• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zajednička kupnja stada? Financijska potpora? HITNO

MuGeR

Član
Tu od
30 Ruj 2013
Poruka
61
Pozdrav
ima li tko zainteresiran za zajedničku kupnju stada alpina koza? Ili za potporu u financijskog konstrukciji u novcu, hrani i slično, otplata isto tako ili u mladim jaricama ili jaradi za klanje. Hitno je, jer se radi o relativno velikom stadu. Hvala
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
jel imaš išta rješeno? otkup mlijeka, mesa... išta? ili šta bog da i sreća junačka?
 

MuGeR

Član
Tu od
30 Ruj 2013
Poruka
61
Jarići 99,9 % riješeni na more preko rođaka koji ima konobu dole. Mlijeko prodaja na lokalnom tržištu, dosta traženo kod nas a nema količina. Vindija nažalost neplanira dolaziti u Slavoniju osim ako JA ne organiziram barem 1000 muznih koza u jedan sabirni centar ( sad malo radim na tome :) ) ... U postupku rješavanja dozvola (istina tek u početku ali imam podršku iz HPA i savjetodavne ) za mini siranu te plasman sira na sajmovima itd. Danas bio kod uzgajivača koji proizvodi 2 tone polutvrdog sira i nije danas imao da kušam njegov sir. A kod nas ima 5 uzgajivača jačih u cijeloj Slavoniji. Stvar je u tome što mi se sad otvara prilika za jako dobro stado pod selekcijom itd, a malo sam naknap sa lovom, znači odmah se dobiva posao i koze se jare jako brzo ( investicija se otplaćuje odmah). Ako ima tko zainteresiran može na private ili uživo da se nađemo, nije nikakva muljaža nego super prilika za nekog da krene u posao, kao što i ja krećem.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
1000 koza je jako puno, s time da uzmeš u obzir da je na području čitave đakovštine prije drugog rata bilo oko 100 koza sve skupa. ja ti mogu eventualno proizvest nešto hrane, tu bi se mogli nać, ali nisam zaniteresiran za sam uzgoj. samo bih te savjetovo da paziš kako ulažeš i možda da ne počneš s nekim jumbo stadom u startu, velika je to investicija. btw, kad sam prije tri godine poslo starog u savjetodavnu (odma iza nakilovog wc-a, majko mila sramote :icon_toilet: ) da se raspita za grah, rekli su mu da je to jaakoooo teško, bolje da sije pšenicu, to je puno lakše...
 

MuGeR

Član
Tu od
30 Ruj 2013
Poruka
61
Zamisli mene negdje prije pita jedan lik na ulici : Dečec prosim lepo, kakti meni možeš povedat gdu bu tu polj.savje.u tom vašem gradu. vrag ti ju nosi nikako da ju pronađem....i pokažem ja čovjeku, malo popričali lola je neki bekrija, veza za uspjeh u polj. za izvoz i sve... znaš da me bilo sramota, vidim kako se zgraža, mogu mislit kak je gđi katici bilo gore ak je reagirao kao i samnom.... a zašto bi ti sijao grah kad na njemu ima posla? i kad je on isplativ? valjda je bolje sijat pšenicu i dobivat poticaje a na kraju bit ovisan o hrani... ma nije 1000 koza niš puno, eo da ne je.b... s tim natječajima ja bi ih držao sam - mi smo dobili 80 ha prvoklasnih pašnjaka i šumaraka par km od Đakova, to bi bila eko proizvodnja samo taka i zaposlio bi bar 10 ljudi...al jbg brale neda matija i luka i ekipa, pa sad piši propalo.... neznam mogla bi i hrana u igru, imam ja u planu proizvest dosta ove godine, problem mi je sad hrana za prvih par mjeseci dok ih neroknem na pašu itd.... eo sad posudio 3 tone mixa kukuruz, ječam zob do 01.07., još da mi je tako jedan i već sam velik dio problema riješio......
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
odakle je stado ?unutrašnjost il dalmacija ?ja planiram kupnju koza al isključivo otoci il dalmatinsko zaledje zbog aklimatiziranosti,mada računam na odredjene gubitke....ebga,pag ima posebnu klimu.....veliko stado zahtijeva ne samo velike novce nego planiranje i kalkulacije puuuuno unaprid....nebi valjalo da se zaletiš zbog dobre ponude.....jer žive su to beštije,traže njegu,pažnju.....
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ako nemas dovoljno svoje zemlje za sve to, onda ti uzalud trud..a ovo sa savjetodavnom i hpa okaci macku o rep...
svi su oni jaki na pricama ,ali kad zapne onda su ko dlaka u jajetu..nema ih ni za uzorak,a kad ih nades onda ko da ih i nisi nasao...govorim ti iz vlastitog primjera
 

MuGeR

Član
Tu od
30 Ruj 2013
Poruka
61
iz unutrašnjosti, što se moje klime tiče aklimatizirane...ma znam ja puno o kozi, par godina se sa burskim učio i nagledo se svega i svačega...ludo u p.m... ma naganjam ja ovaj rurarlni razvoj, gotov projekt za assaf ovce, sve spremno al jakovina malo serki.... pa dok čekam to (izgleda još 3 godine) malo se posvetiti kozarstvo i razviti neki svoj brend, sir, meso, upotpunit ponudu gospodarstva, predstavit se na sajmovima, a onda kad krenem sa ovcama da već imam neko zaleđe iza sebe ......
 

