• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Ja sam jedan od rjetkih kome je on dozvolil da u njegovoj radioni radi ono kaj niko nije, ali smo se rastali zbog matičnog problema čija je vrednost bila niti deset kuna.
A jesam zajeban ..... više o svemu možeš čuti na pp.

al baš naprotiv ,to je trgovina i zna se kak se moraju odnosit prema svakom ,ne samo kupcu ,,zašto nebi i ostali znali ,ovo kaj si napisal je odma gora reklama neg da te poslal v tri pm...
 

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
Sto se tice firme iz brodarica mogo samo reci da sam u par navrata zvao u vezi dijelova za kubotu b7000 te da su bili vrlo ljubazni i spremni pomoci za razliku od prodeta koji vas na fini nacin skine sa one stvari toliko o njihovome poslovanju.

ja sam bio jedan od onih koji se na prvi pogled zaljubio u kubotu b 7000 medjutim ta me ljubav skupo stajala a mojim mukama sa njom nema kraja dijelova nema a i sto se uspije naci skupo ko suho zlato tako da sam vise izgubio volju i najradije bi ga prodao na srot :s:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
ja sam ga platio 16000 tisuča kuna prvotno je prodavatelj tražio 20000 tisuča na uvid i stanje traktora spustio je na 16000 ispod toga nije išao računajuči da kvar nije velik pristo sam daljnom dijagnostikom utvrdio sam da je motor u jako lišem stanju te da mu je potrebna generalna reparacija mojim neznanjem nisam se raspitao prije kupovine za dijelove sad je ispalo da generalna reparacije motora kosta vise nego sto sam platio traktor i pitanje sta bi opet dobio jer svi dijelovi do kojih se moze doci su zamjenski jako malo original a za polovne motore traze 1500 eura i opet se postavlja pitanje kakvi su i ti motori. Pojeo sam debelo gov*o uletivsi u tako nesto sve kao jeftinije da prodjem na kraju ispada da je pita skuplja od tepsije.:(
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
al baš naprotiv ,to je trgovina i zna se kak se moraju odnosit prema svakom ,ne samo kupcu ,,zašto nebi i ostali znali ,ovo kaj si napisal je odma gora reklama neg da te poslal v tri pm...
Moje je mišljenje da je sve klapalo dok je imal meštra na strojnoj i starog na pumpama, kad su oni otišli krenulo je nizbrdo... onda je i kčerka otišla .......

Taj matični problem, je bila jedna matica klipnjače koja je izgubljena nečijom krivicom.
Ja znam da nije mojom, a on tvrdi da nije njegovom .....
Poslije toga sam samo u prolazu tu i tam pristal na čašicu razgovora i dva tri dima :(giggle):, davno je to bilo tak da bolje da :x: ali mislim da se ništa nije promjenilo od onda sudeči po oglasu koji je nedavno svanul na njuškalu
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
ja sam ga platio 16000 tisuča kuna prvotno je prodavatelj tražio 20000 tisuča na uvid i stanje traktora spustio je na 16000 ispod toga nije išao računajuči da kvar nije velik pristo sam daljnom dijagnostikom utvrdio sam da je motor u jako lišem stanju te da mu je potrebna generalna reparacija mojim neznanjem nisam se raspitao prije kupovine za dijelove sad je ispalo da generalna reparacije motora kosta vise nego sto sam platio traktor i pitanje sta bi opet dobio jer svi dijelovi do kojih se moze doci su zamjenski jako malo original a za polovne motore traze 1500 eura i opet se postavlja pitanje kakvi su i ti motori. Pojeo sam debelo gov*o uletivsi u tako nesto sve kao jeftinije da prodjem na kraju ispada da je pita skuplja od tepsije.:(

frende teško mi je bilo reći da te zajebao ali šta ćeš.
http://www.enigma-grude.com/
su počeli uvozit traktore preko luke ploče,mogli bi ti nabavit djelova.nije baš da su mi blizu (pola sata vožnje) ali ako ti mogu pomoć tu sam
 

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
Planiram ovih dana otvoriti motor i odvesti ga kod lokalnoga mehaničara da premjeri istrošenost cilindara karika klipnjače te stanje glave. nakon toga vidjeti ču šta če trebati raditi nadam se da cilindri nisu dobili zaobljenost. u svakome slučaju javim ti se kad budem točno znao šta če mi od dijelova za motor trebati i dali če se preko te firmo moči nabaviti. Hvala u naprijed.
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Pozdrav, imam u planu kupiti yanmara 1300, a pošto bi traktor najviše radio na brdu zanima me princip rada kočnica na njemu?
Hvala!
 

