• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Danas sam se priključio ovom forumu, a čitam Vas već par dana jer mi je želja kupiti polovnog Yanmara. Trebam traktor za oranje i za frezanje. Obrađujem cca 8000 m2. Većinom sijem kukuruz, pšenicu i ječam. Mislio sam kupiti traktor u Prodeta. Pošto ste Vi znalci o Yanmarima, molio bih Vas da mi date neki savjet na što da pripazim pri kupnji.

P.S
Inače sam iz Imotskog i već posjedujem traktor TV-420 s kojim zasad sve obavaljam. Kupnju radim jer mi treba jači traktor u smislu da je freza šira i da mogu orati sa dvobraznim plugom (od 8" ili 10 ")

Koliko kaniš potrošiti?
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
mala je to površina zemlje za veći traktor odnosno nema potrebe za većim.da ja opet kupujem kupio bi yanmar fx21 ali Vama za tako malu površinu nije potreban tako velik traktor,jedino ako želite radit usluge drugima
 
T

Tomas

Guest
Znači odgovarate me od kupovine. Je li Vas možda moja žena kontaktirala?:(hi): Nešto novca sam uštedio pa sam se želio počastiti. A želim i povećati površinu obrade. Još jedan veliki dio zemlje leži u livadi. Nažalost moja tvrtka gdje radim loše stoji, pa postoji mogućnost potpunog bavljena poljoprivredom. Nadam se da pametno ulažem jer mi je TV lagano na izdisaju. Potreban mu je veliki remont.
 
T

Tomas

Guest
mala je to površina zemlje za veći traktor odnosno nema potrebe za većim.da ja opet kupujem kupio bi yanmar fx21 ali Vama za tako malu površinu nije potreban tako velik traktor,jedino ako želite radit usluge drugima

Koliko ima taj fx21 KS? I da li ima hidraulični volan?
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Mislim da Wuki prodaje traktor kakav trebaš i to za 35.000, možda i nešto niže ako se dogovorite ili za tu cijenu dobiješ nešto pride.:smile:
 
T

Tomas

Guest
Mislim da Wuki prodaje traktor kakav trebaš i to za 35.000, možda i nešto niže ako se dogovorite ili za tu cijenu dobiješ nešto pride.:smile:

Super. Kako bih ga mogao kontaktirati.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
sa svojim f7 koji je dosta manji od fx21 radim 2,5 ha i godišnje odradim cirka 150 sati rada a to je ništa.većinom traktor spava na otvorenom u nasadima mandarina.
za 50 000 kn možeš si priuštiti nešto slično i eventualno jedan priključak.sve ovisi za što ti treba.Od poljoprivrede baš i nema više kruha pa ne znam da će se baš moć živjet od.Možda jedino budeš li sadio canabis :(giggle):
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
E ovako ja sam zainteresiran za kupnju yanmara,potreban mi je za vrt malo za frezat i preorat nekom nest usluzno i tak sve mali poslovi,i za kosnju borika,imo sam tomu i nikad vise,e sad kojeg bi mi preporucili ? i nemislim bas davat neke velike novce aj recimo maksimalno 20 tisuca,Hvala,ljep pozdrav
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
E ovako ja sam zainteresiran za kupnju yanmara,potreban mi je za vrt malo za frezat i preorat nekom nest usluzno i tak sve mali poslovi,i za kosnju borika,imo sam tomu i nikad vise,e sad kojeg bi mi preporucili ? i nemislim bas davat neke velike novce aj recimo maksimalno 20 tisuca,Hvala,ljep pozdrav

a trebao bi dati još barem 7-10 tisućica i onda može kupit nešto tipa kubota 1502M
kubota__1502_2011_1_lgw.jpg
 

oreska69

Novi član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
12
nešto sam napravio pa da čujem vaša komentare kako vam se čini :icon_winkle:

DSC00268.jpg
DSC00271.jpg
DSC00274.jpg
DSC00275.jpg
vadilica krompira i luka
 
Posljednje uređivanje:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
...ovako na slici izgleda sve OK , možda si trebao žice na plugu malo razmaći ( saviti ) na kraju . Neuobičajeno je to što si sam plug stavio sa strane , međutim možda će to biti i bolje nego da je plug iza traktora , ovako ćeš lakše pratiti pravac.
Međutim najbolje ćeš znati kada budeš probao vaditi krompir .
Ako nije problem uslikaj koju sliku kada budeš probao vaditi , i sam sam u izradi pluga za vađenje krompira.
 

KAWASAKI

Novi član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
20
Evo mojeg pluga za krumpir :)

I pitanje jedno, može li se ova freza pripasati na moj traktor KE4?

Vjerojatno paše na starije modele, skine se ovaj dio oko kardana i našarafi se gore direktno na kardan, ali na mojem je razmak rupa 2-3cm manji,
tako da ne paše.

Ima li neki original nastavak?

Sad imam dvije freze, ova je 115, a druga mislim 145.

Ako ovu treba pripasivati prodao bih ju ili zamjenio za dobru malu prikolicu ili nešto drugo od priključaka. Može i za razno...
 

Prilozi

  • 1078119_10201352538912135_1756302069_n.jpg
    1078119_10201352538912135_1756302069_n.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 450
  • 1082634_10201352528311870_1857025016_n.jpg
    1082634_10201352528311870_1857025016_n.jpg
    74.1 KB · Pregleda: 370
  • fotografija 1.jpg
    fotografija 1.jpg
    34.7 KB · Pregleda: 300

oreska69

Novi član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
12
...ovako na slici izgleda sve OK , možda si trebao žice na plugu malo razmaći ( saviti ) na kraju . Neuobičajeno je to što si sam plug stavio sa strane , međutim možda će to biti i bolje nego da je plug iza traktora , ovako ćeš lakše pratiti pravac.
Međutim najbolje ćeš znati kada budeš probao vaditi krompir .
Ako nije problem uslikaj koju sliku kada budeš probao vaditi , i sam sam u izradi pluga za vađenje krompira.

mislim da bi trebalo zadnje žice sa obe strane malo raširit..da jednostavnije je pratit pravac a i krompir se može lakše vadit bez gaženja po drugim redovima kad draktor ide sastrane jer je sađen dosat gusto na 55-60 cm red od reda..htio sam pravit iza traktora ali baš to je bio problem i takav plug nije pomičan a ovaj se može pomicati (prilagođavat) redovima

aa.jpg


probao sam vadit i dosta je dobro samo što je zemlja bila jako suha pa je odkido komade zemlje..naravno za koji dan će slike vađenja
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Hehhe evo za ljubitelje yanmara sliko se i ja na nagovor sa jednim...mislio sam ga uzet pod ruku doma ali noge bi me zabolile dok bi ga nosio :p

 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ovi od 20-tak konja su svi po 40 000kn, hoćeš od Prodeta, iz Šibenika ili neki treći lik.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Ma to sam se sliko čisto iz zajebancije hahhah nisam ni pito nista samo sjeo i sliko se =P ne pitaj me o njima ništa
 

Najnoviji postovi

Na vrh