• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

KAWASAKI

Novi član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
20
Freza je rsz 1301e yanmar

Lanac:
vanjska debljina 24.5mm
ovo gdje je spojen= 17.7mm
debljina unutarnjih spojnica je 3.8mm
debljina vanjskih 3.2mm
svaka karika je duga 37mm
ovi krugovi gdje je spojen, vanjski promjer 14mm, a unutarnji 6
 
Posljednje uređivanje:

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
Poštovani forumaši vezano uz ovu temu zani ma dali u hrvatskoj postoji servis za mini traktore jer i sam posjedujem jedan i imam problema sa nabavkom dijelova i servisom istoga radi se o kubota b7000 mini traktoru.
 

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
Taj traktor je promjenio više vlasnika što sam kasnije doznao a prvi vlasnik ga je kupio u Prodetu.

trebao bi prednje felge 12 cola te pripadajuče gume 5.00-12.i volan.a u slučaju da se odlučim raditi generalku na motoru trebao bi sve vitalne dijelove .

Kontaktirao sam ih i nažalost nemogu pomoči jer taj model traktora nije bio predvidjen za europsko trziste te za istoga nema dijelova niti ga oni mogu kao zastupnik nabaviti jer svi ti traktori koji kod nas dolaze su sa sivoga trzista a kubota se od toga ogradila i nenudi dijelove iako su ti traktori kubotin proizvod. Još jedan razlog za sve koji planiraju uzimati japance da odustanu nepostoje servisi a niti se mogu nabaviti dijelovi za večinu njih a što i ima košta suho zlato.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
djelomično si u pravu što se tiče podrške od proizvođača jer je to gray odnosno sivo tržište.
za traktore se može nabaviti djelova ...moj yanmar je već 7 godinu kod mene i radi za sad sve ok.znam sve prednosti i mane tih traktora i ako nisi divljak trebalo bi te nadoživit.ja sam općenito jako zadovoljan s njim i mogu reći da mi se isplatila kupnja,kad bi htio i posvetio se tome mogao bi raditi usluge s njim i zaraditi hrpu novaca jer je neobičan i jako okretan,štedljiv i dobro radi posao.poznam voćara koji je kupio dva starija modela yanmara sa mjenjačem na volanu a uz te yanmare ima ogroman case,i nekolko manjih traktora i sa yanmarima je oduševljen.premda mislim da je kubota za nijansu kvalitetnija.jedan od problema je nabavak noževa i jako su skupi u usporedbi sa klasičnim noževima talijanskih ili srpskih freza.evo reci što ti konkretno treba od djelova ako već želiš popravljati.
 

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
kontaktirao sam i prodet i nisam zadovoljan sa nacinom njihovoga poslovanja,sto imaju od dijelova na skladistu su uglavnom polovni a cijena im je enormno skupa tako da sam odusta od bilo kakve suradnje sa njima.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
ma odkači te šta se oće obogatit na šaci šarafa preko noći.
štošta se dade naručit preko neta samo treba znat što tražiš i di tražit.zato imamo forum i tu smo da pomognemo jedni drugima ako možemo.
 

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
Problem je sa motorom potreban je generalni servis kontaktiro sam i madjare konkretno kelet agro te oraker kompletno uredjenje motora bi izaslo cca 1000eur sto je meni preskupo kontaktirao sam i kod nas dosta servisa koje rade strojnu obradu te uglavnom svi hoce da im se donese rastavljen motor blok,glava .radilica klipnjače jedino se gospodin Šporčić ponudio da napravi generalni servis. i kak stvari stoje vjerojatno da cu jnemu odnjeti motor na remont.

Upravu si svaka ti čast na ovim riječima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
to su motori koji mogu izvrtiti po 15 000 sati bez da se išta takne.možda da razmisliš o nabavci od mađara neki drugi motor malo jači a da se dade upasati.kod nas u neretvi ima dobar mehaničar za brodske yanmare(kubote) ali ne znam kolko se to isplati.djelovi su skupi a da nađeš neki polovni malo jači za oko 1000 eura i da mu se promjeni ulje i tek onda izmjeri kompresija mislim da bi to bilo bolje.hmmmmm

http://www.keletagro.hu/products/ja...r-tartozekok/japanese-compact-tractor-engines

http://traktor60.hu/diesel-motors
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Problem je sa motorom potreban je generalni servis kontaktiro sam i madjare konkretno kelet agro te oraker kompletno uredjenje motora bi izaslo cca 1000eur sto je meni preskupo kontaktirao sam i kod nas dosta servisa koje rade strojnu obradu te uglavnom svi hoce da im se donese rastavljen motor blok,glava .radilica klipnjače jedino se gospodin Šporčić ponudio da napravi generalni servis. i kak stvari stoje vjerojatno da cu jnemu odnjeti motor na remont.
Dobro ramisli prije nego se upustiš u taj zahvat.
Ovo je oglas na njuškalu koji mu je napravila zadovoljna mušterija


 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Ak nije za evropsko tržište,ak je na sivo došel ko je izdal potvrdu o homologaciji?....treba malo i ove v prodetu pitat kak garantiraju ,djelove a kasnije nema ,i traktor kupljen od njih...ima i rok garancije za rabljena vozila ako je uvela firma ,i prodala,,,tak da se dobro raspitaj
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
O ekipi iz Prodeta,baš na tu temu smo raspravljali i ranije, barem sam ja upozoravao-sada su i najzagriženiji posustali i polako odustali.:mad:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Taj broj sati oce on napraviti, al na traktoru jako tesko. Ili smatrate da je netko na tom traktoru uspio natuci te sate:icon_rolleyes:. Drugo su traktori, a drugo agregati, brodski motori ili termokingi. Za dijelove bi mozda se mogao raspitati upravo kod ovih kamionskih hladnjaca. Ili u Zelini tvrtka Niaco.
 

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
MUHA hvala na ovoj vrlo bitnoj informaciji u vezi Šporčića da se nisam nedavnu učlanio na forum i da od tebe nisam dobio ove informacije mogu ti reče da bi se gadno zajebao.Jos sam ga i kontaktirao tako mi je lijepo namedio za nepovjerovati.

po vazecima zakonima ti traktori ne podljezu homologaciji tbarem su mi tako rekli kad sam se išao raspitati za registracij. Od tvrtke prodet sto sam uspio dobiti je kopija racuna te potvrda da je traktor ocarinjen.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ja sam jedan od rjetkih kome je on dozvolil da u njegovoj radioni radi ono kaj niko nije, ali smo se rastali zbog matičnog problema čija je vrednost bila niti deset kuna.
A jesam zajeban ..... više o svemu možeš čuti na pp.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
a kakva su ako neko ima iskustva z BRODARICA ŠIBENIK .DEUTSCEHAUS----
JEDNOM SAM GLEDAL NA SAJMU KOD PRODETA I OVOG IZ ŠIBENIKA ,,PRODETOVI su bili si nalickani a ovaj z brodarice je imal par komada ali max uščuvanih...e sad saki sebe hvali ,drugog kudi,,,meni se jako bila dopala kubota čini mi se 7000 zbog dimenzija i mogučnosti promjene širine istog ,,,no uvjek te strah kaj ak kaj odide ,a pokvari se baš dok ga trebaš ,jer između se ni nemre...i kaj sad pričal mi čovjek kaj radi negdje kod zagreba -mehaničar da se kvare ,jer več dojdu zraubani ,onda još tu čovek misli da ga more tirat kak da je novog kupil ...a da se djelove mora čekat i popravci su jako skupi ...e sad ti odluči a trebal bi ga radi rotokose ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh