• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Sretno da dugo sluzi :)
Meni su ti mali bas zanimljivoi da bi ga kupio eto samo da ga imam :p
Gdje si kupio?
 

davidescuvkci

Novi član
Tu od
12 Srp 2016
Poruka
14
Hvala. Privatno od čovjeka kod Osijeka. 3 cilindra, prednja vuča, 15 konja. Freza od 120cm i plug sam dobio uz njega.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Postovanje traktoristi.
Evo mene s mukama.
Yanmar ym 1000 mali zadnja vuca puno mi dimio crni dim izgubio snagu i cudno radio a tesko palio,umori se ja od nabrajanja.
Svak koga sam upitao rekao mi promini dizne.
Ja to ucinio i gle bolje pali nedimi lip zvuk i puno veca snaga.
I odem ja kosit i nakon sat rada dodjem doma malo stanem da se napijem i da se traktor ohladi.
Nakon jedan sat odmora vise ni cut za upalit.
Vrti samo sto ne upali ali nece.
Dimi smjesa ali nece pa cak ni sa start sprejem.
Sad nakin dva dana vise ni ne dimi smjesa.
Odakle krenit sta cinit pomazite treba mi traktor sezona mi je!!!
 

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
Kod injektorskih linijskih pumpi dosta je čest slučaj da nakon izmjene dizni i podešavanja tlaka dođe do problema s ubrizgavanjem.
Ulošci dizni su novi,podešen je ispravan tlak ubrizgavanja ali istrošeni elementi u pumpi nemogu više proizvesti dovoljan tlak nafte da bi dizna proradila.
Zbog toga se često kod traktora koji su se već naradili istovremeno mjenjaju i elementi u injektorskoj pumpi zajedno sa diznama
Trebalo bi izmjeriti koliki tlak dolazi na svaku od dizni.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Kakve plugove imate na svojim japancima?
Vrijeme je za preorati vrt...dali japanac 20ks moze vuci dvije brazde?
 

Gale57

Novi član
Tu od
13 Pro 2019
Poruka
2
Dobar dan svima na forumu,
Kupio sam Kubotu B1502 D od 15 k.s. i sa njom original frezu.Vešanje je u dve tačke na polugama i na vrhu imam lanac.U transportu podignem na hidraulici frezu i zategnem lanac tj. skratim ga.Moje pitanje iskusnim vlasnicima..Pošto nemam cilindar na frezi u sredini (predpostavljam da je to plivajući režim) da li pri radu treba lanac da bude opušten skroz ili zategnut.Plažim se da ako lanac skroz otkačim ne dođe pri radu do otkačinjenja freze ili loma poluga.Na blatobranu imam samo jedan džojstik koji menja nagib freze gore dole,ako se želi ići poprečno na nagib.
Unapred hvala

I još jedno pitanje :pošto mi je voćnjak na priličnoj uzbrdici,plašim se da bi u slučaju nošene prskalice sa 100-150 lit. došlo do podizanja prednjeg kraja (mada imam i prednji pogon).Pa skromnija varijanta bi mi bila da kupim prskalicu Villager VS 30,sa svojim motorom i rezervoarom od 30 lit. i nju bih nosio na prednjem kraju traktorčića,tamo gde su predviđeni tegovi.A prskao bih jednom rukom dok vozim.Da li je težina od 30kg+20 kg od same prskalice prevelika za opterećenje prednjeg kraja traktorčića ?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Lijep pozdrav Gale
Lanac ti služi kao osiguranje u transportu ili ako ne želiš da ti freza ide dublje od onoga što si ti zamislio . A što se tegova tiče, napred ni 100 kg mu nije preteško , pa nije to igračka iako tako izgleda nego mali traktor.
 

Gale57

Novi član
Tu od
13 Pro 2019
Poruka
2
Hvala puno na brzom odgovoru.Ja sam sa traktorčićem izuzetno zadovoljan,ove godine sam 6 puta obrađivao trešnjar frezom,Za 0,7ha mi treba oko 4h i to idući i uzduž i popreko.
Frezu vrti na 540 o/min,a vozim je drugom ili trećom sporom.Inače u Srbiji ima malo ovakvih mašina,pa je i za savete ili rez. delove dosta teško.Svi voćari voze Fergusone ili Tome.
Sledeći zadatak je da smislim kako raditi obradu u redu..uvek ostane po 20-30cm neizfrezirano do voćki.Poz
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Kupi od tome spricu i napravi malu prikolicu za nju i od nošenog napravi vučni atomizer, puno lakše nego mahat sa ručnom špricom, ili nabavi 100l nošeni i stavi napred utege
Šta se tiče freze možeš ju na jednu stranu izbacit van traktora ne mora oba traga pokrivat ako imaš tu mogućnost
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Koje motorno ulje preporučujete za yanmar 1300 (2tr13 motor)? Cijena nije problem, važna mi je kvaliteta. Do sada je bilo nakon generalke neko jeftino cyclon 15w40, ali dosta mi je traktor trošio...
 

maurer

Novi član
Tu od
5 Ožu 2020
Poruka
4
Pozdrav, evo kupio sam Mitshubishi MT-16d 4x4 1998. godina

Zanima me što sve treba za registraciju? Iza nema zaštitnu štangu u slučaju prevrtanja (na tom mjestu su original poklopci) i nema zadnja svjetla nego su katediopteri. Imam račun od traktora i glasi na mene.

Ako treba još koji info ili slika, stavim.

Hvala.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Nazovi agronomski fakultet u Zg, 012393712
Ako od njih dobiješ specifikacije možeš dalje
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
.Bez svetla pozadi ne verujem .da češ proči tehnički pregled.
Luk sigurnosti sa naljepnicom o A testu.
Kad imaš traktor tehnični dovršen treba ti homologacija , a tu se može stvar zakomplicirati. Meni su tražil neku potvrdu ,da traktor nije još bio registriran. Možda je kod vas drugačije ali pošto ste EU moralo bi biti slično.
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Ekipa može mala pomoć?
Yanmar f220, lamela proklizava, pa da pitam je li noko imao problem sa lamelom, odnosno je li je nitao ili je kupovao novu lamelu?
Iskustva, cijena dijelova, di se mogu nabavit...?
Zamajac mi se čini dobar skroz, na potisnoj ima malo oštećenja...
20 cm promjer, 3cm širina mesa, 13 zuba...

 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Još da napišem da je lamela nanitana, i malo reklame za firmu Duž-Comerce u Širokom Brijegu... Nitaju lamele i pakne.
Traktor sastavljen i upaljen sinoć, na prvu bi rekao da je u redu. Traktor ne skače kod puštanja kvačila, kod bržih brzina kad pritisnem kočnicu hoće ugasit motor i tako dalje...
Rođakov je traktor, pa kad bude malo radio sa njim, napisat ću njegov dojam.
 

Goldoni14

Član
Tu od
25 Ožu 2020
Poruka
31
Pozz ekipa hvala na prijemu, planiram kupnju Yanmara 18 ili 20ks pa me zanima vise o tome ako neko ima ove modele
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Dobar odabir, sa to snage može se i nešto ozbiljnije raditi , dok su oni slabiji za manje zahtjevne, i još jedna stvar lako se prevrću dok ovi od 120 -125 cm širine još nisam ni jednom prevrnuo.
 
Na vrh