• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zelena gnojidba

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
koju kulturu posijati na zemlji koja stoljećima nije vidjela stajnjaka? Ovu godinu ništa ne planiram na njoj sijati, pa želim da se malo popravi kvaliteta tla. Što preporučujete?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,518
heljda, motohod ti je zastupnik za prodaju na forumu, ja sam njegov menager i tražim samo 25% :finga:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,518
mogla bi i lucerna, ona obogaćuje tlo dušikom i rahli...a neš možeš i zaradit ovu godinu na njoj...ak odma posiješ...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
imao sam dobrih 10ak kila rauole pred vise od 10 godina dok nitko nije znao sta to zapravo je, pa tako ni mi doma. otac je kombajnirao u blizini covjeku pa mu je ovaj dao posto nismo znali sta je to. sjeme je stajalo i na kraju se bacilo.

nemam pojma gdje bi se mogla nabavit. rijetko ju tko sije..
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
Rauola je odlična. Jel znaš gdje ima rauole za kupiti? Zvao 10-ak poljoapoteka i sjemenara i nema je nigdje.

I ja sam čitao da je rauola zakon, ali nema sjemena. Ak posijem sad uljenu repicu,bu ona izrasla do jeseni u nešto? Što je s krmnim repama, kao npr. Perko?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
heljda, motohod ti je zastupnik za prodaju na forumu, ja sam njegov menager i tražim samo 25% :finga:


Upravo si ostao bez 5% jer nisi postavil link na moj oglas. :) :) A ostalih 20 % možeš birati: ovce,građevinski materijal,polovni bicikli,200 križnih šrafcigera.... ali lovu ne budeš videl ;)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
I ja sam čitao da je rauola zakon, ali nema sjemena. Ak posijem sad uljenu repicu,bu ona izrasla do jeseni u nešto? Što je s krmnim repama, kao npr. Perko?

rauola je prva liga...imao je prošle godine ali i ove godine ju obavezno sijem...sjeme nabavljam u Đurđevcu kod jednog tipa...

DSC00180.jpg

DSC00175-1.jpg

DSC00179-1.jpg

DSC00051-3.jpg

tu na slikama je polegla inače je bila oko 1.5 m ...za prošlu godinu super uz to kakva je suša bila...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
e jos da si poslikao bolje ovu masu na zemlji. zanima me koliko je to debel sloj dok se smalcira..? i koliko je sijes na ha ili kj?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U Đurđevcu kažeš da nabavljš sjeme, jeli kolega???? Ti znaš nekoga koga ja neznam, a meni pod nosom :D

Pod hitno daj ime i broj u PP !! ;)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
ima mase ima robe...a nisam slikao....jbg...imam video kad sam oral ...
sijem 8 kg na ral na lakše zemlje a na teže 10 kg...sad sam rekel da budem kupil i onda si budem riskiral drugo prolječe jednu zemlju od 1 rali da ju posijem i skombajniram da imam svoje sijeme stalno a i da je opet nekaj za prodat...
i mogu reči da je to zakon posijati , poduši korove , i sad tu gdje je bila rauola baš i nema korova na zemlji...e sad čemo vidjet efekt na prinosu...ove godine sijem na 15 rali rauolu...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=C2fNUfx3sos&feature=plcp[/YT]

ŠANANA

jeli kolega znam ja tipa.. stariji čovjek..neznam kak se zove al imam broj budem ti poslal na pp...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
sije se oko 15.8 ..na strništa i zaoravle se normalno kad ide zimska brazda, sam ju nesmije mraz ofurit...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
sa žitnom sijačicom svaki red...ah dubina kak se gdje zalomi...pa nekih 3 cm...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
lepa Roula MATIJA...

ja je svake godine imam, zlata vredi, učinak zagarntiran, povećava prinos, smanjuje zakorovljenost, prorahljuje tlo...
ali, tj VELIKO ALI!
postavlja se pitanja isplativosti njezinog uzgoja...
trebalo bi se okrenuti agrotehnici koja ja što jeftinija, znači čim manje prohoda s tim da se pozitivan efekt ne smanjuje...
još jedan ALI!
svi mi vele rok sjetve 15.08.! i to sem do sad prakticiral,i tata i deda...ja se stalno pital zakaj taj 15.08.??? ali kad su mi tak govorili stariji, tak sem delal...
no sad, profesori mi vele da to zanemarim!! odma nakon kaj se obavi žetva nastupa sjetva!! nema nikavog čekanja...
buhač napada takav usjev sigurno, no on se rješava insekticidom...to je jedan od mogućih problema...
s rokom sjetve 15.-20. 07. ostvaruje se veći prinos...ipak je to 30 dana duže vegetacije, isto tak klijavost bude veća sigurno, jer iskoristimo dostupnu količinu vlage koja ostaje nakon žitarica...svakim danom koji čekamo na sjetvu siderta nam isparava vlaga...

eto...moje mišljenje...
nek me neko potvrdi il opovrgne...svaki komentar dobrodošel...

EVO NEKOLIKO SLIKA OD MOJE RAOULE...

ovo je 2011. bila pri malčiranju...


Uploaded with ImageShack.us

ovo je nadprosječni primjerak...10% je bilo takve


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

ovo je početak cvatnje


Uploaded with ImageShack.us

ovo je izmalčirana masa na koju je rasipan agrodol...


Uploaded with ImageShack.us

ovo je nakon nicanja, uvjeti za nicanje katastrofalni, li uspela se nekak izboriti za život...


Uploaded with ImageShack.us

evo korijena, momak preživil pod malčerom ali ipak ranjen...pun hranjiva koja su izvučena iz dubljih slojeva...


Uploaded with ImageShack.us
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
a neznam kolega, ja mislim da onda ona bude več prešla u sijeme ,a vele da je najbolja za zaoravanje kad počnu prve mahune...znači onda se zmalčira i zaore....neznam , ja bum tak delal, prošle godine mi se to dopalo , e sad čemo vidjet dal see bude kaj bolje pokazalo i na prinosu..:D

usput gdje ti sjeme nabavljaš?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
hm

koliko kg ide rauole po KJ, koliko kn/kg,
koje agrotehničke operacije obavljate, tj kako pripremate zemlju za sjetvu

te da li je obavezna ikakva zaštita iste

BELEC7340 lijepo to izgleda, sviđa mi se
 

Najnoviji postovi

Na vrh