• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje zimske brazde

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Kratka tanjuraca ima najsiri opseg primjene ali u proljece nema sta radit u njivi. Osim u proljetnom oranju.
Zašto nema šta radit...kolega koji radi 200 hektara ima vaderstadt-ovu 6 i pol metara vučenu i odlično radi s njom zatvaranje i baš zbog toga mi se sviđa i kupio bi ju,i to isto gledam takvu al 5 m. Evo slike kak to izgleda iza nje. Brzina rada između 10 i 12 na sat,što brže to bolje radi,traktor mi nije problem,200 ks će ju vući bez brige.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200801-183444_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20200801-183444_WhatsApp.jpg
    32.9 KB · Pregleda: 108

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Pretpostavljam zbog cijele one spike o vađenju vlage? Ne znam, ali znam da bi radije zatvarao s njom da ju imam 3-metrenu nego s rotodrljačom 2.5m koju imam.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Zato sto gazi i nepotrebno izvlaci vlagu iz zemlje.
Ova vaderstad nije losa za finije poslove, no diskovi i razmak izmedu baterija su premali da bi isla u neku ozbiljniju masu.
I preskupa je za odrzavanje, previse lezajeva i diskova da bi se trosila na takav posao sto odlicno odradi teska drljaca sa puno manjim troskovima odrzavanja.
 
Posljednje uređivanje:

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ne kužim ovo "gazi"?? Pa to i je bit,da usitni i zagazi da vlaga ostane a ne da bude rahlo posle nje,jedan prolaz ove tanjurače je ko tri one tvoje tak da nemoj to uspoređivat, prošle godine sam s njom tanjurao travu na oranju visoku oko metar ide odlično i neznam baš da vaderstadt nije za ozbiljniju masu...jedino su na njoj problem ležajevi u selenu na valjcima koji su skupi,na tanjurima su zatvoreni bez mazanja i nema tu prevelike kemije. Al opet je veća korist od nje nego od drljače,kak got okreneš,a sad imat i nju i tešku drljaču i još RD je najskuplji sport
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Pa nisu za usporedbu. Rolmako nije vrhunska firma kao vaderstad ali ovi modeli svakako nisu za usporedbu.
620 mm diskovi naspram 450, manji razmak između baterija, 95 naspram 75 kila pritiska po disku...
Bolja u cistoj zemlji i predsjetvenoj pripremi u kukuruzovini, suncokretu, zelenoj gnojidbi ni blizu ovoj rolmako.
Rado poslikam moju i koleginu od 4 metra kad budemo jedan do drugog i odrađen posao.
Vucena je vec malo ozbiljnija posto je pritisak po disku veci.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Mozda kalendarski, vani vrijeme za kratke rukave, idem zatvorit i to malo vlage sto je doslo preko zime. Sjetva ce ionako za mjesec dana ako bude slicno vrijeme.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
U našem kraju vlage za prodati,mogel bi i pumpati vodu na nekim komadima s cisternom🤣🤣
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,472
Kod nas bi se mogla jezera s vodom zatvarati kad bi se moglo u polje 😁
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Zasad nikakva, samo ima više trave, jer trava koja je bila dok sam grubirao, nije baš propala, tam gdje je bilo, tako da mislim da možda nije loše proći totalom ako ima malo prije te operacije takve, to se vidi po prvoj zemlji, na drugoj skoro nije ni bilo, idealno ispalo...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Jučer krenuli,,zemlja se dobro rasipa:

157995852_456164769143567_3923859358655399730_n.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh