• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZADNJI TRAKTORSKI UTOVARIVACI , samogradnja ili ne

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
VIBROPOLJ kaže:
Bobo kaže:
Bili smo brat i ja kod vas, pa je cjena bila 18 000, sutradan se cjena povecala na 20 i zato smo odustali od kopaca, a vec smo bili nasli traktor za njega na koji bi pasala i sasija i sve.

Sigurnog kupca ste imali al ste ga, eto, "otjerali" (u nedostatku bolje rijeci). Sad mi je u neku ruku drago ;)

Nisam ja ništa rekao ,sorry, mislim da je ovaj moj stroj bolji.
sorry još jedamput.

Nije bolji, ima manji raspon kopanja... i cijena je pretjerana. Ima u njuškalu potpuno novi takav za iste novce. Nerealno.
NHF - istina je istina... :mrgreen:
 
V

VIBROPOLJ

Guest
zjockoo kaže:
VIBROPOLJ kaže:
Bobo kaže:
Bili smo brat i ja kod vas, pa je cjena bila 18 000, sutradan se cjena povecala na 20 i zato smo odustali od kopaca, a vec smo bili nasli traktor za njega na koji bi pasala i sasija i sve.

Novi se odavno ne prizvodi,ima slični ali tih dimenzija dođe preko 80 000 kn. Ako pogledaš nova crijeva, stopice, sve gumice na cilindrima, mjenjanje, novo ulje. dok sve to zbrojiš vidiš da su to nikakvi novci.
Meni nije žao ali za 18 000 bi ga i sad dao, jer nemam vremena s njim radit.
Ako gledaš tu razliku od nekoliko tisuća kuna, to je ništa.
Ovo ostalo što prodaju na njuškalu, večinom je sve u jadnom stanju.
Pogledaj slike.

ŽIV MI BUDI ZDRAV MI BUDI I PUNO RADI:

(((( SRETNA NOVA GODINA )))
 
V

VIBROPOLJ

Guest
Pa to je Rovokopač traktorski metar sa metar, znači diže negdje 400 kg na 2 metra.
O čemu mi pričamo, to je stroj ali za kopanje do metar dubine.
Pogledaj malo bolje sličicu.
 
V

VIBROPOLJ

Guest
zjockoo kaže:
Ja sam pričao o ovome:
http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospoda ... las-799273
To je novo i sličnih dimenzija

Hvala, SRETNA NOVA i tebi. Nadam se da ćeš moć prodat za 18 000

Ako je samo ta cijena onda je to ok.
Ako je novi stroj onda postoje određene špekulacije.
Kao prvo 1) Znaju slikat veliki stroj, onda ti za tu cijenu pokažu mali.
2( Korpa za kopanje se dodatno naplačuje
3( To je vjerojatno cijena bez pdv-a
4( I ostalo.
Ubacit ču cijenik da vidiš?
Ne vjerujem da postoje neka velika odskakanja cijene.
 
V

VIBROPOLJ

Guest
Moj Rovokopač spada u kategoriju 290 , međutim kažem da kopa 2,5 metra jer sam radio na toj dubini,
a vjerojatno može i dublje, Razlika je u tome jer je ovo noviji model ( znači moj ima obične ventile, i nema posmak)
To je razlika od rovokopača do rovokopača.
Znači On se digne, Ispod se na Traktorsku poteznicu prikopčava prikolica, Ruka se dovodi sastrane u transportni položaj i to je to)
Ovo svi rovokopači što mi komentiramo nemaju tu mogučnost, čak ni ovaj zadnji.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Bobo kaže:
Bili smo brat i ja kod vas, pa je cjena bila 18 000, sutradan se cjena povecala na 20 i zato smo odustali od kopaca, a vec smo bili nasli traktor za njega na koji bi pasala i sasija i sve.
VIBROPOLJ kaže:
Meni nije žao ali za 18 000 bi ga i sad dao, jer nemam vremena s njim radit.
Ako gledaš tu razliku od nekoliko tisuća kuna, to je ništa.
[/quote]

pa meni sad stvarno nije jasno ko je ispao covjek ili ne za to podizanje cijene
ako ista mrzim to je podizanje cijene u toku pregovora :evil:
 
B

Bobo

Guest
Sad nema veze... nasli smo uredan 560 za neke male novce (radilo se o kompenzacijama, ali recimo da se radilo o 25 000Kn). Uz taj traktor, jos treba nadodati 18 000kn i imam SAMO obican traktor i na njemu SAMO obican kopac a sve skupa platim 43 000 kn (45 000 po najnovijoj cjeni kopaca).



