• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pozdrav svima !!!!:supz:
Evo ovo vam je rekao bih zamjenska tema za temu TOMO ili YANMAR.
Ona tema neka se zaključa , a sve u vezi Yanmara od sada možemo komentirati pod ovom temom . ( naravno i ostalih japanskih traktora )
Ali bih naglasio da ni ova nova tema neće imati smisla ako se bude preterivalo i preuveličavalo .
Stoga molim sve forumaše da što objektivnije komentiraju i pišu .
I naravno ako je ikako moguće da bude što više slika .

Još jednom pozdrav svima Žuti
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mene zanima ima li koji forumaš japanca od oko 25 KS id ga koristi za oranje (1 x 10") ili 2 x 8") u teškoj zemlji, za vuču prikolice i naravno za frezanje?
Ako ima, molim da se javi i iznese za što traktor zadovoljava, za što je dobar, a u čemu je izvrstan.
Još jedno pitanje. Koliko troše u frezanju?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Kod nas ti je zemlja teška i jako teška , baš oni koji su dodavali pjesak u vrt ili hoćureći nasipali imaju nešto lakšu zemlju i lakšu za obradu . Pa kako znaš ja imam od 22ks a to ti je približno tvome upitu i on se igra sa tim plugom od deset coli . Što se tiće frezanja na otprilike dvanaest sati rada tj. na čitav dan potroši oko 25 litara plavog što meni nije puno s obzirom na učinak . vjerovatno kad bi ga malo lakše tjerao i štedio potrošio bi i do5-6 litara manje. Mora se još reći da vuče frezu 1,4 m ...... Lijep pozdrav svima osobito mom forumskom prijatelju Žutom .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Kaj mu nije ta freza malčice prevelika,:scratch,kako se ponaša motor pod takvim opterećenjem,da li se pregrijava?
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
moj se ne prigrijava i drži temp na normali.wwuki molim te da provjeriš koja je oznaka na motoru od tvog traktora. 3tne?
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Evo smo karatki komentar nevezano direktno za temu.
PUNO HVALA adminima , moderatorima i ostalom osoblju koji se brinu o forumu .
Sve su moje želje ispunjene , stara tema zaključana , nova tema otvorena.
Mogu reći svaka čast odlični ste , moj nalklon :prayer::prayer:
Samo tako nastavite :supz:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pa kako znaš ja imam od 22ks a to ti je približno tvome upitu i on se igra sa tim plugom od deset coli . Što se tiće frezanja na otprilike dvanaest sati rada tj. na čitav dan potroši oko 25 litara plavog što meni nije puno s obzirom na učinak . vjerovatno kad bi ga malo lakše tjerao i štedio potrošio bi i do5-6 litara manje. Mora se još reći da vuče frezu 1,4 m ...... Lijep pozdrav svima osobito mom forumskom prijatelju Žutom .

Najljepše zahvaljujem wwuki5. Ako se redi o potrošnji 25 lit na 12 moto sati kod rada s frezom 140 cm, onda je to jako solidno. Ako se radi o 12 satnom radu na više parcela, tak da ima i stanki za :drinkers: i vožnje na drugu lokaciju, onda to nije preveč štedljivo, :confused: ali je podnošljivo.
Imaš li podatke kak su raspoređene brzine, odnosno kolika je najveća brzina u pojedinom stupnju projenosa? Ako se ne varam ima 6 naprijed + 2 stupnja prijenosa u rikverc. U kojem frezaš, a u kojem oreš u ilovači?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Najljepše zahvaljujem wwuki5. Ako se redi o potrošnji 25 lit na 12 moto sati kod rada s frezom 140 cm, onda je to jako solidno. Ako se radi o 12 satnom radu na više parcela, tak da ima i stanki za :drinkers: i vožnje na drugu lokaciju, onda to nije preveč štedljivo, :confused: ali je podnošljivo.
Imaš li podatke kak su raspoređene brzine, odnosno kolika je najveća brzina u pojedinom stupnju projenosa? Ako se ne varam ima 6 naprijed + 2 stupnja prijenosa u rikverc. U kojem frezaš, a u kojem oreš u ilovači?

Ha potrošnja je srazmjerna učinku jer kad sam frezao s tomom za isto radno vrijeme (otprilike) trošio je 15- 18 litara a učinak mu je bio jedva pola od toga što uradi ovaj od 22ks. dakle janmar troši manje to je tek toliko jer moram s nečim usporediti. Sad ako krenem elaborirati moglo bi potrajati , ali ipak , 14 ks je preslab za frezu od 120 cm koja mu je orginal iako ju tera bez problema , 15 ks to već prolazi i on ima frezu od 120 , onaj jedan konj se stvarno dosta osjeti . Po meni 16 ks je najbolja mjera za frezu od 120 cm . Da sad ne duljim ovaj od 20 ks tera frezu od 140 bez ikakvih problema temperaturu na pola digne samo kad je vani 35 c i opterečenje do maksimuma a to sam uspio samo par puta. frezam u trećoj kardanskoj od moguće četiri . A što se tiće brzina ovi veliki od 20 i 22 ks imaju 3 brzine i rikverc te reduktor s tri stupnja brze srednje i spore za sada toliko malo sam umoran i zato puno pozdrava.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
A jel možeš poslikati motor i zadnji kraj traktora,ovdje je sve pri ruci što se tiče ručki
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Ha potrošnja je srazmjerna učinku jer kad sam frezao s tomom za isto radno vrijeme (otprilike) trošio je 15- 18 litara a učinak mu je bio jedva pola od toga što uradi ovaj od 22ks. dakle janmar troši manje to je tek toliko jer moram s nečim usporediti. Sad ako krenem elaborirati moglo bi potrajati , ali ipak , 14 ks je preslab za frezu od 120 cm koja mu je orginal iako ju tera bez problema , 15 ks to već prolazi i on ima frezu od 120 , onaj jedan konj se stvarno dosta osjeti . Po meni 16 ks je najbolja mjera za frezu od 120 cm . Da sad ne duljim ovaj od 20 ks tera frezu od 140 bez ikakvih problema temperaturu na pola digne samo kad je vani 35 c i opterečenje do maksimuma a to sam uspio samo par puta. frezam u trećoj kardanskoj od moguće četiri . A što se tiće brzina ovi veliki od 20 i 22 ks imaju 3 brzine i rikverc te reduktor s tri stupnja brze srednje i spore za sada toliko malo sam umoran i zato puno pozdrava.

sa kojim si ti to tv potrošil 18 litri za 12 sati,a da si napravil pol manje od jadmara
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
@wwuki5, da te pitam koliko dekara mozes isfrezati za tie 12 saati so 25 litri nafta.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
@wwuki5, da te pitam koliko dekara mozes isfrezati za tie 12 saati so 25 litri nafta.

Prvo te želim pozdravit i ispričavam se što sam ponovo upleo tomu u raspravu , ubuduće ću paziti ..... Sa ovim od 22ks mi je trebalo 4 i pol sata za pola hektara ako si na to mislio , a to je bilo onako osrednje frezanje , da sam pustio kako treba bilo bi još sat možda i više.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Jeste na to sam mislio,vreme za sredno frezanje, znaci otprilika 1 hektar za 10 sati.
Inace znam da ima frezanje i frezanje,ja so moj motokultivator TPS LabinProgres Flora55 mogu da isfrezam 1000 m2 za jedan sat onako povrsinski, a i 1000 m2 za 4 sati ako zelim i dubina i kvalitet.
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
e jednu temu vezano za raspravu između Japanaca i Tomo Vinkovića sam zaključao. Ako bude još rasprava TV vs Japanci odmah brišem cijelu temu...
opet su se počele miješati kruške i jabuke…
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
e jednu temu vezano za raspravu između Japanaca i Tomo Vinkovića sam zaključao. Ako bude još rasprava TV vs Japanci odmah brišem cijelu temu...
opet su se počele miješati kruške i jabuke…

:partyman::drinkers::partyman::drinkers::partyman::drinkers::partyman:
izgleda da su se TV-ći ipak pokorili istočnjacima... ...:rolfer::rolfer::rolfer:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Koje vi probleme imate oko potrošnje i ostalog , meni vas žao .

Štovani kolega , neznam dali se mi nalazimo na istom forumu :?:
Neznam o kakvim ti problemima pričaš :?: . Pa čovjek je pitao kolika je potrošnja prilikom frezanja . A ovaj drugi je odgovorio na njegovo pitanje.
Nevidim kakav bi tu problem bio :?:
To bi se trebalo zvati rzmjena informacija ( iskustava )
A mislim da ovaj forum tome i služi .
Nevidim uopće ni svrhu , ni razlog tvoga javljanja .
Jer ovo nije ni šala , ni zajebancija , nego vrijeđanje .
Ako nemaš nekakav pametniji komentar nemoj ni omalovažavati ostale članove foruma ( da nekažem nešto drugo )
Ali opet nisam ja tu da odlučujem .
Fala bogu ima nas dosta pa nek ljudi vide i neka sami prosude

Naravno pozdrav i živio
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
O, da ..sad vidim da sam upao u šaš a kad upadneš u šaš ispadneš šaš.... nešto .
I sad da ja tu vama idem obajšnjavati kako traktor ima toplinski stroj koji ima neku toplinsku iskoristivost , zakon o učuvanju energije i tako još par stvari vezano uz to kako za određeni rad treba uložiti određenu energiju ...jel tak -tak je
Vi znate svoje ... ujutro natekirati makinu , cijeli dan frezati , predveće pokupiti pare i tako ukrug .
To kaj frezate vamo -tamo , plitko - duboko , mokro , suho , ljigavo -kamenje nema nikakve veze , jel tak -tak je .
Ma imaš ti pravo , odo ja odavde .
 

Najnoviji postovi

Na vrh