• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZADNJI TRAKTORSKI UTOVARIVACI , samogradnja ili ne

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
thompsonzfa kaže:
mislio sam jednostavno produžit poluge na hidrauliku na recimo IMT 577 i nabavit neku polovnu prednju (veliku) korpu od pravog bagera i na sredini na srednju polugu stavit kontracilindar hidraulički samo da otvara i zatvara korpu! :idea: Znam da to nema neku podiznu silu ali da digne 200 kg na visinu 2 m ja zadovoljan, samo mi to treba! Ma ne treba mi nist posebno, samo da može utovarit zemlju sa hrpe na prikolicu jer trebo bi izvest nekih 100-150
Mislim da ti je to strašna ideja , nevjerojatno koliko si čovjek s malo razmišljanja može pomoci u svakodnevnom poslu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
thompsonzfa kaže:
ako ništa ne skombiniram mislim da ću dobru ekipu skupit i lopatu pa maži :oops:
vise ce ti oni pojesti i popiti nego sto bi ti bager uzeo :lol: :mrgreen:

pa zasto jednostvno ne kupis neku zadjnu kasiku koja radi na nekom slicnom principu kao sto si opisao , a mozes sa njom raditi vise operacija
ovako nesto , kod nas se ovakvi utovaraci krecu od oko 150 do 250 evrova
[IMG=http://img522.imageshack.us/img522/441/apr0304.jpg][/IMG] [IMG=http://img522.imageshack.us/img522/apr0304.jpg/1/w800.png][/IMG]
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
thompsonzfa kaže:
Pozdrav! E bas super da ima ova tema.... Zanima me dal se isplati radit zadnji utovarivač, mislio sam jednostavno produžit poluge na hidrauliku na recimo IMT 577 i nabavit neku polovnu prednju (veliku) korpu od pravog bagera i na sredini na srednju polugu stavit kontracilindar hidraulički samo da otvara i zatvara korpu! :idea: Znam da to nema neku podiznu silu ali da digne 200 kg na visinu 2 m ja zadovoljan, samo mi to treba! Ma ne treba mi nist posebno, samo da može utovarit zemlju sa hrpe na prikolicu jer trebo bi izvest nekih 100-150 kubika zemlje, a mislim da bi me ovi sa bagerima ogulili za taj posao jer ipak bager je bager! :roll: Ili dali postoji kakav povoljan utovarivač za IMT 539/549/577 koji bi na zadovoljavajući način mogao obaviti ovaj posao! Sve sugestije su dobrodošle, jer stvarno nisam nikada se koristio takvom tehnikom (utovarivačima), a ako ništa ne skombiniram mislim da ću dobru ekipu skupit i lopatu pa maži :oops:

Ako imas dobar odvoz, to ti bager iskopa za manje od jedan dan, i mislim da se ne isplati samo radi toga radit neki utovarivač.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Pa to bi bilo super kad bih mogao naci tako nesto, što ne kosta puno, a da obavi posao, jer ipak necu to koristit svaki dan! Baš ću pogledat malo po oglasnicima. Pa znam da bu mi ekipa više pojela i potrošila neg što posla napravi, već je bilo tako, zato najbolje volim sam pa kolko god vremena treba! 8) Ma imam njivu, lezi voda preko zime i proljeca, praktički nemoguće pšenicu sijat, a za kukuruz nema problema jer se tada voda povuće do 4-5 mjeseca. Ove godine smo ipak posijali pšenicu, s time da smo najkritičnijih pola jutra ostavili prazno, i da sam ručno očistio "kanalčić" od 70-ak metara! Nema šanse kukuruz sijat nikad više, ak se cijena barem malo ne podigne, sa pšenicom je bar neka računica, a kukuruz je čista propast. A imam šećeranu i praktički neograničene količine zemlje za navest ni 3 km od njive :p Uglavnom ima dosta vremena do proljeća dok se bude moglo normalno u njivu, pa do tada ćemo nadam se nešto skombinirati! :D
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
A sve opcije su otvorene, mogao bih otici do jednog lika sto ima bager ovak privatno pa da pogodim fiksno kolko para za 10 il 15 kamiona, al neznam kolko se inace kreću cijene takvih usluga, ovak otprilike, mislim da sam cuo da je negdje 300 kn/rh stroja il tak nest....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
ipak sam pri stavu da je bolje nabaviti neki stroja koji ce ti i sutra koristiti :utovar djubreta , utovar nekih klada , mozda ti se za koji dan,mjesec,godinu opet ukaze potreba za takvim nekim utovarom zemlje pa opet placaj bager

nego ako ti imas vremena ti nabavi ovako nesto kao sto sam ti okacio sliku i polako , radis kad oces spavas kad neces tako nesto ne zahtijeva niti odrzavanje niti popravke sto bi se kod mene reklo ''ne jede ti 'ljeba dok stoji''
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Pa tako je, u potpunosti se slažem s Vama, na takav način smo dosta toga i nabavili, gledao sam malo na njuskalu ima stvarno strojeva na sjedneš i plačeš, i to za ne prevelike pare :p Ako padne kakva samogradnja slike stižu ;) Lijep pozdrav iz Virovitice! 8)
 

alkoholik

Novi član
Tu od
29 Srp 2009
Poruka
18
jedni ovaki platoji dignu 1,8m... ima jedna fora...