Ak gledam na "sitnice" oko cjene, GLEDAM, 2 0000 kn na 18 000 po meni nije mala stvar i preko toga nismo mogli prijeci. Sad mi je drago sto ste cjenu digli i nadam se da cete po toj cjeni stroj i prodati, ali kad smo nasli 5 puta bolji stroj za malje novca, nismo dvojili ni trenutka. Netko tko ima 560,565,577 ako taj kopac i uzme, pogrijesiti nece, jer je stvarno dobra roba u pitanju. ima i sasiju za gore spomenute IMT traktore, jer je sam kopac tezak oko 900kg, sto nije mala stvar za poluge hidraulika.
 
V

VIBROPOLJ

Guest
Ne razumiješ savoris o čemu se radi:
Dečki me nisu nazvali drugi puta, da se dogovorimo.
( nemogu ja znati šta njima treba, ali da su me nazvali nebi bilo ovog razgovora.)

Vjerujem da bi se dogovorili, jer razmišljam o kupnji Prikolice koja bi imala otraga dizalicu (kran )
I naravno teleskop koji bi Išao preko 3 metra u dubinu sa grajferom.
Nešto kao ona šumska prikolica Zaccaria.
Samo nisam još ništa našao polovno.
Vjerujem da dođe više od 200 000 kuna, neznam točno cijenu, jer bi se trebala raditi po narudžbi.
Još ču malo pričekati.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Da prekinem off.
U šumi za sada ovako tovarimo klade, a ponekad i metricu ako je debela. A kod kuće istovar i utovar s onim za stajsko naravno samo klade, metricu ne jer ona ostaje u dvorištu a klade idu dalje pa bude pretovar..
Podizna visina je ok, jer usro diže poluge do visine zadnjih blatobrana, a i prikolica je niska.


Princip je isti kao i na onom naletnom zadnjem utovarivaču.



ove godine možda bude i poboljšana verzija, isto čista mehanika samo s boljim osloncem recimo ovakvog tipa (zaokruženo crveno).

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ajd ako ti nije problem precrtati te mjere tvoga stroja , mozda ga i napravim ono za prvu ruku dok ne napravim nesto bolje

debljina i duzina glavne stijenke cijevi
i ove crvene linije , prva vertikalna linija je visina od zemlje pri maksimalno podignutim polugama
slika0020.jpg


ovo dole djeluje malo ozbiljnije , mada ne cini mi se nekim idealnim rjesenjem :scratch
znaci samo pretvoris traktor u skider , u onome dijelu dole mogao je da se spakuje cekrk a gore da bude klasicni utovarac i onda imas ''opasan stroj''
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261


1= 180cm
2= 77cm
3= 60cm, visina okomice na polugu,

cijev je okrugla fi 75mm stijenke 6mm.

Dužina može biti i dulja ali si napraviš nosače da možeš kvačit lanac i bliže. Cijev ako ćeš s rusom dizat može biti i jača. Ovo je sklepano na brzinu jer je trebalo utovarat a ručno nebi išlo. Dimenzija 2 je od rupe do rupe.

Za klade je poželjan jedan dodatak, ako trebaš skiciram, dok za metricu i dužine do 3m ide samo to na slici.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
savoris kaže:
za sada samogradnja i to ovakva

]

bravo majstore, 2 u 1 ( bušilica i utovarivač). :partyman: :supz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
pa oboje se zasnivaju na istom principu ;) rekoh sto da ne 2 u 1

nisam vjerovao da ovakvo prejednostavno pomagalo tako puno znaci , ove metrice koje sam s lakocom tovario danas smo nas trojica se kilavili dok smo ih navaljali rucno na karetu i to pomocu palija
maksimalna visina preko koje mogu da dignem metricu je 160cm , znaci lagano dizem preko zatvorene stranice od prikolice
danas sam tovario TAMica
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
nista , nemoze on podici na polugama toliko da je ugrozen prednji kraj
pa sta iako se digne , ja u sumi provodim vise vremena na 2 nego na 4 tocka :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh