• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

matt750

Novi član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
6
Pozdrav svima, u procesu sam kupnje mini traktora, vinogradara.

Imam dva ograničavajuća faktora, terase koje su mi cca 1,2-3 m široke i okomite redi gdje nemam problema sa širinom, ali je strmina cca 35stupnjeva. Prijatelj je kupio Solis 26 i ovako na prvu čini mi se kao veoma solidan traktor. E sad, on je uzeo sa komunalnim gumam (širina 140+cm) pa ne mogu isprobati kako bi to radilo. Što mislite o navedenom i što mislite o ovom?
KUBOTA TRAKTOR MINI TRAKTOR
YANMAR F 200
 

matt750

Novi član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
6
Možda sam malo pretjerao, al 20 stupnjeva ima. Prije cca 15tak godina se taj vinograd frezao sa TV-418, al sad ja ne bi to radio s njim ni za živu glavu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Uzmi takav oblik traktora ali da nije zglobni. Takvi su najupotrebljiviji za sve a dosta stabilni.
 

matt750

Novi član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
6
Hmm, dal' bi tu onda igrao Solis 26? Recimo da mi je kao nov traktor novčano najprihvatljiviji.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Sto kazete na Kubota gl200?

Molim pomoc nekoga tko se razumije...
Imam 4000m2 zemlje, od toga vrt radim na cca 1000m2, ostalo kosnja, gledam japanske traktore...
Nudi mi se cjenovno slicni a razliciyi traktori
Kubota gl200, 1300rh, ocuvan
Iseki 243 , 2000rh, gume lose, vidi se da je vise radio od kubote...
Ua zagorju sam i tu su bregi ..vazno mi je frezanje vrta...
Eto sa odabrati, sta gledati?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Moj prjedlog je kubota
Imam sličan tomu i meni se pokazao vrlo pouzdan, odradio sam do sad s njim nekih 1500 radnih sati sad ima oko 2000 i ne pokazuje znakove umora , tj, ne dimi ne troši ulje. Jedino mu je blokirala ručica za ubrzanje prednjeg pogona , ali prednja vuča radi normalno tako da ovo nije problem barem ne velik .
 
Posljednje uređivanje:

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Hvala puno, jos pitanje, 20ks je dovoljno za tu moju kvadraturu i moj rad?
Idem upravo sada gledati traktor i ako je ok uzeti...

Evo me iz slovenije, kupljen gl200, nadam se da ce biti sa srecom :)
Stize za 2dana pa cu staviti slike, inace nakon Tomo Vinkovica, odusevio me :)
Uzeli smo s njime frezu 1.3m...
E sad malcer za kosnju smo kupili 1m koji smo mislili za tomo vinkovica koristiti, sad vidim da bi mogao bez problema biti 1.3m...
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Stigla moja kubota :)
Zasad prezadovoljni, jos se upoznajemo ali mogucnosti koje kubota ima - ima rijetko koji traktor...
Moj je dosao iz slovenije-firma proteh, puno bolje i cijene i stanje u odnosu na Hrvatsku a posto smo u eu uvoz je jednostavan...
S njim je dosla freza, kosu smo narucili kod mega ing, jos samo nastavak za prikolicu i to je to zasad :)
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Moze li cijena kolko košta, posalji na pp ako nećeš javno, zanimaju me cijene takvih traktora, hvala
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Hvala ti, nadam se da ce sluziti...imam dosta kosina i malo se provozao s frezom, zasad se cini dosta stabilan...
Traktoru nije nikad zq vjerovati pa cu biti oprezan...
Sto se brzine tice-vrt mi je 50m od kuce...drugdje bas i ne idem daleko da mi je brxina bitna...
Sto se opreme tice ima svasta sta ja ni ne znam sta je....inverter, 4x4...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Jel bi se dobilo šta na širini ako se okrenu felge? Ne mogu sa slike odrediti jesu li srca na sredini ili nisu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Zadnji bi se mogli zamijeniti (lijevi na desni, desni na lijevi) i imal bi širji trag.
Za prednje ne znam (obzirom da srca felgi nisu ravna).
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Da, moze se rasiriti jos...
Sad je oko 120cm zadnji kraj, freza je 130cm i narucio sam kosu 130cm
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Loncin neka te služi da se osladiš o njega.
Mojim od žene treba za kamp traktor s malčerom za košnju. Molim te cijenu na p.p.
 

DrEnKO

Član
Tu od
28 Svi 2018
Poruka
39
Loncin, dugo te služio.
Molim te i ja cijenu na p.p.. Dovezao si ga sam ili oni dostavljaju?
U potrazi sam za nečim tako malim za održavanje voćnjaka, okućnice i vrta pa se lomim između yanmara, kubote i malih zglobnih (tv, goldoni, ac...)
 

Najnoviji postovi

Na vrh