• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zastita od divljaci

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
ali kaj nije da ti ionako trebaš po nekim pravilima za poticaje imati ograđeno?

Ne moraš. Kod mene niti jedna parcela nije ograđena, jeftiniji mi je "Kunilent" od ograde. A vrlo je efikasan. Štos je samo u tome da ga treba koristiti u koncentraciji višoj od preporučene i u kraćim intervalima od preporučenih. 100% učinkovit.
 
R

rtr23

Guest
U mom votnjaku uz pomoc flasa ni jednom kalemu nista nefali.

Mislis da se mozda preplase flasa??
Jer svaka vocak je omotNa, ali ima toliko snjega da kada se zec krece po sjegu dodje skoro iznad zamoramog dijela, a kako se snjeg topio tako je povlacio za sobom mrezu i spustio ju na jabukama skoro 30cm

Kolega mi je savjetovao da proba, objesit komad stakla jer da ih i to odvraca.

Ali sigurna investicija mi je ograda, to moram napravit ove godine
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
a kaj kad uđu srne u ograđen nasad jabuka i pojedu sve rodne pupove skoro 100 posto steta a nasad ograden valda preskocile


lovci naravno prebacuju krivicu na vlasnika kao kaj nije vise obilazio i pazio da mu nekaj preko ograde ne uleti


koje korake napraviti prvo ,,odvjetnik,,,sudski vještaki ?

jel uskorio treba se pocet rezidba a stime i unistenje dokaza
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Krki odi prvo na sud, tamo ima kancelarija viši sudski vještak čini mi se. To je pred tužbena kancelarija da ne dođe do tužbe, gdje se saslušaju obje stranke i pokušava se naći rješenje. Kreni od tamo a dalje ćeš lako. Poz
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Fala na savjetu nije moj vocnjak u pitanju ali dobro je znati mozda bude i meni trebalo
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
E imam pitanje.
Sada kada se otopio snijeg vidim da su došla dva miša (ili tako nekaj)

na dva mjesta su napravili tunele/ bob staze i 5-6 rupa. S čime se oni uništavaju?

E sada imam i drugi problem. imam jako puno krtica - ali su mi rekli da su krtice jako korisne i da ih slučajno ne uznemiravam (osim kaj porušim brijeg da nemam hopsera).

E sada s čime da poubijam te miševe/ voluharice ili kaj je to već a da ne naškodim krticama?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kako se/ste se borili protiv voluharica? Jel tko probao one el. uredaje sta ispustaju frekvencije i vibriraju? Radje bi to nego trovat? Citam da dlake, lisce, ulja sve kratko traje.
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Kako se/ste se borili protiv voluharica? Jel tko probao one el. uredaje sta ispustaju frekvencije i vibriraju? Radje bi to nego trovat? Citam da dlake, lisce, ulja sve kratko traje.

Probo ja,meni se pokazalo odlično u bašti sad za veće površine neznam ,mozda više komada... . :cool2:
 
T

Tihomir Bjelovar

Guest
Novi sam i procitao sam sve postove.Koliko vidim najmanje se pise o sadnicam oraha.Ja upravo planiram zasaditi kroz nekoliko dana oko 01.11. oko 1000 sadnica crnog oraha (sadi se jako gusto industrisko drvo).
Problem je sto je parcela na polju omedena sa sumama,dvije srene direkno a dvije suma nesto dalje preko par oranica.
Pitanje je dali Zecevi napadaju mlade sadnice oraha kako ih najbolje zastiti. Mislio sam staviti ne plave mrezice a vidimda pisete i o svinjskoj masti samo nerazumijem dali se mora prvo rastopiti pa tada namazati sadnica.
I jos nesto pitao bih iskusne dali se smiju mlade sadnice oraha mazati Vapnom.

Svaki savjet je dobro dosao i puno vam hvala unaprijed
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Novi sam i procitao sam sve postove.Koliko vidim najmanje se pise o sadnicam oraha.Ja upravo planiram zasaditi kroz nekoliko dana oko 01.11. oko 1000 sadnica crnog oraha (sadi se jako gusto industrisko drvo).
Problem je sto je parcela na polju omedena sa sumama,dvije srene direkno a dvije suma nesto dalje preko par oranica.
Pitanje je dali Zecevi napadaju mlade sadnice oraha kako ih najbolje zastiti. Mislio sam staviti ne plave mrezice a vidimda pisete i o svinjskoj masti samo nerazumijem dali se mora prvo rastopiti pa tada namazati sadnica.
I jos nesto pitao bih iskusne dali se smiju mlade sadnice oraha mazati Vapnom.

Svaki savjet je dobro dosao i puno vam hvala unaprijed


za crni orah nisam siguran, ali običnog zekoslavi jako vole...jednom davno sam posadio jednogodišnje sjemenjake u šumu, danas nema niti jednog...a bilo ih je...:(:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ograda, 1,50 u zrak i još 2 reda bodljikave žice do 1,80m, za srnu. Za zeca ta žica mora bit ukopana 20cm pod zemlju. To bi bilo idealno ali nitko tako ne radi, možeš još zamotat sadnice u mrežu, mislim da ti cjenovno izađe isto ali mislim da je ograda trajnije rješenje.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Koje dimenzije farmer pletiva su mi idealne za zaštitu voćnjaka od zekana i srna? Mislim na veličinu okica i visinu?
Znam da bi ona pletena bila najbolja ali moram gledati što jeftinije tako da idem sa farmer pletivom.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Da li netko ima iskustva sa PVC stupovima za ogradu i ili vinograde? Kakva je kvaliteta i izdržljivost toga pogotovo za ogradu?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ti stupovi se stavljaju u vinogradu da nose zicu, znaci moras imat betonske ili metalne na kojima napinjes a izmedju stavljas pvc da zica ne visi. Mislim da ti za ogradu nebi nikako odgovarali, ne znam kako mislis pletivo tj. farmer napest, pvc stupovi su preslabi.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Pa vidim na stranici i na slikama da su postavljane i ograde. Ali zato pitam dal neko ima iskustava.
 

zaagy

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
55
Jeli zna neko gdje se može povoljno kupiti farmarsko pletivo, okolica Zagreba, Hvala.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Da li ima potrebe betonirati krajnje stupove?
Stupovi su visine 250cm. Stavljat ću ih u zemlju 70cm. Univerzal pletivo 150cm i jedan red bodljikave žice.

Hvala!
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ako su betonski trebalo bi sve malo zalit betonom, ako ništa drugo barem ih zatrpat pijeskom. Obavezno zadnje tj. ćoškove podbočit.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Da li ima potrebe betonirati krajnje stupove?
Stupovi su visine 250cm. Stavljat ću ih u zemlju 70cm. Univerzal pletivo 150cm i jedan red bodljikave žice.

Hvala!


Obavezno ćošnjake zaliti sa betonom. Kad je mokrina i zemlja pinu vode nakrive se jer su našpanovani. Ostale je dovoljno učvrstiti sa dva veća kamena, koje trba nabit čekćem ili nečim sličnim.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Da li ima potrebe betonirati krajnje stupove?
Stupovi su visine 250cm. Stavljat ću ih u zemlju 70cm. Univerzal pletivo 150cm i jedan red bodljikave žice.

Hvala!

I jos nesto, ako vec stavljas bodljikavu zicu onda stavi 3 reda, ograda sa bodljikavom zicom ti treba biti barem 1,80m, jedan red zice ti nis ne znaci..
 

Najnoviji postovi

Na vrh