• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zašto je jedna strana bale duža??

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Re: zašto je jedna strana bale duza

ono sto sam navario na vile nista mi nije pomoglo bale su opet kao kifla nekda neka izade normalna a sto se tice da ih savijem to je malo veci posao pa se sad nebih usudio da radim posto je sezona
 
N

nikolaindjija

Guest
Re: zašto je jedna strana bale duza

kod mene na welgerici 61 bale budu krive kada je mali gas pa vile ne dobacuju jednako masu u ceo tunel i kada je masa slaba
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
Re: zašto je jedna strana bale duza

nista se neće dogoditi ako se diraju ovi šarafi(gore na slici) ,samo ih treba vratiti u prvotni položaj, zategnuti ili otpustit po potrebi
to je platasta opruga hvatača špage znači ako bi nekim slučajem koristili špagu typ 300 trebalo bi je malo odpustit da se ne trga.....tak sam ja to shvatio jer mi se par puta dogodilo da mi ostao dio špage kad mi je pukla u hvataču pa sam morao raspusiti dotične šarafe da izvadim komadić špage..

*špaga se steže na prvoj vodilici na izlazu gdje se nalaze klopke špage*

ah svi imamo problema sa nejednakim balama kad baliramo sijeno a to ovisi o samom sijenu kvaliteno sijeno-prave bale ,loše sijeno-loše bale-nejednake, stroj balirka treba bezprijekorno funkcionirat tu onda dolazi radna brzina,okretaji..
može se dobit malo na rukama ,ja sam i za par mm produžio vilice i jos mogu štelat ruku vilice (3 rupe da više-manje baca u tunel)

znači nije jedna strana bale duža od špage nego je na toj strani više mase i zato dolazi do nejednakih strana bale
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Re: zašto je jedna strana bale duza

pravilnost bale zavisi dosta od sijena tj suse i sirovije jer sirovije je teze sabiti dok suse cekic lakse sabija,pa zato ispadaju krive bale,naravno nemora da znaci da je sijeno samo u pitanju,treba pregledati sve komponente,na mojoj staroj balirci(kola rivale II)je nedostajala jedna opruga sto zadrzava masu i bala je uvijek bila kriva,ili ako su potrosene skrge ili usi ili kako se vec zovu u tunelu i to moze biti jedan od razloga..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
pravilnost bale zavisi dosta od sijena tj suse i sirovije jer sirovije je teze sabiti dok suse cekic lakse sabija,pa zato ispadaju krive bale,naravno nemora da znaci da je sijeno samo u pitanju,treba pregledati sve komponente,na mojoj staroj balirci(kola rivale II)je nedostajala jedna opruga sto zadrzava masu i bala je uvijek bila kriva,ili ako su potrosene skrge ili usi ili kako se vec zovu u tunelu i to moze biti jedan od razloga..
kod mene popucale sve opruge sto drze sijeno pa opet prave bale
da bi bale bile prave:
1 jednako stegnute spage pije vezaca
2 kvalitetna spaga
3 vilci postavljeni tako da vise guraju sijeno u dalju stranu tunela
4 jednak gas pri radu (isti broj obt kardana)

e kod mene se javlja drugi problem kada baliram sirovo spaga puca neznam sto ali ako pukne ja se odma malo kurcim nije suho posto radim dosta usluzno :partyman: i jel ima ko New Holland 940 :D
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
kod mene popucale sve opruge sto drze sijeno pa opet prave bale
da bi bale bile prave:
1 jednako stegnute spage pije vezaca
2 kvalitetna spaga
3 vilci postavljeni tako da vise guraju sijeno u dalju stranu tunela
4 jednak gas pri radu (isti broj obt kardana)

e kod mene se javlja drugi problem kada baliram sirovo spaga puca neznam sto ali ako pukne ja se odma malo kurcim nije suho posto radim dosta usluzno :partyman: i jel ima ko New Holland 940 :D

dobro kad puknu sve opruge onda nema pridrzavanja na jednoj strani u odnosu na drugu,ne valja kad na jednoj strani imaju opruge a na drugoj nema,za vilce se slazem da bi trebali gurati sjeno dalje prema drugoj strani,jeli ti bas puca spaga ili se izvuce iz petljaca od velikog pritiska,a ako je malo sirovo ne bi trrebalo da ti stvara problem,za new holland sve pohvale
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
dobro kad puknu sve opruge onda nema pridrzavanja na jednoj strani u odnosu na drugu,ne valja kad na jednoj strani imaju opruge a na drugoj nema,za vilce se slazem da bi trebali gurati sjeno dalje prema drugoj strani,jeli ti bas puca spaga ili se izvuce iz petljaca od velikog pritiska,a ako je malo sirovo ne bi trrebalo da ti stvara problem,za new holland sve pohvale
jbga u mene ostala samo jedna donja opruga a kad je losa spaga ona se samo rasiri na vezacu i nemoze onaj qrac da je skine i onda pucaju a za ovo sirovo svake god ista prica jel sirovo puca !!!
Mala pohvala meni uspio sam s Rakovicom pobalirat 2,2 ha bez i jedne puknute bale za 1sat i 30 min :partyman:
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Mala pohvala meni uspio sam s Rakovicom pobalirat 2,2 ha bez i jedne puknute bale za 1sat i 30 min
e sad kolko je to kolicinski bala,gdje je losija trava moze biti 200 kmada na recimo 1 ha,pa to ide brzo.
mada i tih tvojih sat i 30 min.nije lose jer valja se provozat s traktorom na 2,2ha
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Mala pohvala meni uspio sam s Rakovicom pobalirat 2,2 ha bez i jedne puknute bale za 1sat i 30 min
e sad kolko je to kolicinski bala,gdje je losija trava moze biti 200 kmada na recimo 1 ha,pa to ide brzo.
mada i tih tvojih sat i 30 min.nije lose jer valja se provozat s traktorom na 2,2ha
780 bala:idea:
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
780 bala na 2,2ha nije lose, trava je bila dobra,a ti si to pravo ganjo po njivi,vidis da je new holand stroj
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
780 bala na 2,2ha nije lose, trava je bila dobra,a ti si to pravo ganjo po njivi,vidis da je new holand stroj
taj dan bilo 40+ stepeni a nigdje hlada za odmorit dok su ljudi dosli do parcele ja pobaliro a new holland je stroj bez greske :partyman:
jesil slucajno mijenjo lezajeve na cekicu ona 2 sto se vide s polja od pick up-a i ostale?????????:partyman:
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ma tebe je potjerala muka sunceva,pa si ti to tako brzo uradio,ja imam welger 61,a new holan sam gledo u radu i to guta sve pred sobom,a lezajeve da izmjenis moras vaditi cekic na polje,jer drugacije ne moze
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ma tebe je potjerala muka sunceva,pa si ti to tako brzo uradio,ja imam welger 61,a new holan sam gledo u radu i to guta sve pred sobom,a lezajeve da izmjenis moras vaditi cekic na polje,jer drugacije ne moze
ma izvadjen ves poslikat cu a skupi lezajevi u pm
sad je sarii kupio neke univezalne koji se mogu mijenjati na onu tvrdu kosuljicusto po njoj hoda cekic a sa new holland sam preso pokosen kukuruz :partyman:
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
jeli posle beraca kad istarupa, ili citave stabljike,jeli zgrces kukuruzovinu ili onako po njivi pa sta uhvati,ma ja nikad nisam probo raditi kukuruzovinu,
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
jeli posle beraca kad istarupa, ili citave stabljike,jeli zgrces kukuruzovinu ili onako po njivi pa sta uhvati,ma ja nikad nisam probo raditi kukuruzovinu,
ma pokosene citave stabljike sa kostanom i tim sranjima :|
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ma dzaba ti pare jer je to naj vjerovatnije sitna para pa ti ne moze ni dva x toliko da recimo opravis ako sta zijanis,
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ma dzaba ti pare jer je to naj vjerovatnije sitna para pa ti ne moze ni dva x toliko da recimo opravis ako sta zijanis,
jbga nisam ja htio al me stari natjero :mad:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
kod mene popucale sve opruge sto drze sijeno pa opet prave bale
da bi bale bile prave:
1 jednako stegnute spage pije vezaca
2 kvalitetna spaga
3 vilci postavljeni tako da vise guraju sijeno u dalju stranu tunela
4 jednak gas pri radu (isti broj obt kardana)

e kod mene se javlja drugi problem kada baliram sirovo spaga puca neznam sto ali ako pukne ja se odma malo kurcim nije suho posto radim dosta usluzno :partyman: i jel ima ko New Holland 940 :D


Uploaded with ImageShack.us
ne znam jel kod svih ovako ali je bitno da bale budu jednake koliko toliko ako jednako dolazi sijena u balu :D
 
Na vrh