• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZADNJI TRAKTORSKI UTOVARIVACI , samogradnja ili ne

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
an_1_s_1.jpg


jel neko pravio nesto slicno ili sta mislite da se ovako nesto napravi? :scratch
koje su mogucnosti ovoga stroja?
od koliko masivnog materijala je uradjem?
ima li neko taj stroj za prekopirati?

imam dosta elemenata koji bi mogli da se kompletiraju u jedan ovakav udedjaj koji bi mi prvenstveno bio namijenjen da se namontira na onu moju malu sumsku prikolicu
ovu

znaci to bi bilo u sastavu prikolice i ne bi bilo mogucnosti da se skida jer za time nemam potrebe
mislio sam prvo uraditi na ovaj princim privlacenja i podizanja , ali sad me nesto kopka i ova izvedba
ovo sam mislio
[youtube:2ionw8lh]YnC2aFIJjiI[/youtube:2ionw8lh]
odmah da kazem da bi primarni posao te kombinacije bio utovar metrica a mozda i nekih manjih trupaca

interesuje me sta mislite kolika podizna moc bi bila na vrhu ako bi se radilo od cijevi cetvrtastih rromjera recimo od 70X70mm do 100X100mm , koji materijal je inace koristen za ovakve utovarivace kao na prvoj slici :scratch
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
ja imam takav gramipov,mi smo s njimdizalibukvu debljine oko metar i duzine po 3m
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Ja sam mislio radit tako nešto pošto više nemam pristup onom vučenom, a i onaj je bio prevelik za moje potrebe.
No, Gramip i slične kopije mi se uopće ne sviđaju, imaju premali dosehg i preslabu podiznu silu. Više sam razmišljao o nečem ovakvom:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:




 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
istina sto kazes gramip ima preslabe pumpe i malu silu dizanja,znamkad se nama bila raspala pumpa onda stari iso u dubravu u gramipovu tvornicu,i zena mu nudila novu pumpu i kaze da ta pumpa dize do 500kg a ove stare do 900kg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sam to samogradio godinama i na kraju uzeo HU 4 ..naravno polovni
Došao me 5.5 kkn .cca 730 eura + 50 eura komplet brtve i jedna klipnjača je bila oštečena cca 50eura .
Gledajuci realno toliko bi platio samo pumpu i razvordnik u trgovini .
racunaj da ima u njemu 300 kg = 500eura samo za sirovi matrijal , koliko tek treba plocevine za izrezati vile
Prošle nedjelje na sajmu u ZG tip traži za polovni cilindar 70 eura ..pa ti racunaj jel se isplati zajebavati s tim
Diže ti 200-300 kg ..ali pune vile gnoja dižu imt 539 kao od šale , naravno max bocno .
Mtrijel ..cijev 100 x 100 ..pojačanja oko svih ušica ..okretište zubčanik +zubna letva .
Stup okretišta fi 100 ..ostalo možeš i sam procjeniti
Ciliondri : okretište , prvi i vile..fi 70 / (ne sjecam se ) cca fi 40 , drugi fi 63/ 35
Prošle zime sam za njega napravio korpu za kopanje (bager) i još nisam našao vremena da je zabijem u zemlju :oops:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Znači po tvome se nikako ne isplati?
Moja druga opcija je nabavit Carlo Pesci bez traktora i srediti ga kompletno, zatim ga prilagoditi za kopčanje na poluge uz mogućnost brzog učvršćenja pod šasiju, tako da digne traktor u radu. al treba ga prvo naći bez traktora... :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
isplati se ako lunjaš okolo u portazi za razvodnikom , pumpom i cilindrima , ne ztnam kako okolo ali ovdje oko mene ne moš nać cil. ispod 500 kn .
jbg , sve ošlo k vragu ..nema više izvora matrijala, i opreme za 5 litri ;)
Svi živi rade hid. kalače , ljudi poludili ..ako ovako nastavi(kriza) drva budu išla 100 % gore .


edit:
Evo ti ga od jućer :lol:
http://www.auti.hr/advertsListByUser.do ... 10&lang=hr

Krenuli smo od igračke reda velicine HU 4 koji novi dođe cca 20kkn ..ti si stavio slike opreme 10 x skuplje ..to nije za usporedbu .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
zjocko ti vidim pucas na nesto malo ozbiljnije
ja vjerujem da bi mene zadovoljilo nesto tipa drugorazrednih utovaraca jer gledajuci nosivost i konstrukciju prikolice na koju bi ja to stavio ne bi imalo smisla stavljati nesto masivnije 200-300 kg bi meni bilo sasvim ok

za sve ostale ozbiljnije stvari imam ovu masinu


neko rece racunica , pa ja to racunam ovako
cijevi 100x100 i razne tanje imam sto sam vec sakupio po otpadima
plocevine za ojacavanje uski imam razne debljine
bolcnova nema kakvih nemam materijala
za razvodnik bi bilo malo cupavo ali snasao bih se lako , u rumi polovan sa 4 izvoda bio 50 evra sa crijevima
glavni dizajuci klip imam , vjerovatno i one ostale mozda ne bih imao onaj sto lomi ruku na sredini ali samo mozda
crijeva imam
centralni obrtni mehanizam nemam a ne bih stavljao letvu nego vjerovatno klip sa klackalicama , kao na bocnim malcerima
pumpu ne bih ni stavljao nego bih koristio pritisak iz izvoda za kipovanje

znaci trebalo bi da bude sto manje , lakse i minijaturnije , dohvatni radijus smatram da vise od 3 metra stvarno ne bi imalo smisla , malo bi bio problem sto bi sve to bilo sve visoko zbog toga da glavni dizajuci klip ne bi udarao u drva (teret)

znaci mene interesuje ako neko ima gramipa ili neki slican da mi samo malo zbog moga predracuna ''pohvata'' mjere ruke koja je to cijev , i malo bi me vise interesovao onaj dio gdj ese nalazi okretni dio , letva
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
puknuti kaže:
ujebali smo savi temu ..ajd mod pobriši off
2mo5pow.gif

zasto ujebali??
meni je drago da cujem i sira misljejna od onoga sto sam pitao ;)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Orsic kaže:
uzmes ovo iz oglasa,skines utovarivac a traktor prodas...
puknuti di si kupio set brtvi za hu4,ja ga imampa mi na razvodniku poco curit?
zjockoo evo ti oglas...
http://www.njuskalo.hr/transport-pretov ... las-812036
http://www.njuskalo.hr/gradevinska-meha ... las-783174

Eh, ovaj prvi u njuškalu je neki komedijaš čini mi se. Prije dva tjedna je neki čovjek prodavao taj, ali točno taj CP utovarivač za 7000 kn. Ovaj ga je sad kupio i odvezao doma i sad ga prodaje po 25 000 kn. Mislim, pa tko je tu blesav...
Znam pouzdano da je to taj jer imam slike od njega iz prijašnjeg oglasa. Ah, svega ima. Sorry na OFF-u, nisam mogao preći preko toga :twisted: :finga:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
i ja sam malo pogledao te cijene i izgleda da je ove prodavce opalio neki kozji grip 25 000 :lol: koja komedija :lol:
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
dobro da znas da je bio jeftiniji...
savoris ako trebas kakve slike kakoje slozen utovarivac reci pa cu ti poslikat detaljnije nego stamozes nacn na netu
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Pa čuj, razlika od 18 000 kn je itekako očita za istu stvar koja je samo oprana miniwashem... :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Orsic kaže:
dobro da znas da je bio jeftiniji...
savoris ako trebas kakve slike kakoje slozen utovarivac reci pa cu ti poslikat detaljnije nego stamozes nacn na netu
pa to mi treba covjece
ajd malo poslikaj detaljnije taj svoj gramip i izmjeri mi cijevi od kojih je napravljena grana , ako mozes i ugrubo mjere grane
duzina od bolcna do blocna
:partyman:
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Pozdrav! E bas super da ima ova tema.... Zanima me dal se isplati radit zadnji utovarivač, mislio sam jednostavno produžit poluge na hidrauliku na recimo IMT 577 i nabavit neku polovnu prednju (veliku) korpu od pravog bagera i na sredini na srednju polugu stavit kontracilindar hidraulički samo da otvara i zatvara korpu! :idea: Znam da to nema neku podiznu silu ali da digne 200 kg na visinu 2 m ja zadovoljan, samo mi to treba! Ma ne treba mi nist posebno, samo da može utovarit zemlju sa hrpe na prikolicu jer trebo bi izvest nekih 100-150 kubika zemlje, a mislim da bi me ovi sa bagerima ogulili za taj posao jer ipak bager je bager! :roll: Ili dali postoji kakav povoljan utovarivač za IMT 539/549/577 koji bi na zadovoljavajući način mogao obaviti ovaj posao! Sve sugestije su dobrodošle, jer stvarno nisam nikada se koristio takvom tehnikom (utovarivačima), a ako ništa ne skombiniram mislim da ću dobru ekipu skupit i lopatu pa maži :oops:
 

Najnoviji postovi

Na vrh