• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

SnakE

Novi član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
25
Pa traktor je odlican po mom pitanju 15 ks tera frezu od 120 cm sirine jako dobro,imam ralicu za snjeg odlican prikljucak za yanmara...ako si citao temu od pocetka mogao si vidjeti da svi hvale taj traktor to je japansko savrsenstvo,mali al jak jos ako je 4x4 to je onda zvijer,ako planiras kupiti i ako nemas puno zemlje f15d ili f16d!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ne zelim da ispadne da imam neke lose misljenjeo njima ali daj mi objsni kako 15ks tjera 120 cm frezu...u kojoj to zemlju ili jos bolje pitanje na koju dobinu, imam 24 ks na 120cm i kad je pustim dublje bude mu puna kapa...imam 14 ks na 80cm (labinac) i to je recimo najbolji omjer snage i sirine,naravno na nekoj normalnoj prihvatljivoj dubini
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ili je loš traktor ili freza:(sweat):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pogledaj Yanmarove freze pa će ti biti jasno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

SnakE

Novi član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
25
Ma nije covijek nikada sjeo na yanmara pa nezna.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Sjeo jesam ali samo sjeo i sišo s njega...nije mi ta vrsta traktora zanimljiva...a znam da oni imaju one dugacke nozeve nisu zakrivljeni ko na nasim frezama vjerovatno je i lakse vuc je onda
 

gruj

Novi član
Tu od
18 Ožu 2015
Poruka
5
Pozdrav ekipi!

Molio bih Vas za savjet pri kupnji Yanmara:

imam 400 stabala maslina i ostalih voćaka..., koji bi mi yanmar preporučili za moju obiteljsku poljoprivredu.

Traktor mi je potreban za vožnju drva, za frezanje i oranje zemlje u kojoj ima puno kamena.

Prijatelj mi ima Yanmara f28ex i sve ovo obavlja sa njim. E sad, pošto su u Hercegovini zemlje tvrde, zanima me može li YM od 16 KS sve navedeno obavljati, ili trebam jačeg.


Unaprijed vam se zahvaljujem i pozdravljam!
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
imam ja Isekija tu 1700 i Antonia Carrara 5500, ne može se to uspoređivat, šta je i normalno (20 i 50ks), Iseki mi ima original frezu 136cm, a na Carraru je 170cm. Iseki ima snage za tu širinu freze, al je to očajno sporo, to sam shvatija tek lani kad sam nabavija AC, tako da sa njim obavim frezanje 3-4 puta brže nego sa Isekijem. A tu je još jedna mana japanaca jer imaju noževe freza vrlo tanke i prilikom udara u kamen pucaju, dok sam freza sa japancem puka sam više od 20 noževa, problem je šta se nož vida na samo 1 vidu,a i tanak je (niti 25mm u dnu), a relativno dug u odnosu na malu širinu. Samo usporedbe radi na frezi od AC noževi se vataju na 2 vide i u dnu su široki oko 70mm, tako da vrlo teško pucaju.
Inače da ne ispadne da kudim japance, prizadovoljan sam sa Isekijem, al ga držima samo za sijačicu, sadilicu i vadilicu, a obradu zemlje (plug i frezu) sa njim više ne radim
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Iseki freza je zamišljena za rižina polja a ne za dalmatinski kamen s malo zemlje. Zato je takve konstrukcije.

AC je iz Italije a njihov teren je sličan vašem, zato je i izvedba freze bolja.

Vjerojatno i Japanci imaju rješenje za takve terene, no ovo što rabljeno dođe k nama iz Azije su traktori za lake terene...

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=IagyGk1dEyg[/YT]
 

deofix

Novi član
Tu od
29 Ožu 2015
Poruka
2
Novi sam ovdje na forumu. Prolčito sam sve od prve stranice i nisam našao odg na pitanja koja me muče. Gdje se mogu mogu kupiti djelovi za yanmara polovni ili novi i noževi za frezu a da nije prodet ili onaj na moru. Hvala
 

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
Pozdrav kolega evo sto se tice tvoga upita za nabavku dijelova ja sam uglavnom putem interneta nabavljao dijelove za svoga japanca nesto iz madjarske portugala grčke i nizozemske i sve mi je uredno stiglo doduse dijelovi su skupi ali na to svaki koji uzima japanca u naprijed mora planirati.Evo ovo su firme od kojih sam ja narucivao dijelove oraker ktf, agrisoure lda ,trkter,trac partz.
 

deofix

Novi član
Tu od
29 Ožu 2015
Poruka
2
Hvala tom83, ali dal možda znaš tu negdje bliže tipa bosna,srbija, mađarska da se može otici autom ili tu neko da pravi kod nas noževe za frezu.
 

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
Probaj kontaktirati dareta o9 clana foruma njemu je neki lik iz srbije pravio nozev cini mi se da je bilo 50 kn po komdu.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Hvala tom83, ali dal možda znaš tu negdje bliže tipa bosna,srbija, mađarska da se može otici autom ili tu neko da pravi kod nas noževe za frezu.

Ja sam nedavno dao izraditi nozeve za Tomo Vinkovic frezu kod LOVRENČEC-a iz Velike Črešnjevice, svaki tjedan ti je u Osijeku na pijaci,,,
on ti moze napraviti bilo kakav noz po uzorku,,,
ovi koje je meni napravio djeluju kvalitetni, cijena 30,oo kn po komadu,,,
imas broj na netu,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh