• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
Znam da sam majstor fotografije svaka mi čast :p Kad sam učital fotografije kasno sam skužil da su takve jer smartfon ima ono glupo zakretanje kamere koje se na malom nagibu odma aktivira...
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
Za sve one koji imaju yanmar traktore ili ih planiraju kupiti polovne jedna zanimljivost (za one koji nisu znali). Godina proizvodnje može se iščitati iz serijskog broja traktora.
Primjer liste serijskih brojeva:
501 = 1980.g
879 = 1981.g
1034 = 1982.g
2103 = 1983.g
Dakle, ako vaš traktor ima serijski broj 900, prozveden je 1981.g.
Objašnjenje je skinuto sa stranice http://www.tractordata.com
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Još jednostavniji način je pogledati vanjski rub felge na zadnjem točku i pročitati godinu proizvodnje:(nod):
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
J MODEL J23 HST / J27 HST

Optimalan za rad u voćnjacima, vinogradima, vrtovima i malim farmama.
Svi modeli osiguravaju dobro održavanje te dobru pouzdanost i učinkovitost
Ls Traktori imaju vrhunska ergonomska rješenja izgledom rasporedom i upravljačkim mehanizmima.
Proizvođač traktora posjeduje niz međunarodnih certifikata, a posebno treba naglasiti standardne kvalitete
iso9001 i iso14001.

MOTOR
Mitsubishi TierIII motor zapremnine od 1,125(cm3) za J23 i 1,318(cm3) za J27
Povećana veličina ventilatora hladnjaka motora (TierII 320mm -> TierIII 340mm]
Velika brzina u svojoj klasi (17.5km/h) štedi vrijeme u transportu.
Veliki spremnik goriva (25L) omogućuje dug rad sa traktorom.

PTO - elektro uključivanje
Standardni PTO stražnji 540 (o/min)
Brzina srednjeg PTO (o/min): 2,000
Srednje postavljeni PTO za prihvat kosilice je standard.
Nezavisni PTO& visoka nosivost zadnje dizalice omogućuju rad sa različitim priključnim strojevima.

DIZAJN
Odličan dizajn za lagane radove.
Zakrivljena hauba omogućuje izvrsnu preglednost ispred traktora..
Odlična preglednost straga omogućena smještajem rezervoara goriva kod motora.
Prošireno sjedalo nudi ugodan rad traktorom.
Širina sjedala:465mm
Preklopni zaštitni luk daje sigurnost rukovatelju traktorom.
Stražnje radno svjetlo- standard
Utičnica 12V- standard

TRANSMISIJA
HST transmisija sa 2 grupe brzina, tempomat

HIDRAULIKA
Nosivost dizalice na krajevima poluga:670kg
Kategorija – I, polužja u 3 točke omogućava prihvat različitih priključnih strojeva za sve vaše potrebe.
1 -par daljinskih ventila je standard.
Omogućuje veliku kompatibilnost za različite lagane poslove.

Ovo su službeni podatci, u praksi odličan traktor; neusporedivo moćniji, udobniji i sposobniji traktor od primjerice Kubote 1820 kojeg također imam 3 god u mogim stvarima bolji i od AC Tigre 4000, kojeg također imam skoro 2 god., a od malog Yanmara 15D koji mi je bio prvi traktor pogotovo- nije uopće moguće usporediti.:icon_super:
 

Prilozi

  • ls3 - kopija.jpg
    ls3 - kopija.jpg
    24.7 KB · Pregleda: 41
Posljednje uređivanje:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
Pošto imaš veliko iskustvo, sto bi meni preporucio za 2 jutra lijeske odrzavati? Treba mi jedan stroj za sve. Brdo je dosta veliko, nekih 30 stupnjeva od oka. Razmisljao sam o nekom mini traktoru kao yanmar da mogu lako skocit s njega ali mi se cine nestabilni jer imam i kosine osim nizbrdice. Onda sam nekako najblizi godoniju euro 40 rs ili tigre 4000. Njih zbog niskog tezista i jos bih ih rasirio. U kojem smjeru da idem?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Goldoniji serije euro imaju nesinkroniziranu getribu 6+3 (kao TV ali veću krajnju brzinu).
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
Ne znam u kakvoj cu situaciji biti na godinu, ali sa svoja 2 jutra upustio bih se najradije u kupnju novog traktora. Radije cu voziti starog renoa i imati dobar traktor, nego sve pare dati na luksuz i lagodan zivot. Valjda ce me zena razumijet :eek::
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ako te žena podržava, kupuj dok se nija predomislila, ako još imaš računicu u svemu ili možeš proć na natječaju- sada su mjera 6 i 4- ne oklijevaj.:icon_idea:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
Jucer sam predao papire za opg. Nagodinu cu valjda pisati neku mjeru, sad mi kazu da je kasno jer nisam imao otvoren opg u trenutku kad je natječaj otvoren...
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
Molio bih sve koji imaju Yanmare kupljene u Prodetu u Gradištu da mi pošalju godinu prozvodnje koja im piše na računu i model traktora. Nevjerojatno mi je da se na 4 traktora godina proizvodnje koja piše na računu ne poklapa sa stvarnim godištem proizvodnje određenog modela i to u prosjeku 12-13 godina. Moj model je rađen od 1979. - 1981. , a na računu piše 1993.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Još je vjerovatnije da svi traktori starosti preko 30 god imaju 500/600 radnih sati:mur::icon_weed:

Poštenjačine!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgubidan2

Novi član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
5
može mala pomoć...
tražim mali traktor ovaj Yanmar mi se najviše svidio do 1m širine sa frezom od 1 m..ako ima od 90cm taj bi mi bio idealan, ima par malih vinograda pa bih to s njime obrađivao i tak malo oko vrta..
Ima li tko da prodaje da mi preporučite, dajem max 3200€ ,ne mora biti yanmar samo da nije zglobni kao Tomo V.
 

zgubidan2

Novi član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
5
Izgleda kao Štore u mini izdanju i koliko vidim ima 24ks..ali nema ga ni na jednom oglasniku jbga šteta
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
zgubidan2, PRODET Gradište (ali to vjerojatno znaš) prodaje polovne Yanmare. Cijena je otprilike ta za koje novce ti tražiš. Međutim, kod Sliškovića sam kupio ove godine Yanmara, slagao mi je godište proizvodnje za 12 do 13 godina i ne želi mi izdati dokument sa valjanim godištem. Susjed je kod njega isto kupio, i njemu je slagao za 13 godina godište proizvodnje. U krim.policiji su mi rekli da mogu postupati samo u slučaju da je krivotvorio serijski broj. Sudski vještak (po privatnoj preporuci) mi je rekao otvoreno, nemoj se sa njim suditi jer sam već puno njegovih traktora vještačio i spor ili ode u zastaru ili se nekako nagodi. Trenutno skupljam podatke od ljudi koje je tako prevario za godinu proizvodnje pa ću zvati Provjereno i dati u medije pa barem da tu imam neku zadovoljštinu. Usput, traktor koji sam kupio od njega je u redu i super sam zadovoljan, ALI NEMOJ BRKU LAGAT JER ĆEŠ NAJE?AT!
 

Najnoviji postovi

Na vrh