• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Evo jedan mali uradak na temu krčenje zapuštene parcele.:cool2:


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=FtbJ05c87m0[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
kakav stroj ejjjjj... mislim najvise na ovaj stroj odiza ;)

meni čovjek mačirao s onim malčerom na ruku s traktorom od 100ks i ovakvo granje nije moga samljeti...
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
kakav stroj ejjjjj... mislim najvise na ovaj stroj odiza ;)

meni čovjek mačirao s onim malčerom na ruku s traktorom od 100ks i ovakvo granje nije moga samljeti...

Nije to da bi mu to trebala biti osnovna namjena, ali u slučaju potrebe htio sam pokazati da može i to.:icon_kidra:
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Vidim da su me neki krivo razumjeli pa evo da kazem ponovno nemam ja nista protiv tih traktora samo sam iznio svoje misljenje dapače rado bi imao takvog ako imaju takvi po tridesetak konja jer su mi izgledom lijepi a kako vi kazete da kvaliteta nije upitna onda bi mi to bilo kao dobitak na lutriji ,asocirala me ova slika na igračku zar nije tako.
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=20250&page=89
picture1119w.jpg
[/IMG]:icon_rofl:
 
Posljednje uređivanje:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Mislim da je ključna svar kod traktora kao i kod auta znati za šta ti treba stroj i po tome se ravnaš; niti sa Fendtom od 400 ks ideš frezat vinograd, niti sa YM od 15 ks ideš prevozit repu.:icon_kidra::icon_madu:
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Da mogu birati ja bi nešto ovakvo :icon_thumright: :cool2:
0065868a.jpg
[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Vidim da su me neki krivo razumjeli pa evo da kazem ponovno nemam ja nista protiv tih traktora samo sam iznio svoje misljenje dapače rado bi imao takvog ako imaju takvi po tridesetak konja jer su mi izgledom lijepi a kako vi kazete da kvaliteta nije upitna onda bi mi to bilo kao dobitak na lutriji ,asocirala me ova slika na igračku zar nije tako.
:icon_rofl:

Vidi ovako meni uopće nije jasno tvoje javljanje u ovoj temi , nemaš Yanmara , nezanima te , nebi ga nikada kupio , takvi traktori ti izgledaju kao igračke... i sve ostalo što si napisao . Stvarno nevidim smisao tvojih komentara , što bi naš narod rekao " mlaćenje prazne slame ".
Da budem jasan , svatko ima pravo na svoje mišljenje , ti si svoje mišljenje izneo i kao takvo ja ga poštujem.
Međutim u ovoj temi ima na desetine slika , video clipova , komentara ljudi koji rade svakodnevno sa Yanmarima , frezanje , oranje , košenje malčiranje ... znači sve bitno i važno je napisanu i uslikano ( snimljeno )
Napisane su sve dobre i loše karakteristike , znači samo je trebalo pročitati i pregledati ovu temu ili temu " Tomo ili Yanmar i sve bi bilo jasno .
Nego ovako ovo tvoje pisanje je stvarno kao što već napisah mlaćenje prazne slame ili čak provociranje.
Isto tako neznam što si htio sa ovom slikom koju si stavio ? Inače na toj slici sam ja sa svojim traktorom . Kada si već kopirao sliku , što nisi kopirao i moj komentar koji je uz sliku ?

Da nebi nešto krivo shvatio nemam ja ništa protiv tebe niti bilo koga drugoga na forumu .

U zadnje vrijeme nepišem ( komentiram ) nešto baš puno po forumu jer nemam baš nešto pametno za pisati .
 

KAWASAKI

Novi član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
20
Jel smeta Yanmaru ako kružno kosim? Primjetio sam da teže skreće kad mu radi kardan,
odnosno kao da mu se kotači vrte sa šperom.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Jel smeta Yanmaru ako kružno kosim? Primjetio sam da teže skreće kad mu radi kardan,
odnosno kao da mu se kotači vrte sa šperom.