a nije to baš najbolje za utirivanje. svekako pa ja sam hteo da izgradim zadnji utovarivac (kao HU4..) a ipak košta previše samo material... na kraju sam kupio minibager (cca 4000€) i sam puno zadovoljan! sva mogu da napravim sa njim. bolje nego bilo kakav utovarivac na traktoru..
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
hmmm, pa zanimljivo izgleda to čudo, još da mi ga je vidjeti u radu. Pa vjerujem da takvi i slični strojevi nisu preskupi, a ipak mogu poslužiti! Pa nije problem ak nema visine, tak su mi negdje povišenja na prikolici pa sam reko 2 m, a ko kaže da ona moraju bit gore! U svakom slučaju bager je puno bolji i praktičniji za rad, ali šta je tu je! Mislim da će ipak biti neka samogradnja, samo da mi se dokopat bilo kakve korpe od bagera i cilindra :)
 
B

Bobo

Guest
thompsonzfa kaže:
hmmm, pa zanimljivo izgleda to čudo, još da mi ga je vidjeti u radu. Pa vjerujem da takvi i slični strojevi nisu preskupi, a ipak mogu poslužiti! Pa nije problem ak nema visine, tak su mi negdje povišenja na prikolici pa sam reko 2 m, a ko kaže da ona moraju bit gore! U svakom slučaju bager je puno bolji i praktičniji za rad, ali šta je tu je! Mislim da će ipak biti neka samogradnja, samo da mi se dokopat bilo kakve korpe od bagera i cilindra :)

Imas na njuskalu lika koji prodaje CASE bager u djelovima. Kompletan prednji utovarivac s razvodnikom ima, zadnji kran, dvije korpe za zadnji kran i jos kojecega... potrazi u gradjevinskim strojevima.
 
V

VIBROPOLJ

Guest
savoris kaže:
i ja sam malo pogledao te cijene i izgleda da je ove prodavce opalio neki kozji grip 25 000 :lol: koja komedija :lol:

EVO ti moj Riko , sve na novo obnovljeno, 700 kila na 4 metra.

 
T

tbakovlj

Guest
Evo ja sam kupio ovaj riko nedavno bez korpe za utovar stajnjaka. Prvo sam ju htel napraviti sam no same vilice bi me došle skuplje nego kompletna korpa bez cilindra u gramip dubrava, uzel sam novu u gramip dubrava za onaj njihov hu 6, namontiral gore i prezadaovoljan sam sa njim, uz njega sam dobil još i korpu za kopanje temelja (40 cm), i korpu za rasuti teret. Evo slike
 
V

VIBROPOLJ

Guest
Sve je to ok ( super )
ali tvoj je namjenjen samo za utovar staljnjaka a za kopati do koje dubine?
Koliko te sveukupno dođe?
Moj ide 2,5 metra u zemlju i kada se podugne ispod njega se kapči prikolica.
 
T

tbakovlj

Guest
Nije bil namjenjen za stajnjak, bio je za kopanje, ako malo bolje pogledaš na slici ćeš vidjeti cilindar na zadnjom kranu koji nije spojen na ništa, taj cilindar služi za kiblu za kopanje, a na sredini utovarivača, malo iznad rezervara, ti je vuča na koju se kopča prikolica, staviti ću slike od korpi sutra da vidiš na što mislim, nisam još kopao duboko sa njim pa neznam kolko ide duboko (provjerit ću), ali kolko vidim sa slike da tebi baš i ne vrijedi dubina od 2,5 metara kad nemožeš sa njim zemlju koju kopaš tovariti na kamion, jer kad digneš visoko zemlja ti izcuri iz kible ak se ne varam, mene je moj došao 13 000 kn plus 1400 vile za gnoj, a ako se ne varam ti za svoj tražiš 20000 kn (http://www.njuskalo.hr/transport-pretov ... las-784159), stavit ću sutra slike da ti bude jasnije
 
V

VIBROPOLJ

Guest
Tako glasi moja cijena koju ja tražim, ali me je koštao cirka 27 000, ali nemam vremena sa njim radit.
znam ja čemu što služi. Korpa radi odlično, tovarim zemlju u prikolicu.
Kupci dolaze ali nažalost svi imaju 539 i 542 traktore.
Nemoguče je nemoguče.
 
B

Bobo

Guest
Bili smo brat i ja kod vas, pa je cjena bila 18 000, sutradan se cjena povecala na 20 i zato smo odustali od kopaca, a vec smo bili nasli traktor za njega na koji bi pasala i sasija i sve.

Sigurnog kupca ste imali al ste ga, eto, "otjerali" (u nedostatku bolje rijeci). Sad mi je u neku ruku drago ;)
 
V

VIBROPOLJ

Guest
Bobo kaže:
Bili smo brat i ja kod vas, pa je cjena bila 18 000, sutradan se cjena povecala na 20 i zato smo odustali od kopaca, a vec smo bili nasli traktor za njega na koji bi pasala i sasija i sve.

Sigurnog kupca ste imali al ste ga, eto, "otjerali" (u nedostatku bolje rijeci). Sad mi je u neku ruku drago ;)

Nisam ja ništa rekao ,sorry, mislim da je ovaj moj stroj bolji.
sorry još jedamput.
 

Najnoviji postovi

Na vrh