• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zakon o državnoj potpori - najnoviji

miroslaw

Član
Tu od
20 Sij 2008
Poruka
42
Čitam taj mogući novi pravilnik/zakon.......pa par komentara/tema za raspravu imam:

1.) Članak 5.
Jedinice lokalne i područne samouprave ne mogu financirati programe potpore poljoprivredi koji se temelje na cijeni, količini, jedinici proizvodnje i/ili jedinici sredstva za proizvodnju.

-> Šta bi to značilo? Ima neko ideju.......

2,) Članak 18.
Umanjenjem isplate izravnih plaćanja (u daljnjem teksu: modulacije) obuhvaćena su ona prava na razini proizvodne godine po korisniku koja prelaze iznos od 36.000,00 kuna.
Modulacija se primjenjuje po stopi od:
1. 5% za prava u rasponu od 36.000,01 kn do 360.000,00 kn
2. 10% za prava u rasponu od 360.000,01 kn do 2.160.000,00 kn
3. 15% za prava u rasponu od 2.160.000,01 kn do 7.200.000,00 kn
4. 20% za prava u rasponu od 7.200.000,01 kn

-> Što to znači? Tko ima veće potpore od određenog iznosa da će mu smanjiti tu potporu u nekom postotku?


...............ah, baš postaje zanimljivo čitati............ali treba ići i na misu nedjeljom.....hvala Braund108 na ovome zanimljivom štivu........
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Da li ste dobili poticaje za proljetnu sjetvu 2010,i da li neko ima informaciju koliki postotak je sad isplačen i za koje kulture?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Download not available
The following download is not available:

http://rapidshare.com/files/45720206/Zakon.doc.html0 KB

The file of the above link no longer exists. This could be for several reasons:

* The uploader deleted the file
* The file contained illegal contents and was deleted from our servers by our abuse-team.
* The file is incorrect
* The server is busy and can not process the request.

This file was not found on our server.


...očito nas neko ima na oku...:evil::axe:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Da li ste dobili poticaje za proljetnu sjetvu 2010,i da li neko ima informaciju koliki postotak je sad isplačen i za koje kulture?

Ja sam danas bio na seminaru o arkodu itd pa smo pitali za poticaj i rekli su nam da je odobreno 80% iznosa i da prvi dio treba kroz dan sjest
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Ja sam danas bio na seminaru o arkodu itd pa smo pitali za poticaj i rekli su nam da je odobreno 80% iznosa i da prvi dio treba kroz dan sjest

To je vjerojatno to.40% - članarina za komoru.Ostalo bi još 60%.Ako smanje bit će opet prosvjeda.Svi več spremno čekaju ,jer prosvjedi su sad u modi.:mrgreen:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
To je vjerojatno to.40% - članarina za komoru.Ostalo bi još 60%.Ako smanje bit će opet prosvjeda.Svi več spremno čekaju ,jer prosvjedi su sad u modi.:mrgreen:

pa zar drugi dio neće isplatiti 60%,koliko posto komora uzima?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Referentna godina

Dali netko pouzdano zna kako će se primjenjivati referentna godina? Dali znaći koliko ove godine prijaviš ha za izravna plaćanja i grla, da iduće godine možeš ostvariti samo toliko poticaja ili..???
 
M

MOCO

Guest
To s referentnom godinom i kvotama i mene jako zanima, a nikako da mi neko objasni pa da konačno znam na čemu sam i kako dalje da planiram.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
pa zar drugi dio neće isplatiti 60%,koliko posto komora uzima?

komora valjda uzima 0,5% koliko ja znam ak sam u krivu nek me neko ispravi
jer i sad ovaj dio poticaja što je isplačem je bio 39,5% odnosno 40% poticaja i 0,5% za komoru
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
To s referentnom godinom i kvotama i mene jako zanima, a nikako da mi neko objasni pa da konačno znam na čemu sam i kako dalje da planiram.

Da, to je za planiranje vrlo bitno...
I dali netko zna princip funkcioniranja one nacionalne rezerve..čitam zakon ali nije mi posve jasno kak je to zamišljeno..
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-koliko sam ih ja skužio referentna bi trebala biti za stoku npr. prijavio si 10 krmača i primaš poticaj za tih 10 krmača slijedeći pet godina neovisno o +/-, isto tako i za krave
-za zemlju nije tako svake godine se može raditi izmjena, stime da dio zemlje smije ostati u crnom ugaru
-koliko znam trebala bi biti i neka prijevremena poljoprivredna mirovina i neka "otpremnina" ali uz uvjet da se imanje ostavlja u prvom koljenu ....
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
-koliko sam ih ja skužio referentna bi trebala biti za stoku npr. prijavio si 10 krmača i primaš poticaj za tih 10 krmača slijedeći pet godina neovisno o +/-, isto tako i za krave
-za zemlju nije tako svake godine se može raditi izmjena, stime da dio zemlje smije ostati u crnom ugaru
-koliko znam trebala bi biti i neka prijevremena poljoprivredna mirovina i neka "otpremnina" ali uz uvjet da se imanje ostavlja u prvom koljenu ....

To je jako loše za one koji su u procesu širenja proizvodnje (smatram da sigurno 40% poljoprivrednika), a pogotovo za one koji drže stoku u kooperantskom odnosu..oni neće moći napuniti svoje farme svojom stokom..tj. moći će ali bez potpore..
A kako će ići to sa prodajom i kupnjom tih proizvodnih kloličina..?
 

Najnoviji postovi

Na vrh