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
Pozdrav! Moj savjet ti je da odustanes od nabavke ym1300 jer to je stariji model i tesko je doci do djelova a sto ih i ima na trzistu skupi su ko samo zlata .
Jer i sam sam se zaletio kupivsi stariji model te sad muku mocim sa nabavkom dijelova i servisnih prirucnika.:icon_sad:
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Hvala na savjetu, zbog ograničenog budžeta vjerojatno će past neki tomo, baš zbog pronalaska i cijene dijelova, a pošto sam sam servisirao prijašnjeg TV-a smatram da je to najbolja opcija.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ima li kakva povoljna japanska freza radnog zahvata 120-130 cm da je kopčanje klasično u 3 točke?
 

Eldins21

Novi član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
7
Pozdrav svima na forumu. Pa da se pridruzim. Traktor koji ja imam jest yanmar f28EX. Imam plug, freza i dvije prikolice. Jednu manji i jednu rucno radzenu od tamica. Eh moje misljenje za ove traktore to su masine koje jednostavno nemozes da poderes. Vrlo malo trose gorivo kao upaljac. Radim i u sumi sa njim drva izvlacim i nikad nisam imao probleme.
Jedina mana ovog traktora jest to sto je uzak pa je lagan za prevrtanje u strani negdje. Tako da bijezite od strana. Druga mana je ta sto su u sarajevu slabo dostupni dijelovi za ove traktore. Jest da nisam imao nikakvih kvarova. Osim sto imam problem u pronazaku guma prednjih za njega 7-14.
Pitanje za forumase. Dali mogu postaviti beke druge gume umjesto ovih 7-14.
Nasao sam gume 6,50-14 50 eura po gumi. A ove 7-14 sam pronasao samo na jednom mjestu i kostaju oko 370eura dvije gume. Snimit cu par video zapisa kako i po velikom snijegu vuce prikolicu sa drvima bez problema i bez lanaca
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako nema prednji pogon, može. U protivnom ne, jer kod prednjeg pogona mora biti usklađen prijenos.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Između 6,5-14 i 7,00-14 je razlika u promjeru oko 25 mm. To nije problem do su gume nove, ali kad se poderu ripne promjer bu manji za još najmanje 30 mm, a to već može biti problem.
Ako imaš mogućnost iskapčanja prvog pogona problem se bitno smanjuje. U blatu kad ga trebaš ionako neki kotači uvijek proklizavaju. Ako je pogon stalni, dok su gume nove nebu većih problema osim kaj se po asfaltu budu brže trošile. Ovo skromno mišljenje je moje, a odluka je do tebe.
Skoro sam zaboravil napisati da različiti proizvođači imaju različite promjere guma iste nazivne dimenzije. Izmjeri postojeće i nove. Što manje odstupanje to bolje.
 

Eldins21

Novi član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
7
Aha. Hvala na informaciji. Vidjet cu sta ciniti. Nije mi jasni cemu tolika razlika u cijeni izmedzu vrlo male razlike guma. A hvala vam na informaciji. I da 4x4. Ali imam mogucnost za iskljucivanje i ukljucivanje prednje vuce, kao i spere
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Razlika u cijeni vjerovatno zato što se rijetko koriste isto kao i gume za putnički program, 195/60R15 dosta skuplje nego 195/65R15
Jesi li tražio kod zastupnika za kineske traktore? Jesu li zadnje za zamjenu, i jesu li isto ovako blesave dimenzije?
 

Eldins21

Novi član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
7
Nisam gledo kod kineza. U njih je inace -16. A zadnje gume sam naso nove u kupio ima ih na svakom cosku. Zaboravio sam tacnu dimenziju xx.2-24. A ima jedan kolega traktorista isti traktor i slucajno sam naletio na njega. On mi dao mali savjet. I poslao mi slike kako je on iste te gume postavio na svoj traktor tj. 6.50-14. Ali sto sam mogo primjetiti njegove zadnje gume su dale sav zivot. Eh sad kad bude kupio zadnje nove gume. I nove prednje da nece imati problema. A kaze do sada nike imao ama bas nikake probleme. Jer kako je on objasnio da je visina i obim isto. Samo sirina nije ista kao original. I sto se da primjetiti na oko. Ali opet nemogu biti pametan. :icon_hang::(sweat):
 

MILE55

Novi član
Tu od
16 Velj 2015
Poruka
16
Pozdrav,
Gledam u zadnje vrijeme ove yanmare pa da vas pitam sta mi mozete reci o modelima F13D - F16D?
Imam zalju u nekoj buducnosti postati vlasnik tog traktor. Malo sam gledao po netu, mogao bih kositi travu, cistit snijeg...
Gledam da je taj stroj vrlo koristan pa me zanima vase misljenje o ovim modelima...
 

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
vrlo dobri i pouzdani strojevi dok se nepocnu kvariti a kad se pocnu onda nastaju problemi tesko se dolazi do dijelova i veoma skupi kao i za sve ostale japance sa sivoga trzist.
 

Najnoviji postovi

Na vrh