MuGeR

Član
Tu od
30 Ruj 2013
Poruka
61
zombie, za ovo stado zemlje imam i viška, jedino iskreno nisam to planirao sada..tj fali mi nešto love i par tona žitarica....sijena ima, objekat spreman sve gotovo, jedino malo kaskam sa hranom pa posuđujem sad okolo....otplata stada na rate, bez banke bez ičega, javni bilježnik ovjeren ugovor i mila majka... konačno neki normalan čovjek koji je svjestan situacije i svega ( on izlazi zbog bolesti, žena nemože više sama) ....
 

MuGeR

Član
Tu od
30 Ruj 2013
Poruka
61
ma jasno mi je i to oko njih, ali recimo da imam neku ''vezicu'' i mali poguranac koji planiram iskoristit maksimalno, počevši od županije, polj fak itd itd.... naravno svjestan sam ja velikih problema koji me očekuju, al jbg, nemam šta izgubit osim par tisuća eura i vremena ( a i jedno i drugo već gubim svakako...a i neide me se kod tete u kanadu :p )
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
ako misliš da ti budu radnici to radili kak treba, zaboravi,nemoj se zaletati ako nemaš iskustva kolko treba, jer meni je žal životinj kod ljudi koji neznaju sa njima, a tih ljudi, radi na stadu za koje znaš da moreš proizvesti hranu, jer ako kupuješ proizvodnja ti postaje preskupa
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
a 80 ha zemlje u izrazito ratarskom kraju dati kozama ni meni baš nije logično. osim ako je bilo zapadno od kondrića, u brdima ok, ali u ravnici... sijat ću ja ove godine i kukuruza i zobi par jutara više, a svaka opcija mimo pipunića mi je svakako puno draža. možd se nešto i dogovorimo, imo sam i kukuruza do neki dan, čak možda i bude još nešto, ali to treba sa starim vidit, ja samo proizvedem hranu za stoku, a on kasnije odlučuje što i kako s time :D:
đakovo je odavno otišlo u tri p.m. pa ništa ne treba čudit... šaljem ti p.p.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
na jedan hektar 10 koza....1000 koza na 100 hektara.....ako nisu ogradjeni pašnjaci u misec dana je sve uništeno(pregonski pašnjaci )2 kg sijena dnevno puta 1000 koza.....spremište ko aerodromska zgrada....o zrnu ne pričam....pa veterinari .....za čišćenje štale bez bagera nema teorije jer bi svaki dan bilo 1000 kila govana....mislim da je to malo puno za samo jednog čovika.....i za farmu bi bilo zahtjevno
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
tko ne riskira...dalje znate...ako imas dovoljno zemlje,znanja i volje,zasto ne?
ipak se nesto u zivotu mora raditi..
bilo bi to puunoo vise od 1000kg dreka
 
Posljednje uređivanje:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ako se ne varam, tarnaj (lik iz sela do đakova) je prije imao blizu 1000 kom ovaca. nije nemoguće na kontinentu. sam grad đakovo ima 11 000 ha obradivih površina, a đakovština 54 000. a di je još 25 000 ha šuma.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
ma jest,al to stado vjerovatno nije došlo preko noći,taj lik ga je stvarao godinama il eventualno naslijedio.....nije problem kupit stado,al nastavit dalje,održat se i poslovat sa dobitkom.....ufffffffffffff
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
a ministar poljoprivrede tarnaj? onaj što je samog sebe upuco u lovu za vrijeme radnog vremena... ali mislim da su ovi likovi imali ovce odavno. aj, za ovce s nekim početnim kapitalom nije toliki ni problem, nisu baš nešto pretjerano skupe. ako se netko prebacuje s jedne proizvodnje na drugu, ima iskustva, novaca i zemlje, nije problem. za koze ne znam... samo, ono zadnje što si rekao, to i je najveći problem. uz ove cijene i troškove ne isplati se. sramota, ali je tako.
 

MuGeR

Član
Tu od
30 Ruj 2013
Poruka
61
Neradi se o stadu od 1000 koza već sto koza. Drugo, itp, zemljište je bivša ekonomija u budrovcima, uz kaznicu, idealno za ovčarstvo ili kozarstvo jer je to oduvijek pašnjak....vindija kaže da ce otkupljivati mlijeko kozje u slavoniji, al da mora biti min. 1000 koza da se njima isplati...1000 koza puno: upiši na google farma čenej, sad sam sa tipom dobar već planira se širiti na 5000 grla, trenutno ih ima oko 1200.... Dečki iz beograda napravili farmu 500 sanskih, sad nakon 3 godine vode još i otkup i isporučuju 4 tone sira tjedno u moskvu, po 15 e kg...jedan austrijanac traži tonu tjedno,a slavonija ima sveukupno 10 godišnje...al ima velikih traktora i žita i prosvjeda kad nešto nije po volji... Čovjek iz španjolske sa bratom drži 800 assaf ovaca,uz pomoć 4 radnika na izmuzistu.... Nemojte mi reći da je nešta problem ili nemoguće !!!!
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
ma isplati se sve samo treba uzet matematiku al doooobro....meni po ovci ostane dnevno cca 5-7 kuna ....muzem,predajem mlijeko jer nemam još uvik uvjete za radit sir....na malo se ne isplati al na veći broj itekako....e sad,do 100 komada sve ide i smještaj i paša i dohrana,zarada nije velika al nekako šljaka.....za veći broje je automatski sve drugačije i zakonski a i poslovno,ogroman posao ogromne investicije a ako nemaš osigurano tržište,propast je zagarantirana....
 

Najnoviji postovi

Na vrh