Nesmeta mu , teže skreće zato što kosa klizi po zemlji i kada skrećeš ona se zanosi i zapinje .
Osobito ako je kosa masivna ( teška ) recimo ja imam roto malčer Mega-ing isto mi se to događa.
Prilikom skretanja kosu malo podigni 1 - 2 cm i samo piči , ili skreći u širim lukovima i nema problema , onda nemoraš dizati kosu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pod sperom nebi smio skretat jako cak kad je mokro nemres,kad imas jace skretanje iskljuci ju ak mozes.
 

KAWASAKI

Novi član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
20
Pod sperom nebi smio skretat jako cak kad je mokro nemres,kad imas jace skretanje iskljuci ju ak mozes.

Ne skrećem pod šperom, nego velim da skreće kao da držim šperu :)

Nesmeta mu , teže skreće zato što kosa klizi po zemlji i kada skrećeš ona se zanosi i zapinje .
Osobito ako je kosa masivna ( teška ) recimo ja imam roto malčer Mega-ing isto mi se to događa.
Prilikom skretanja kosu malo podigni 1 - 2 cm i samo piči , ili skreći u širim lukovima i nema problema , onda nemoraš dizati kosu.

Nije masivna, ima jedno 70 kila,

ima i kotače tako da mi je zato čudno. Meni je bitno da mu ne smeta, a to što teže skrenem nije problem.

Još da pitam, jel ima yanmar kuplung kakav za to ili moram nabaviti kardan s kuplungom za slučaj da naletim na nešto,jer roto kosa nema kuplung.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Nije masivna, ima jedno 70 kila,

ima i kotače tako da mi je zato čudno. Meni je bitno da mu ne smeta, a to što teže skrenem nije problem.

Još da pitam, jel ima yanmar kuplung kakav za to ili moram nabaviti kardan s kuplungom za slučaj da naletim na nešto,jer roto kosa nema kuplung.

Kardan s kuplungom Cerjak ili nešto sl.:icon_kidra::cool2:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Nije masivna, ima jedno 70 kila,

ima i kotače tako da mi je zato čudno. Meni je bitno da mu ne smeta, a to što teže skrenem nije problem.

Još da pitam, jel ima yanmar kuplung kakav za to ili moram nabaviti kardan s kuplungom za slučaj da naletim na nešto,jer roto kosa nema kuplung.

Vjerovatno ti se događa i da kaka hoćeš zaustaviti traktor da ga kosilica ( kardan ) kao malo gura .
To je sve normalno netrebate sekirati sa vremenom ćeš se naviknuti na to.

Jako trebaš paziti da nebi naletio na nekakav panj , jer ne samo da ćeš pkidati kosilicu već se ozbiljno i traktor može pokvariti .
Jedino ti je riješenje kardan sa kvačilom , mislim da košta oko 1000 kn
 

KAWASAKI

Novi član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
20
Vjerovatno ti se događa i da kaka hoćeš zaustaviti traktor da ga kosilica ( kardan ) kao malo gura .
To je sve normalno netrebate sekirati sa vremenom ćeš se naviknuti na to.

Jako trebaš paziti da nebi naletio na nekakav panj , jer ne samo da ćeš pkidati kosilicu već se ozbiljno i traktor može pokvariti .
Jedino ti je riješenje kardan sa kvačilom , mislim da košta oko 1000 kn

Da, i to mi se događa :)

Kupit ću ga, sumnjam da je baš tako skup,

pošto sam kupio za malčer dug oko metar (sklopljen) za 700 s kuplungom.

Vidjet ćemo, hvala na odgovoru.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Posljednje uređivanje:

oreska69

Novi član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
12
Obični kardan je oko 500 kn , kardan sa kvačilom ( spojkom ) oko 1000 kn , ja sam sebi kupio Cerijak kardan bez kavčila u trgovini Franjo.


koja je razlika izmađu kardana bez kvačila i sa kvačilom
 

Najnoviji postovi

Na vrh