• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zelena gnojidba

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da spriječe druženje :drink: i neposrednu komunikaciju :icon_pidu: .
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Repica se sije od 2-6kg/ha recimo.. Ovisno kako koja. Slobodno uzmes direkt iza kombajna a sij koliko najmanje mozes. 10-15kg po ha bi moralo biti i vise nego dovoljno..
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Jel bude imal tko sjeme rauole za prodati? Za probu bi posijal pol rali. I ako može savjet. Koliko posijati i kad posijati? Sijalo bi se na zemlju gdi je još pšenica.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,766
Sve je već par puta napisano.
Sije se u 8. mjesecu, malčira prije mraza i prije nego dobije mahune.
Treba ti oko 5 kg za pola rali možda i manje.
Ako moja rodi poklanjam ti toliko koliko tebi treba.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Bude li problema sljedeče godine sa ponovnim nicanjem uljane repice, ako se ove godine napravi zelena gnojidba?

Je li rano u roku tjedan dana posijati ju?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Možda je već negdje napisano, ali ako nije problem neka netko samo odgovori na koji razmak red od reda sijati raolu za zelenu gnojidbu, a na koji za sjeme?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja je sijem jednako i za sjeme i za gnojidbu, jedino kaj za sjeme malo smanjim normu. Razmak isti, sve isto.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Jel ima netko u okolici Đakova sjemena rauole za prodat? Treba mi jedno 10ak kila.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Podravci..jeli skombajnirana gorušica i rauola??
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ima u okolici Đakova moj prijatelj a cijena če biti oko 10 kn ja sam mu vršio..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,766
Moja rauola izgleda bude propala. Prije par dana mahune bile zelene, jučer sam radio, a kombajner koji kao zna nešto o rauoli žeo mi je zob pokraj rauole. Danas idem balirati slamu kad imam šta vidjeti:mad::. Mahune ispucale, ne sve ali dobar dio. Sutra opet radim i j...a. Moreš se j... ako nemaš sve svoje. :fiery: !





Manje prostačiti,molim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh