• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,672
:(wasntme)::(wasntme)::(wasntme):....bravo,tvoj odgovor je još bolji....
 
Posljednje uređivanje:

gorman

Član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
50
Cijenjeni forumaši,

Postavio sam pitanje oko kupovine mini traktora/motokultivatora ovdje:
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=29005

Možete mi preporučiti nekog dobrog dilera Yanmar traktora u središnjoj Hrvatskoj i reći kolika je prosječna cijena jednog polovnog Yanmara? Ukratko, početnik sam u vezi traktora i svaki pomoć dobro bi mi došla. U međuvremenu, čitam cijelu temu, ali trebat će mi da pročitam 189 stranica. :)

Unaprijed hvala.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ključna je stvar da znaš za što ti sve treba stroj i da to realno procjeniš, onda se i odluka nametne sama po sebi.:(mm):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
općenito za sve yanmar traktore dali je prijeko potrebna prednja vuča ili on može raditi dosta poslova bez nje. odnosno kako se ponaša bez i sa prvom vučom, jer ako se odlučim za kupnju jeftiniji mi je bez naravno
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Ma to je negdje u americi i košta 12 000 $ nema takvih ovdje blizu to su malo rjeđi modeli i ima 42 ks, ali mislio sam netko ko ima nekog yanmara da mi kaže kako se ponaša bez prve vuče a kako sa njom jer razlika u cijeni kod modela sa 20+ konja je oko 2500 eur a to nije malo, a bezveze mi je ako imam prvu vuču da je koristim samo na kratko gdje bi možda išao i bez nje sa šperom. Neznam kako je tim japancima težina raspoređena na kotače, dali je većina na zadnjem kraju ili je ima dosta i naprijed, to bi mi bilo presudno ko bi mi to znao reći.
Gledam na netu da oru sa 2br. plugovima (malim naravno) nekako jednako dobro ovi 2wd i 4wd frezaju bez uključene 4wd pa sad neznam ni sam. Da nije tolika razlika u cijeni uzeo bi duplaka pa ko ga šiša nek stoji kad zatreba al opet 2500 eur razlike i eventualni kvarovi na prednjoj vuči e sad neznam ni sam šta napraviti. Molio bih one koji imaju japanezere da mi malo bolje pojasne o čem se tu radi.
Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
Preskupo.
Za manje novce dobiješ malog Ursusa ili Universala, koji su puno bolji izbor u tom području snage.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
hahaha ursus i univerzal dvije skalamerije stare neću too, yanmar od oko 25 ks bi mi trebao pa gledam šta bi kojeg bi a i kvaliteta, udobnost, pouzdanost i mizerna potrošnja dizela su neupitni, a dijelova ima i kod nas a veći izbor je na ebayu i nisu skupi a original su
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
Dobro, U335 je nekomforan i težak na komandama.
Universal 445 radi krugove oko toga Yanmara. Nemoraš gledati stare, ima dovoljno novijih, bez prednjeg pogona, po dobrim cijenama.
No, i Ursus, a pogotovo Universal rade krugove oko te (pre)skupe igračke.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
Imaš Štorea 402 u ponudi, koji se daju suziti na manje od 160cm, a okretni su.
Ovaj Yanmar mi je nekak prenježan i preskup za ono kaj nudi.
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
Pozdrav društvo jedno pitanjce imam voćnjak 3 ha jesenas posađen ravnica trebao bih nešto za održavanje šta predlažete gdje kod koga kupiti ??
Unaprijed zahvaljujem.
 
V

viljamovka

Guest
Dobra vecer kolege.
Evo mene novog tu, imam yanmara 1300d, i par prikljucaka, kucne radinosti, pa doso malo da razmjenim iskustva, zelje, tko zna...
lp
 

KAWASAKI

Novi član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
20
Gdje nabaviti kariku lanca za frezu od yanmara ke4?

Ima li neka oznaka da mogu naručiti na ebayu?

Hvala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh