• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
1401

dupla vuca
s frezom

4400€

sad za svaki posebno nije mi se dalo razglabat...

Kubota od 15 konja je 5000€.... i tako to...
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
evo još jedan priključak kojeg tjera janmar u mojem dvorištu...:icon_e_wink:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=dHAWJOMnJjk[/YT]
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Danas bilo na sajmu i par komada Yanmar traktorčiča.Rastavljala je firma PRODET i prodavač bio uljudan i dobro raskazo mala čuda.Moram reč da mi se svidjaju,tih motor i izrada je vrlo dobra samo mali su mi.:icon_thumright:
yup0.jpg

4xjp.jpg

v4l4.jpg

Dobio sam i prospekte od priključaka i od traktorčiča.
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Jako dobrii traktori pogotovo za nas u Dalmaciji, odlićni za rad oko maslina, vinogradi....največa mana je što naši prodavaći cijene kriju ko zmija noge.Definitivno uzimam do proljeća jedan a najvjerojatnije ga sam uvezem.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,655
Novi sam u ovoj temi. Pročitao sam sve od prve stranice. Lijepi traktorčići, tehnički odlično izvedeni, skladni prema svojoj veličini što se tiče veličine zadnjih i prednjih kotača. Pogođeno napravljeni za određeni alat (frezu), sa kojom se svi prodaju. Freza ovako izgleda veća od traktora (pa bi se moglo zaključiti da on to ne može pogoniti), ali mi se čini po onome što sam pročitao i vidio na slikama da je to njemu čis Ok. Ima veliku prednost što ima veću snagu i više brzina na izlaznom vratilu, i sam oblik noževa na frezi koji su sasvim drugačiji i duži od svih ostalih freza koje se koriste kod nas. To su dva elementa koja ih izdvajaju od većine ostalih sličnih traktora. Na dugo i široko se razglabalo o snazi tih traktora, da bi se do 180 stranice stalno pričalo o Ks, da bi netko tek na 180 stranici spomenuo Kw što je više vjerojatno. Čini mi se sa su malo preskupi, ali tako je sa svakim artiklom koji se pojavi novi na tržištu.:(grin):
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Re: IMT 533-539

Zna li netko dali ima kakvog uticaja na rad stroja ako stavim ispušni lonac od imt-a ili ursusa na svoj YM?:confused::drink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Re: IMT 533-539

Ak je protočniji motor bu neznatno jači.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Re: IMT 533-539

Malo mi pojasni to?:mur::wink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako si je imžinjer dao truda ispušni lonac ima funkciju "povečanja" snage a ne samo prigušenje buke .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Protočniji znači da uzrokuje manji otpor strujanju plinova. Svaki auspuh za veći motor ugrađen na manjem se tak ponaša. Puknuti ti je rekel finese.
Iskustvo iz prve ruke: probaj pa nam javi. Nebuš zamjetil razliku, jer razlika na tak malom motoru jedva bi bila vidljiva i na probn stolu (kočnici).
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Ako si je imžinjer dao truda ispušni lonac ima funkciju "povečanja" snage a ne samo prigušenje buke .

To se najlakše moglo na starijim dvotaktnim motorima - mnogi su tad znali za takozvani rezonantni auspuh no rijetki ,koju ulogu zapravo ima...i bilo je važno tada da je bučniji al to iz drugih razloga..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Konkretno sam pitao, ovakvi općeniti odgovori mi ništa ne znače.:(devil):
Nemam ništa protiv ali mi se ovog trenutka ne daju pisati litanije oko tog .
Da bi lakše razumio problem prouči strujanje plinova , kao i razvodni mehanizam motora .
Kad mi budeš znao objasniti zašto je ispušni vetil u taktu ispuha otvoren nakon kaj klip prejaše gornju mrtvu točku tj. krene prema dolje onda možemo nastaviti razgovor oko i funkcije auspuha .

Samo jedan podatak , injižinjer je na popularnom tamiču ispušnim sistemom dobio dva konja .
Jedan drugi primjer je akrapović(možda mu je ovo bil deda)...a na tebi je da procjeniš jel to marketing ili stvarno ta neugledna bučna hrđava cijev nečemu služi .

rezonantni auspuh je druga priča , jednom sam napisao članak s slikama i videom pa mi je obrisan ..tak da ..ono ...

Svi oni koji maknu auspuh pa misle da buka daje konje se nažalost varaju ..ni konji njsu bučali dok ih nisu tukli , neki ni tada .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Hvala svima, meni je bitno da ne proizvedem neku štetu po motor.:drink::icon_pidu:
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Nemam ništa protiv ali mi se ovog trenutka ne daju pisati litanije oko tog .
Da bi lakše razumio problem prouči strujanje plinova , kao i razvodni mehanizam motora .
Kad mi budeš znao objasniti zašto je ispušni vetil u taktu ispuha otvoren nakon kaj klip prejaše gornju mrtvu točku tj. krene prema dolje onda možemo nastaviti razgovor oko i funkcije auspuha .

Samo jedan podatak , injižinjer je na popularnom tamiču ispušnim sistemom dobio dva konja .
Jedan drugi primjer je akrapović(možda mu je ovo bil deda)...a na tebi je da procjeniš jel to marketing ili stvarno ta neugledna bučna hrđava cijev nečemu služi .

rezonantni auspuh je druga priča , jednom sam napisao članak s slikama i videom pa mi je obrisan ..tak da ..ono ...

Svi oni koji maknu auspuh pa misle da buka daje konje se nažalost varaju ..ni konji njsu bučali dok ih nisu tukli , neki ni tada .

ispušni lonac od imt-a ili ursusa na svoj YM ...to je bilo pitanje ako se ne varam. Odgovori tipa pametovanje a uz to nedorećeno pametovanje tj pametovanje odgovorom koji i nije odgovor me iritiraju.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Pametan čovijek izvuče zaključak od pametovanja...a oni koji to ne razumiju njih to iritira
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh