• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Eh sad ga ti naprića , čovjek više po tvojem nije siguran dali traktori valjaju ili ne :icon_scratch:
Moj savjet je da uzmeš jačeg, jer je veči i veči je učinak i mogučnosti .
To ti govorim iz iskustva, a večina što govore protiv yanmara na njega nisu ni sjeli .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MILE55

Novi član
Tu od
16 Velj 2015
Poruka
16
Bok, a za koje yanmare ima djelova? Na prodet sam gledao i pise da su osigurani dijelovi ma da je i ta stranica stara..
Ovi modeli mi se svidaju jer nisu ni mali ni veliki, a nemam ja bas neki posao za takav traktor, vise kupujem tak da se imam s cim zabavljati...
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Do sada još nije bilo da dio nije stigao ponekad i iz Japana ,cjene jesu malo veće ali kad se uzme da su kvarovi rijetki ni to nije problem.
Evo trenutno jednog od mojih traktora prodajem i kod njega u 7 godina nnije bilo ni jednog kvara . Taman pred prodaju sam imao problem i to je popravljeno orginanim djelom iz Japana.
Traktor je 22ks bez prednje vuče.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MILE55

Novi član
Tu od
16 Velj 2015
Poruka
16
Aha a sta mislis o ovom npr f14D ili f15D, meni se svidaju jer su neak kao srednje velicine...
Daj koju sliku tog tvog i koji je to model?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
F14 i 15 imaju problem s pužnicom volana inače su ok.
Na njuškalu imaš slike napisana cjena 24000 ali treba doči vidjeti pa se onda pogađamo.
 

Eldins21

Novi član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
7
Moje licno misljenje jer imam traktor yanmar duplak. 28 ks. To su dobri traktori a kad vec uzimas traktor uzmi duplu vucu. Jer pomaze puno kada ono malo zapne :). Traktori su izdrzljivi. A za te malo slabije nebi znao reci jer nisam bikad koristio.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
28 KS dupljak je već solidan traktor. Kolika je najveća brzina? Koliko je trebalo izbrojiti za njega? Ovi manji su jako spori, čini mi se čak sporiji od Tome i prikladni su za raditi oko kuće, ali kad trebaš otići nekoliko km onda su prespori.
 

Eldins21

Novi član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
7
Ja sam ga ubosni platio 12,000km to je oko 6,000 eura. Iskreno neznam koliku brzinu moze dostici jer prikaza je samo obrtaj. Ali predpostavljam oko nekih 30kpm do 35. To su moje predpostavke. Ali sa tim traktorom je mogu sve radit. Od oranja, frezanja, izvlacenja drva iz sume. Itd. Itd. Ako kupis slican traktor sa malo sati nemaj brigu. Jer na njima trk neki mali servis moras raditi oko 10,000-15,000 sati radnih. A da to postignes trebat ce ti mnogo vremena.
 

MILE55

Novi član
Tu od
16 Velj 2015
Poruka
16
Da ali ne treba mi taj veci jer i nemam tolko posla kolko bi si i ovako napravio... Mislim da bi mi malac bio dovoljan?
Nego jel svi ovi iz serije f1_D imaju te probleme s volanom, kakvi su to problemi??
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Kako za auto, tako i za traktor, ključna je stvar za šta ti treba, koje ćeš poslove raditi i kakav je teren?:icon_idea:
 

MILE55

Novi član
Tu od
16 Velj 2015
Poruka
16
Hm teren je ravnica ali ja bih uzeo 4x4 (kad je bal nek je maskembal).
Kosio bih travu (imam 3 kuce pa treba placeve kosit), snijeg cistio, mozd nes i frezo.
Ko zna mozd se kake vocke zasade (onako svega po malo) pa bi i tu bilo posla i tako...
Msm da bi mi ovi modeli koje sam naveo bili idealni?
I da koja je brzina tim traktorima?
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Teško je zadovoljit baš sve uvjete, ali, prednji pogon ti treba u situacijama kada nešto teško vučeš ili guraš, znači oranje guranje ralice ili vuča treta-prikolica, za frezanje i košnju ti sigurno ne treba. F20 ili 22 će ti sigurno i oranje i ralicu a pogotovo prikulicu bolje odraditi i bez prednjeg pogona nego f13-14 sa prednjim p., pored toga prednji pogon ti koliko vidim nosi 1/3 cijene, pa ti vidi sam, s tim ako ti je i brzina bitna veći su i brži. Moj bivši f15 d je išao max do 15 km/h. imaš i video na mojoj stranici pa vidi ako želiš.:drink:
 

MILE55

Novi član
Tu od
16 Velj 2015
Poruka
16
Aha pa ni ne znam bas koliko bi oro msm da bi mi ovaj mali bio dost. Vidjeo sam da vuki radi drva s yanmarom cijepanje i rezanje dal bi to mogo mali?
I kakvi su ovi f155 i 175?
 

Eldins21

Novi član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
7
Ja kako sam vidip ti si dobro navalio na taj mali. Tako da kupi mali traktor. Ali svo sto kupis ispod 20ks to ti je fula. Jer kako si naveo malo frezanja onda kosenje, vocnjak. Tu onda tebi treba i prikolica. Hoces da cisits snijeg. Ako kupis traktor manji od 20tK ks. Neces zadpvoljiti svoje uslove u najbolji nacin. Kako sam mogo primjetiti pplovan traktor izmedzu 16ks i 22ks je mala razlika u cijeni. Tako da skupi jos para pa cekaj sledecu sezonu i idi sa pravom masinom

Kao sto vidis na linku http://www.olx.ba/artikal/12303979/traktor-yanmar/
A ja sam kupio yanmar f28 sa frezom, plugovi i dvije prikolice 12,000km = 6,000 euro
Pogledaj raLiku u cijeni. A pogledaj razliku u snazi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MILE55

Novi član
Tu od
16 Velj 2015
Poruka
16
Da a cemu mali sluze?
I kolko sam primjetio npr Žuti ima manji traktor pa odradi i zadovoljan je ili??
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Iskreno neznam koliku brzinu moze dostici jer prikaza je samo obrtaj. Ali predpostavljam oko nekih 30kpm do 35. To su moje predpostavke.

:icon_weed:
 

SnakE

Novi član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
25
pozdrav svima zanima me gdje se moze nabaviti filter ulja za traktor yanma f15D?hvala...
 

Najnoviji postovi

Na vrh