• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zelena gnojidba

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Znam, ali trebala mi je za sjeme. Bilo je u planu nekih 7-8 rali posijati a sad opet moram mjenjati plan.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Moja raola jučer iskombajnirana, kak je god bila mala površina i slaba raola, ispalo je nekih 150 kg sjemena.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Ja cekam prvu kisu pa krecem u sjetvu repice. Ako ima netko 10 kg rauole za prodat nek se javi porukom.

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,534
Kupim 5 kg sjemena rauole za zelenu gnojidbu.
Molim, neka se javi tko je voljan prodati tako malu količinu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,534
Kaj nema nitko tih par kila? :icon_scratch:
Može odgovor i na PP.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ima za prodati čovjek u Ćepinu koliko god treba a cijena je 10 kuna +pdv i izdaje cerztifikat da je iz eko proizvodnje.....Pakiranje je vreca od 25 kg .
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Lagano pocele pripreme za zelenu gnojidbu,,,
Uvijeti idelni za sadnju,,,
Uskoro budemo vidjeli dal budem Belec-ovo sjeme hvalil ili ga budem gutil,,,:icon_rofl:

salim se, naravno,,,:eek::

nbw6qu.jpg


2l87oy1.jpg


25z2g7p.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nitko mi neće odgovoriti je li rnao za sijanje repice za zelenu gnojidbu?
Imam komad od češnjaka, samo ga moram preči sjetvospremačem i to je to, a i bilo je nešto kiše pa bi se dalo odraditi, ja vjerujem jako dobro.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Nisam neki znalac ali neko je jednom napisal da sve što ima brzi porast valja za zelenu gnojidbu. Kako repica raste neznam ali rekli su da je zob dobra za to.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Kalendarski je rano, ali zavisi od vremenskih uvjeta, sad su idealni, a kako se najavljuje opet suša i vručine, pitanje kako će biti nakon 15.8 kada bi se trebalo sijati. Ako se sad posije u vlažno tlo ona je za par dana iznikla i s jačanjem suše i temperature ja smatram da će korijen ići sve dublje za vlagom A sijenje u suho ako nepadne kiša nakon toga je čista propast. Zna li tko pravu informaciju do kada je rok sjetve za zeleno plačanje, ja sam našao članak da je rok 15.8.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Nisam neki znalac ali neko je jednom napisal da sve što ima brzi porast valja za zelenu gnojidbu. Kako repica raste neznam ali rekli su da je zob dobra za to.

Za gnojidbu je sve dobro,ali trebalo bi gledati da ima čim dublji korijen,da malo razrahli zemlju. Rauola i gorušica su najbolje za to...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Pa bolje je posijat u suho pa cekat kisu. Ionako ce sjeme mirovat. A ako dobije malo vlage i pusti klicu kad zasusi mozes se pozdravit. Odakle takvoj maloj biljcici snage da ide u dubinu. Neki dan sam kopao rupu na nekih 40 cm je jos suho. Ja cu cekat i dalje pa i iza Gospojine. Jer ne zelim isprobavati jednu ni drugu mogucnost. Kise nakon mjesec dana i dalje ni za lijek.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Ima za prodati čovjek u Ćepinu koliko god treba a cijena je 10 kuna +pdv i izdaje cerztifikat da je iz eko proizvodnje.....Pakiranje je vreca od 25 kg .

Može broj tu ili na pp, hvala
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Raola je specifična po tom pitanju puštanja korijena u dubinu.

Evo baš sam proljetos nakon sjetve malo gledao, tamo gdje je iznikla i bila je gore možda 5 cm visoka od tla i polako sam otkopao zemlje oko nje sa rukom da bi izvadio korjen, bilo ga je nevjerojatnih dobrih 25 cm u zemlji, a kasnije kak je tek bilo nisam ni gledao :)
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Da li bi se mogla raula posaditi sa razbacivacem umjetnog gnojiva jel bi to bilo ok ili je to rasipavanje sjemena ?
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Ma moze se i rasipacem, pomjesas sa gnojivom ako ti vise baca ali ako imas sa lulom vjerujem da on moze bez problema.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh