• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zastita od divljaci

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Mojem rođaku pokrepale ovce ovo ljeto, susjed špricao kukuruz i vjetar puhao i fino po livadi.

e sad ste me sjetili kako je moj brat riješio problem sa susjedovim ovcama, koje je ovaj puštao na travnjak pred kućom
brat fino natočio čiste vode u špricu i provozao se kao tobože šprica da ga susjed vidi, i još mu rekao sad možeš pustit ovce:supz:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
e sad ste me sjetili kako je moj brat riješio problem sa susjedovim ovcama, koje je ovaj puštao na travnjak pred kućom
brat fino natočio čiste vode u špricu i provozao se kao tobože šprica da ga susjed vidi, i još mu rekao sad možeš pustit ovce:supz:

E ova ti je dobra...morat ću i ja to primenuti...:supz:
Pozdrav Joe!:mrgreen:
 
M

m123

Guest
danas sam obilazio voćnjak, nisam bio dvije sedmice u njemu, i nema nikakve naznake da su obilazili, komšija mi je rekao da je prošle sedmice vidio srnu i srndaća kako patroliraju ali ništa nije oštećeno.
kakvo je stanje kod vas, ima li posjeta?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
danas sam obilazio voćnjak, nisam bio dvije sedmice u njemu, i nema nikakve naznake da su obilazili, komšija mi je rekao da je prošle sedmice vidio srnu i srndaća kako patroliraju ali ništa nije oštećeno.
kakvo je stanje kod vas, ima li posjeta?

ni kod mene zasad nikakvih oštečenja,prije zaštite sam imao na dva stabla oguljenu koru ali sada nakon zaštite ništa hvala Bogu,samo da tako i ostane.
 
M

m123

Guest
ma i ostaće, kako je krnula, ova zima neće biti jaka, nebi trebali imati problema sa pronalaskom hrane, pa se nadam da će nas zaobići, ali nikad se ne zna.
nadajmo se da će ovako i ostati
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ma i ostaće, kako je krnula, ova zima neće biti jaka, nebi trebali imati problema sa pronalaskom hrane, pa se nadam da će nas zaobići, ali nikad se ne zna.
nadajmo se da će ovako i ostati

pa več je i bila jaka, a tek je počela
kod nas je bilo 20tak cm snijega i temperature oko -5-14, jedan dan (noč) se spustila na -22
a što se tiće srna koliko sam vidio kod nas su ih sad za Božić lovci desetkovali,
pucalo se jako ljepo, pa ako su bar svaki drugi pogodili imaju dosta
a i dok sam obilazio najveće stado je bilo 3 srne, inaće su po 10-15
 
M

m123

Guest
uh kod tebe je baš zazimilo :)
kod mene još nije bilo tako, bilo je 5 cm snijega i brzo ga je južina pokupila, a nije ni hladnoće bilo nešto puno, sada upravo počinje padati, i djeluje da će dobro da pada, pa bi moglo biti svašta
ako si imao lovce u blizini, oni rastjeraju srne pa si miran i što se tiče onih koje su preživjele barem neko vrijeme
 
M

m123

Guest
Sretna vam nova godina!!! želim vam rodnu i plodnu ovu 2011!!!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
sretna nova godina ljudi i da budete zdravi veseli i debeli.........
 
S

staffmen

Guest
ja isto pokusavam nesto protiv tih cuda.
imam velik vrt,zadnja kuca sam u sljepoj ulici koja je skroz do jezera.
stakori su mi stalni gosti, al najvise me muce fazani i zecevi.
ove godine su mi pojeli svo zelje i salatu a posijao sam par redi koruze da ima grah po cemu rast. pol zrnja od koruze je đubrad povadilo.
vidim kod suseljana orsica su psi isto glavni.
U mom slucaju je to oštrodlaka jazavčarka. Al nemoze niti ona rjesit taj problem jer fazana ulovit nemoze a zec cim nesto vidi zbrise.
ona je jedino za stakore super. RAzmisljo sam cak povuc i struju.
napravit strujne zamke, pa kad zagrize da ih strese ako ne i ubije.
morat cu si nabavit neku pusku, ili jacu zracnicu kad dobijem kakvu lovu.
mozda cak i pusku jer mi pas polozio ispit a ja namjeravam za lovca pa da mi kasnije posluzi.

imate vi kakav prijedlog protiv fazana i zeceva.
nebi ih htio otrovat jer ih onda mogu bacit. Ako postoji uopce kakav otrov
 
M

m123

Guest
nije ovo toliko strašno, neće puno da joj škodi, a ako ostane do ljeta samo na tome, zamjeni i tu jednu.
ma neće on šljivu ako u blizini ima kruške ili jabuke, ovo mu je puno slađe, mada nema pravila
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Inače zec kao i vjeverica i niz drugih glodavaca ima problem što im prednji zubi, sjekutići, rastu brzo te ih moraju na nečem "trošiti". Sadnice su im idealne valjda radi promjera, bilo bi divno kad bi išli na rebrastu 12-icu, ali što je tu je... :)
 
M

m123

Guest
hehe zamisli, ubaciš zeca u garažu da ti gricka armaturu, recimo kad praviš kuću, brusilica ti ne treba :)
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
nije ovo toliko strašno, neće puno da joj škodi, a ako ostane do ljeta samo na tome, zamjeni i tu jednu.
ma neće on šljivu ako u blizini ima kruške ili jabuke, ovo mu je puno slađe, mada nema pravila

u pitanju je stablo kruske u drugoj godini.
nadam se da ce prezivt jer nije puno ogulio a ako ne onda mijenjam na jesen.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Prilikom ograđivanja vočnjaka, da li je 165 cm visoka žica dovoljna zaštita od srna ili bi trebalo još više?

Bojim se da mi sadnice ne poglodaju :(
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Prilikom ograđivanja vočnjaka, da li je 165 cm visoka žica dovoljna zaštita od srna ili bi trebalo još više?

Bojim se da mi sadnice ne poglodaju :(

stavi 150,i to ti je dosta,a onda do vrha koliko još hoćeš stavi dva reda žice,jeftinije ti je. i nemoj zaboraviti da moraš ukopati red ili dva bodljikave na dubinu od recimo 10 i 15cm,jer zec će prokopati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh