• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Hvala kolega :)
Poslao sam inbox...
Uglavnom ima traktora od 2000eura na vise, ima lijepih hondi tx20, kubota gt5, iseki 243, yanmar 200, kubota grambia 15, ma svakakvih :)
A ako imate zelje posebno moze i uvesti sta zelite, rekao mi je da sad 20.6 dolazi nova posiljka traktora
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Zašto traktor (ym 1300d) troši ulje nakon generalke? Naime, prije otprilike 100 radni sati promijenjeno je sve u motoru osim radilice koja je po majstorovoj priči bila u dorom stanju. Zadnja izmjena ulja napravljena prije 60 sati rada, a na mjernoj šipki fali 1/3 ulja. Uz sve to, imam osjecaj da se traktor pregrijava jer nakon težeg rada na cijev od oduška kilera izbacije mjehurice antifriza što je praceno i intenzivnim mirisom. Također dosta pari na oduša motora, ali ne izbacuje ulje (prije remonta je bacao). Molim za neki savjet jer stvarno ne znam što s tim traktorom... pozdrav
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
To sve su novi klipovi, karike, obrada ili izmjena cilindara ili samo karikaš?
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
]Novi klipovi, karike, stubline, leteći ležajevi, gumice ventila, dihtung glave, svi filteri novi....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Čim pari jako na odušak nekaj tu ne valja. E sad, jel kvaliteta dijelova u pitanju ili ruke majstora teško je za reči.
Veliš da ima 100 sati, sad ga upregni ko mazgu da radi i ima da se popravi ili upiša na sve strane, dosta se razrađival i nemre mu ništa biti.
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Eh da, zaboravih napomenuti da je neki dan nakon što sam malčirao cca 1 sat počeo pljuckati vodu. Na prije navedeni odušak da bi kad sam stao i odvrnuo čep izbacio vodu van, u toj mjeri da su ćelije ostale na suhome.... Jel to znači da nabija kompresiju u kilera, tj. Da ne opet dihtung glava ili može biti od preopterećenja?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Ko te samo naučil otvarati čep hladnjaka kad je motor vruč? Možeš zaraditi teške opekline.
Sistem je pod tlakom..... a obično i piše negdje da se to ne radi.
 

davidescuvkci

Novi član
Tu od
12 Srp 2016
Poruka
14
Pozdrav, u potražnji sam yanmara, pa me zanima dali netko ima iskustva s kupnjom u mađarskoj, dali se isplati otići tamo, koja je procedura oko uvoza i carine i tako. Svaka informacija dobro došla-hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Evo konacno kubote u akciji :-D
Prva akcija od kad je kupljena , moram reci ako se netko dvoumi izmedu japanca i tomo vinkovica neka uopce ne dvoji...nikad vise tomo...
Nemreš to generalno reći. Na ravnici je ovakav traktor sigurno u prednosti, no nemre ni prismrditi na bregima tam kam Tomek (i njemu sličan tip traktora) može. A da o masivnosti i cijeni dijelova ne govorimo.

Moram se zahvaliti tvrtki Mega ing od kojih sam kupio malcer i kardan :)
Ne moraš se zahvaljivati, kupil si. ;)
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Ovaj traktor sam kupio za breg...
Prije toga sam kupio tv 821, u odlicnom stanju, top traktor...
Sta mi to znaci, iz privatnih razloga sam slab na rukama a tv doslovce trga ruke...
Nije imao servo...dodatna ugradnja serva kosta...
Osim toga-nije okretan zbog toga zgloba...
Zatim se odlucilo kupiti drugi traktor sa servo volanom i bez zgloba...
Raditi s kubotom je MENI OSOBNO sala nasprem tome...

I nemam i dalje nista protiv tomo vinkovica...samo ja ga ne bi vise nikada kupio jer mi je beskoristan...
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
Pomoć molim, moram zamijeniti vodenu pumpu na Yanmaru 1601. Prodet ju cijeni 1200 Kuna, Laktaši 1000 + HP Ekspress. Ima li negdje povoljnije?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Ako imaš kojeg spretnijeg majstora u okolici koji nema straha upustiti se u to daj njemu.
Ako ne onda kontaktiraj vin prom doo.
 

dražan

Novi član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
2
pozz ekipa
Novi sam na forumu i u planu sam kupovati mini traktor od 18-25 ks yanmar,kubota,iseki pa ako neko ima iskustva sa istim i naravno preporuku za poštenog prodavca?
traktor bih koristio za obradu brdovitih površina plug,freza,malčer
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Ako imas fejs javi se firmi proteh iz slovenije, tamo sam ja kupio a moze vam i dostaviti
 

dražan

Novi član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
2
Ako imas fejs javi se firmi proteh iz slovenije, tamo sam ja kupio a moze vam i dostaviti
ok hvala vam na informaciji vec sam ih našao na fejsu.
kako ste vi zadovoljni sa vašim kubotom
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Mozes vidjeti u grupi moje komentare-stvarno sam prezadovoljan...
Do sada sam malcirao i frezao...
Inace proteh ima razne traktore i na skladistu pun sipak njih. Meni bi i neki manji bio dovoljan ali bas sam htio ovako nesto vece...
Da nisam uzeo ovaj vjerojatno bi hondin traktor, mislim da je 20ks isto oko 5000e s frezom
 

Najnoviji postovi

Na vrh