• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zastita od divljaci

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
nasao sam na interforstovoj stranici proizvode za zastitu od rogate divljači ali u interforstu u zagrebu nemaju kemijske proizvode uopce
jel zna ko jel ima u hr ovoga

http://www.interforst.at/hr/shop/produkte.php?id=47210


ima i drugih sredstava sam ne kuzim kak to naruciti i koja je valuta jel to u eurima il kunama


evo narucio dobio mail sa potvrdom plačanje po primitku sam jos sumnjam da bu opce doslo ipak je to neki otrov
 
Posljednje uređivanje:
M

m123

Guest
meni izgrizao 4 šljive, i to preko ovog vikenta, što mu je to trebalo, a vidi koliko trave kreće se zeleni :)
ja imam jedno pitanje, možda glupo :)
da li okrečeno stablo odbija zeca,tj. oće li on da grize okrečeno stablo?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
moja preporuka za zaštitu od rogate divljaći je DRAGUNOV 7.62X45R-efekt siguran:weedman:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
meni izgrizao 4 šljive, i to preko ovog vikenta, što mu je to trebalo, a vidi koliko trave kreće se zeleni :)
ja imam jedno pitanje, možda glupo :)
da li okrečeno stablo odbija zeca,tj. oće li on da grize okrečeno stablo?

neznam
ali mislim da sam čuo neku priču da hoće
pogotovo ako mu fali kalcija:finga:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
meni izgrizao 4 šljive, i to preko ovog vikenta, što mu je to trebalo, a vidi koliko trave kreće se zeleni :)
ja imam jedno pitanje, možda glupo :)
da li okrečeno stablo odbija zeca,tj. oće li on da grize okrečeno stablo?

a jel ti nisam rekao da neskidaš mrežice, jel te žuljalo 100tinjak kn
Citiraj:
Prvotno napisano od m123 Vidi poruku
znaš kako, s obzirom da radim puno radno vrijeme za mene je svaki posao velik jer vremena nikada dosta.
a to da ih ne treba puno šišati to stoji, nema puno posla, ima onih koje imaju dosta grančica pa ih terba štrickati ali takve su rijestkost.
a što se tiče žurbe, bio mi je danas agronom pa sam sa njim pričao i rekao mi je da mogu lagano početi, mada ću prvo poskidati mrežice sa voćki, a to sam mislio raditi sada za vikend a onda rezidba, gotovo je sa zimom, mislim da je više neće biti, a s obzirom da sam uvijek kratak sa vremenom, vegetacija samo što nije krenula, zato sam malo požurio.

ja se baš nebih složio sa nekim ovdje iznesenim stajalištima
kao prvo zašto skidati mrežicu? nesmeta ona i da cijele godine bude, a zec uvjek gricka,
kao drugo ovo da se nereže ako je jesenas sadio,zašto?
uostalom koji je uzgojni oblik, koja visina debla???ako je uzgojni oblik "jebesemeni" onda netreba rezat
treće da se izbaci stajnjak a uvede nešto umjetno
koja glupost
pa zemlji su baš i potrebne bakterije iz stajnjaka, više nego hranjiva, a u tom kupovnom su te bakterije vjerojatno bay-bay
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
meni izgrizao 4 šljive, i to preko ovog vikenta, što mu je to trebalo, a vidi koliko trave kreće se zeleni :)
ja imam jedno pitanje, možda glupo :)
da li okrečeno stablo odbija zeca,tj. oće li on da grize okrečeno stablo?

naravno da hoće,jedina zaštita koja kod mene za sada funkcionira je užegla mast. tragova mali milion ali nedira.
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Kako je na kraju prošlo s onim plastičnim cijevima koje se samo nataknu oko voćke i stupa? Je li još netko uzimao, isprobao? Ne mogu se sjetiti tko ih je preporučio, ali bilo je nedavno na forumu.

Hvala.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Kako je na kraju prošlo s onim plastičnim cijevima koje se samo nataknu oko voćke i stupa? Je li još netko uzimao, isprobao? Ne mogu se sjetiti tko ih je preporučio, ali bilo je nedavno na forumu.

Hvala.

ja sam nešto pisao o tome ali kao što sam i rekao,mast je do sada najbolja i najučinkovitija,što ima i logike,smrdi dosta a to neće zec,o cijeni da nepričam,zaštita za badava. neki dan sam bio gledati,namazano kao i jesenas,kiša nemože saprati i za sada je sve u redu,ja zadovoljan.
 
M

m123

Guest
sve znam, ali sam već rekao da sam mrežice skidao zbog efikasnijeg špricanja, a i nadao sam se da neće dirati šljive pored jabuka, ja ostavio mreže na jabukama, ali sam imao one prave kupovne, i on fino zaobišao jabuke pa malo grickao šljive, ali se vidi da ih je baš iz dosade grickao, nije išao da se najede :) najbolja zaštita je OO iliti dvocjevka :) nadam se da ću ubrzo ograditi žicom, i da neću morati razmišljati o tome
stubove sam već pripremio samo još da uzmem žicu i pičim sa ograđivanjem
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Divlji zec pripada porodici glodara, kojima zubi rastu ceo život, i stoga on redovno mora nešto da glodje kako bi ih ravnomerno trošio.
Znači gricka i kada nije gladan.Možda će izgledati glupo ali probaj pored sadnice ostaviti cepanicu bukve, hrasta ili graba da ima da se zanima.
Meni je ta "prevara" polazila za rukom dok sam gajio kuniće koji su bili smešteni u kaveze od jelove daske.Do tada su mi "jeli" kavez u roku od 2 meseca.

Možda neće pomoći ali bar ne košte ništa da probaš!!
 
M

m123

Guest
ne mogu ništa izgubiti ako probam, ali treba 500 cjepanica rasporediti po voćnjaku :rolfer:
znam ja da on to iz dosade grize,to me i tješi, nije ih puno unakazio samo površinu kore
 
V

VOJVODJANIN

Guest
ne mogu ništa izgubiti ako probam, ali treba 500 cjepanica rasporediti po voćnjaku :rolfer:
znam ja da on to iz dosade grize,to me i tješi, nije ih puno unakazio samo površinu kore

To je baš mnogo. Može se grejati mesec dana sa tom količinom :scratch
 
M

m123

Guest
ma zezao sam se naravno, ali vrijedi pokušati, barem dok ne ogradim, ne znam koliko će mi za to trebati vremena a i paraaaaa jooooj :)
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Postoji još jedna varijanta.Moj prijatelj je imao sličan problem sa kajsijama, još su dolazili i srdaći da čiste rogovlje, e tu ni mrežica ne pomaže.

Izmedju stabala je razvukao kanape i na njih kačio najlon vreće,CD-e i aluminijsku foliju.I najslabiji vetar ih je pomerao a sunčevi zraci se odbijaju u različitim pravcima i to odbija divljač.Čak sam vidjao CD-e i na parcelama zasejanim kukuruzom i ljudi nisu imali problema sa vranama i fazanima.
 
M

m123

Guest
ljudi su svašta smišljali to je sigurno, ima na you tube-u klip, možda čak ima i na ovom forumu, ona plašilica sa vodom i kantama, moraću to negdje iskopati
uglavnom treba pokušati, ništa se ne može igubiti, osim malo vremena
 

lujo16

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
46
Meni je pred par dana ogulio koru s jedne mlade jabuke i šljive. Mislio sam da to rade samo zimi.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ja neznam jel ste vi nepismeni ili vam se neda čitati,ali prije ovo drugo a i nije vam baš stalo da riješite problem,jer da ste se imalo potrudili našli bi odgovor pod ovom temom. ja sam ga napisao u svojim postovima,užegla mast bećari moji i nema zeca,rastopite i namažete voćku do prvih grana i neće garant,to je organskog podrijetla i to ga odbija. ja imam nasad u pol njive,zeceva koliko hoćeš ali ne diraju. tri puta godišnje preći sa masti jer se sapere i nema brige,a badava,nekošta ništa.
 

lujo16

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
46
Znam ja za mast. Čuo sam i za neke druge stvari, ali meni je čudno da sad guli koru kad ima hrane na sve strane. A zube može brusiti i na mladim bukvama.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Znam ja za mast. Čuo sam i za neke druge stvari, ali meni je čudno da sad guli koru kad ima hrane na sve strane. A zube može brusiti i na mladim bukvama.

pa brusi gdje stigne,nezna on šta je bukva i da su to tvoje voćke. i nje stvar samo u brušenju zubi,nego i u okusu stabla,recimo jabuke i šljive obožava,tako da,ima tu toga. ali kao što rekoh,mast i problema nema. možda je to kod mene tako,kod nekoga možda ne djeluje,neznam ali za sada je sve pet.
 

Najnoviji postovi

Na vrh