• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

L

Luxonja

Guest
Pozdrav,

prodaje li ko kakvog Yanmara?Zanima me jedna stvar, kako se japanceki ponasaju na uzbrdici, dali je ima ko kakva iskustva na malo vecim ''bregima''??

LP
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
koja je razlika izmađu kardana bez kvačila i sa kvačilom

Kardan sa kvačilom služi za zaštitu pojedinog priključka sa kojim radiš od oštećenja.
Ako kosiš i naletiš na nekakav panj , ciglu , kamen ..., ili je trava prevelika pa kosilica nemože kositi kardan sa kvačilom prokliže i kosilica stane.
Dakle ako imaš kardan sa kvačilom kod takvih nekih situacija kosiica bi trebala ostati čitava.
Dok kod običnog kardana u tom slučaju može doći do oštećenja kosilice a bome i traktor može nastradati .

Nadam se da razumiješ

Luxonja
Pozdrav,
prodaje li ko kakvog Yanmara?Zanima me jedna stvar, kako se japanceki ponasaju na uzbrdici, dali je ima ko kakva iskustva na malo vecim ''bregima''??

LP

Traktora imaš u Prodetu http://www.prodet.hr/ , mislim da i Wuki prodaje jedan svoj traktor .
Ja radim na većim bregima sa Yanmarom , neznam šta te zanima , traktor radi bez problema.
 
L

Luxonja

Guest
A konkretno me zanima prijevoz s prikolicom po brijegu cca po 400 kg pi se vozilo u prikolici.Zanima me dali dolazi do dizanja prednjih kotaca.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
A konkretno me zanima prijevoz s prikolicom po brijegu cca po 400 kg pi se vozilo u prikolici.Zanima me dali dolazi do dizanja prednjih kotaca.

Što se tiče brda( brijega ) prednja vuča obavezna , s obzirom da je većina Yanmara lagana , prednji tegovi isto obavezno .
Konketno ja imam Yanmara 13 ks naprijed sam stavio 50 kg utega , koristim prikolicu 200 x 100 cm ručni rad , bez problema idem uzbrdo sa dva bureta od po 200 litara vode. Do sad mi se još nije dogodilo da je došlo do dizanja prednjih kotača prilikom vuče prikolice .

Koju jačinu traktora uopće planiraš kupiti ?
 
Posljednje uređivanje:
L

Luxonja

Guest
Neznam jos je i sam razmisljam o tomo vinkovicu ili o yanmaru, a ako bi uzimo yanmara 13 ili 18ks.

Pozdrav
 

oreska69

Novi član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
12
Kardan sa kvačilom služi za zaštitu pojedinog priključka sa kojim radiš od oštećenja.
Ako kosiš i naletiš na nekakav panj , ciglu , kamen ..., ili je trava prevelika pa kosilica nemože kositi kardan sa kvačilom prokliže i kosilica stane.
Dakle ako imaš kardan sa kvačilom kod takvih nekih situacija kosiica bi trebala ostati čitava.
Dok kod običnog kardana u tom slučaju može doći do oštećenja kosilice a bome i traktor može nastradati .

Nadam se da razumiješ

da jasno mi je hvala na odgovoru!



dali netko može staviti slike od poluga hidraulike na f14d
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Tomo vinkovic i sve njegove kopije bilo kakvom usporedbom sa yanmarom i slicnim yapancima je uvreda.yanmar je svjetska kompanija koja radi vrhunske traktore dok je tomo vinkovic losa kopija prastarog pasqualija.nema se tu sto dodati i apsoluno ne mogu bit predmet usporedbe
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Tomo vinkovic i sve njegove kopije bilo kakvom usporedbom sa yanmarom i slicnim yapancima je uvreda.yanmar je svjetska kompanija koja radi vrhunske traktore dok je tomo vinkovic losa kopija prastarog pasqualija.nema se tu sto dodati i apsoluno ne mogu bit predmet usporedbe

Osim šta Vinko od 30 ks potegne 3 yanmara ;)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
ma ja :(rofl):
nego upeklo kod nas trebao bi malo frezat al brate od prašine se neću moći prepoznat,da barem malo štrcne kišice

Ja ja =P Vinković je više za muške poslove, yanmar kubota iseki to je više onak za plastenik pofrezat ako je mekano,oranje hmm zavisi o zemlji blokadu nemoj uključivat da ti kola ne ispadnu, prikolicu možeš po ravnome vuč...poznam čovjeka koji ima kubotu da ima je i dobra je ali ju koristi samo za špricanje i za ticalicu a sve ostalo radi sa carrarom...
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Ja ja =P Vinković je više za muške poslove, yanmar kubota iseki to je više onak za plastenik pofrezat ako je mekano,oranje hmm zavisi o zemlji blokadu nemoj uključivat da ti kola ne ispadnu, prikolicu možeš po ravnome vuč...poznam čovjeka koji ima kubotu da ima je i dobra je ali ju koristi samo za špricanje i za ticalicu a sve ostalo radi sa carrarom...

muške poslove hheheheh:D: zupčanici napravljeni od sirovog željeza ,loše i nikako kaljeni,izuzetno mekani.kad uspoređuješ zupčanik bilo koje verzije tome vinkovića i bilo kojeg japanca kavaliteta izrade je nebo i zemlja.udari tomicin zupčanik ključem i ulupit će se dok za yapanskog to nije slučaj i uopće se ne vidi ikakav trag od udarca.ma oo čemu uopće pričamo :x:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
muške poslove hheheheh:D: zupčanici napravljeni od sirovog željeza ,loše i nikako kaljeni,izuzetno mekani.kad uspoređuješ zupčanik bilo koje verzije tome vinkovića i bilo kojeg japanca kavaliteta izrade je nebo i zemlja.udari tomicin zupčanik ključem i ulupit će se dok za yapanskog to nije slučaj i uopće se ne vidi ikakav trag od udarca.ma oo čemu uopće pričamo :x:

Svatko svoga konja hvali, ali realnost je bolna...dokazano, prijatelj mi je mehaničar i zna sta je japanac...svako malo su kod njega...to je za lagane poslove a vinko je za sve ostalo
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj opet počinje zabava?
Svaki traktor je za nekaj najbolji.
Tko kupuje, valjda zna kaj mu treba.
U protivnom se poslije tuče po glavi.
 

febo

Novi član
Tu od
15 Ožu 2012
Poruka
3
Zna li netko gdje mogu naći filtere za yamija 15 i pošto su , naravno osim u Prodetu. Mislim na zračni i od goriva .Hvala!
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
prvi a i svi ostali za njim koji nastave temu u tonu tomo vs yanmar idu na hlađenje :)

lp

zwer

 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Zna li netko gdje mogu naći filtere za yamija 15 i pošto su , naravno osim u Prodetu. Mislim na zračni i od goriva .Hvala!

Pitaj Wukija on zna.
 
T

Tomas

Guest
Danas sam se priključio ovom forumu, a čitam Vas već par dana jer mi je želja kupiti polovnog Yanmara. Trebam traktor za oranje i za frezanje. Obrađujem cca 8000 m2. Većinom sijem kukuruz, pšenicu i ječam. Mislio sam kupiti traktor u Prodeta. Pošto ste Vi znalci o Yanmarima, molio bih Vas da mi date neki savjet na što da pripazim pri kupnji.

P.S
Inače sam iz Imotskog i već posjedujem traktor TV-420 s kojim zasad sve obavaljam. Kupnju radim jer mi treba jači traktor u smislu da je freza šira i da mogu orati sa dvobraznim plugom (od 8" ili 10 ")
 

Najnoviji postovi

Na vrh