• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZADNJI TRAKTORSKI UTOVARIVACI , samogradnja ili ne

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
prvobitna ideja je bila da utovarač bude na rudi a to bi zadovoljavao i onaj sa okretom od 180 stepeni , ali pošto je ovaj sa okretom od 360 šteta bi ga bilo ne iskoristiti pa i meni sve bolje zvuči ugradnja na zadnji dio
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
sto se tice opterecenja na kotacima bilo bi dobro ugraditi stabilizatore..dosta bi bilo i da su na sirini kotaca..tek tolko zbog bolje stabilnosti kad je kran ispruzen i manjeg opterecenja na kotacima..

jedno pitanje..kak mislis napajat kran uljem, pumpom??
 
Posljednje uređivanje:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ja koju sam god vidio sumsku prikolicu kran je bio na rudi blize traktoru,pritiska traktor i blize je traktoru zbog crijeva i slicno,ako je mislis stavljat na prikolicu bez stablizatora je i ne stavlja,nema sanse da prikolica sa nolikom sirinom ostane na zemlji kad razvuces ruku do kraja,bar mehanicke stablizator napravi ako nemas uslova za hidraulicni,ja bi je stavio pozadi,jer ako ces tovariti druge prikolice to ti olaksava posao za duplo,a ako je stavis naprijed miracas je udaljit od traktora jer ce ti smetati ka skreces pogotovo kad hidraulikom pomaknes rudu,a kad je pomaknes skracujes tovarni prostor...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
koliko je uopce tezak taj utovarivac, ako je tezak 600kg, a jest sigurno, to je metar drva, tako umjesto npr 4 vozis 3, neznam kakva ti je prikolica i traktor, ali mislim da bi to dobro bilo za vecu prikolicu i jak masivan traktor da to sve moze vuci. Ili ti mozda imas vise prikolica pa bi ih upotrebljavao ovisno o situaciji i potrebi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
hidrauliku bih pozajmio direkt sa traktora , znači izvod za kipanje , rusi imaju pumpe dovoljno kapaciteta da bi to radilo bez problema

imam 3 traktora koji bi vozili tu prikolicu :T25,T40 i MTZ52

neznam ni ja sam , još sam u dilemi , nisam baš sa parama da kupim utovarač i napravim prikolicu dostojnu utovaraču , a smanjivanje tovara sa 4 na 3 metra mi ne ide u prilog :madmana:
 
N

neso

Guest
fotografija0051.th.jpg


fotografija0049l.th.jpg


fotografija0049l.jpg


fotografija0049l.th.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Pozdrav svima. Nasao sam ovaj utovarivac u oglasima pa me interesuje je li se iko susretao sa ovakvim utovarivacem. Vase misljenje, valja li? Utovarivac mi treba prvenstveno za utovar stajnjaka ali i za neke manje zemljane radove, nebih htjeo utovarivac kao sto su gramip vec neki malo masivniji tipa Riko ili Cyklop, a ovaj mi se cini onako masivan. http://www.njuskalo.hr/poljoprivred...ka-ruka-utovarivac-atlas-al-430-oglas-1589688
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
slika nije dovoljno razumljiva ali za one potrebe koje si nave meni se čini sasvim ok , možda da malo uspiješ štucovati cijenu da se zaštitiš malo od mogućnosti naknadnog ulaganja , jer piše da se ne koristi duže vrijeme a to odmah sa sobom povlači mogućnost pucanja crijeva i gumica u cilindrima

moja preporuka ako budeš išao da ga pazaruješ da sve klipove potjeraš od kraja do kraja i i tu malo zadržiš komandu ako će pucati koje crijevo ili gumice u 90% slučajeva to će odmah da se desi pri toj probi
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
slika nije dovoljno razumljiva ali za one potrebe koje si nave meni se čini sasvim ok , možda da malo uspiješ štucovati cijenu da se zaštitiš malo od mogućnosti naknadnog ulaganja , jer piše da se ne koristi duže vrijeme a to odmah sa sobom povlači mogućnost pucanja crijeva i gumica u cilindrima

moja preporuka ako budeš išao da ga pazaruješ da sve klipove potjeraš od kraja do kraja i i tu malo zadržiš komandu ako će pucati koje crijevo ili gumice u 90% slučajeva to će odmah da se desi pri toj probi

Pa i ja sam tako slicno razmisljao ali opet reko malo da se rapitam za vise misljenja, a i reko mozda neko ima bas takav i da kaze ako u kojem slucaju ima koju manu.
A preporuku cu u svakom slucaju primjeniti ako budem isao gledati utovarivac, a i na svakom drugom koji budem gledao.

Juce nam izmace Riko utovarivac komplet sa sasijom sa 558, mi otisli da ga pogledamo i kupimo, a oni ga taman skinuli sa traktora, kupio covjek dva dana prije. Ovo je kao sto se vidi u oglasu Atlas utovarivac i trebao bi biti kavalitetan, gledajuci na sveukupnu reputaciju firme, ali opet interesuje me je li bolji ovakav Atlas ili Riko?
 
Posljednje uređivanje:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
to ti ne bih znao
pitaj člana ''zjockoo'' on ti više oko toga može reći :prayer:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Neki dan isli gledati ovaj utovarivac http://www.pik.ba/artikal/858593/traktor-imt-558-sa-kopacem-riko-ribnica/
a ljudi moji braco krsa:madmana:. Na njemu samo ovu veliku rupu nazad netreba piksovati, a ruka na kraju ima lufta lijevo desno metra-ipo, dobro to je ipak manje od dva:rolleyess:. Covjek kaze: traktor je u super stanju, kao samo sa utovarivacem radio, a ono krs zivi dok smo ga probavali za 20 min :drinkers: 5 litara goriva, kao tenkic. A kod kuce ima 7 traktora i svi su vecinom za prodaju. Sve krs do krsa, nisu to losi taraktori kao traktori ali je to neocuvano i prljavo da bog dragi sacuva. U svakom po troje tacaka zemlje:axe:.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
kakv mu je ovaj 559 isto ga prodaje jesli nejga snimio,valja li cemu
http://www.pik.ba/artikal/855879/traktor-imt-559/
sory za off topic,al gdje drugo da pitam

Nisam gledao taj traktor, jos smo bas prolazili pored njega, sjecam ga se dobro jer mi je bila smijesna ta prednja maska. Ja sam detaljnije zagledao onog 558 sto je na njemu riko i onoga dajca maloga, a i velikoga koji je od njegovog rodjaka. Ovi dajcevi mi se nisu ucinuli lose sto se tice same masine, ali je to sve sto se tice urednosti :madmana: da bog sacuva kao sto sam rekao blata ko uprici i vani i u kabini, u velikoga dajca tapacirung sa krova otpao i zapinje za glavu. Oni se samo drze kao one to je masina nema veze sto je obrndano. Ali kada dodjemo i vidimo ono onako odma me uhvati muka, pa kako pobogusi mogu onako drzati stojeve :confused:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Traži tipa bolje slike ili marku makine..
Večinu odgovora možeš nagađati jer se ne vidi najbolj
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
zovem ga na telefon ,nedostupan, mora da je vani, na poruke ne odgovara, kakve su tvoje procjene, moze li dici korpu bar 2m, ima dobro hvatiste poluga, a radni hod cilindra je izvlacenj tako da im koristi max snagu, a parazan hod uvlacenje sto daje opet brzinu, neznam kakve su mu komande i sotalo, osta je da se cujemo, ako se javi, u svakom slucaju hvala i kad budem imao vise podataka cujemo se.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovo je ipak samo jedan mini bager ..istovaran visina možda i je oko 2 metara ..ali nategnuto .
Ziher može metar u zemlju ..sve ovisi na koju visinu se fiksira na pogonsku grupu .
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Stroj je nekako pomalen, moze posluziti za kopanje nekakavih kanala. Za utovar moze posluziti za neke hobi poslove, ali za neki iole ozbiljniji utovar tesko. Kod nas je na rovokopacu bila i veca ruka, ali je dohvat takvih ruku za utovar dosta malen, recimo nije se mogla od jednom natovariti prikolica a da ju se nemora pomjerti, a i stroj treba stalno pomjerati da se dohvati materijal za utovar
 

Najnoviji postovi

Na vrh