep je kao da je tek kupljen. Takvog sam ja zadnji puta trebao uzeti pa se u zadnji čas predomislio i uzeo onog od 20 ks...
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
evo jos nekih slika..
 

Prilozi

  • 14082012399.jpg
    14082012399.jpg
    44.6 KB · Pregleda: 504
  • 22082012400.jpg
    22082012400.jpg
    60.5 KB · Pregleda: 641
  • 06082012386.jpg
    06082012386.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 946
  • 13082012398.jpg
    13082012398.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 752

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
evo jos nekih slika..

Nema šta traktor je odličan , prikolice još bolje :prayer:

Nego gdije si kupio traktor , dali u Srbiji ima neko tko prodaje Yanmare , koliko si platio traktor i prikolicu :?:
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
pa traktor nije licno moj... :) kupljen je u prodetu uvezen je iz hrvatske, a za cenu ne znam tacno.. prazna prikolica ide, a nismo probali da vucemo djubre :D mislim da u srbiji nema da se kupi... :) pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh