• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zagorski puran

M

Mister x

Guest
Jel itko imao ikakvih iskustva sa tim brbljavim životinjama sa izgledom skvo.
Pitam jer mi je susjed koji se inače bavi svinjogojstvom predložio da si nek taj dio gdje budem stavio orahe ogradim i raspustim purane unutra naravno kad narastu.

A danas sam palo potražio na netu i vidim ima neka zadruga sa bednje i otkupljuje sve kaj proizvedeš samo moraš doč kod njih kao koperant.
 
M

mrakar

Guest
zagorski purani

Ja se bavim uzgojem purana, ljudi iz Bednje preferiraju samo zagorce za članove zadruge, pa ako nisi zagorac...
Za plasman purana mislim da nema problema, jer su jako traženi.Mrakar
 
B

Bobo

Guest
@mrakar, Dobrodosao na forum!

Svakako razglasi dalje da nas ima cim vise!

Zelim ti jos puno postova na forumu!

Lijep pozdrav!


Bobo
 
B

Bobo

Guest
Pa ti si blize Brodu, nego Pozegi, ali opet, dobrodosao...

Ti si jako blizu Ratarku... Vec ces skuziti, ako budes redovan posjetitelj foruma;)

Ajd, nek tema nastavi dalje o puranima, da ne zachatavamo bez veze...
 
M

Mister x

Guest
Daj mi reci jel ti isto dobivaš poticaj i koliko ih držiš na kolikoj kvadraturi. I pošto ih prodješ.

Naime ja imam jedan prostor 20 m x 4,5 m kojeg sam djelomično opremio pa me zanima koliko bi ja njih mogao držati u tom prostoru.

Daj mi reci je li s njima dosta komplicirano i s čim ih hraniš.
 
R

Ratarko

Guest
@mrakar
Pozdrav i dobrodošao , ja sam samo sa druge strane Broda u odnosu na tebe , susjedi smo , skoro :wink:
 
P

paor

Guest
he,he, pričekajte malo, Miki još uvijek broji...dobrodošel prijatel
 
V

vuk

Guest
Bok ljudi! imam jedno pitanje!dali netko ima podatke o bijeloj holandsko-virdjinijskoj puri i gdje se moze kupiti?jako je rijetka ali cuo sam da se moze kupiti negdje u madjarskoj!ako itko ima kakve podatke molio bih!takodje me zanima sirokoprsna bijela holandska pura !
 
T

Tonxy

Guest
mrakar
evo i od mene dobrodoslica na forum!! iako sam i ja novi!!
vjeruj bit ce ti zanimljivo sa nama! pozz
 
Z

zoki

Guest
Purana treba tempirati tako da ima oko 4 kg pred bozic je to je pravo vrijeme za prodaju a ostalo sve je mucenje.
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
Evo da malo osvježim temu...Ja bi se počeo baviti malo s puranima i purama..pa da pitam dali ima kakav poticaj i koliko komada moraš najmalje imati da ostvariš poticaj...:eek:
 
T

tile

Guest
??

pozdrav svima!!

mali sam uzgajivač............za osobne potrebe (i prijatelje)......purana (između ostalog) i u zadnjih godinu dvije na odraslim, zrelim jedinkama događa mi se da se pred zimu i zimi kljucaju po nogama......ali ne međusobno nego same sebe. tako si stvaraju rane koje ne mogu zarasti jer ih neprestano obnavljaju. u ekstremnim slučajevima čak i toliko da si onesposobe nogu........ili noge.
pasmine su.........zagorske.......(nisu čiste, s papirima)..........slobodno uzgojene......noći provode zatvorene i pod krovom.
ima li netko ideju oko pomoći, sličnih iskustava?..........bio bih zahvalan; :mrgreen:
 
T

tile

Guest
Jel im pretjesno ,jeli prevruce?

nisam siguran, ne bih rekao; danju su potpuno slobodne, prostor im neograničen.....noću.......imaju izbora, čak su i tada u grupi, na jednom dijelu; vruće?........koliko same zagriju, a nije premalen prostor;
nekako sumnjam na neke nametnike ili nedostatak u prehrani; kao da ih to jako svrbi;
 

Najnoviji postovi

Na vrh