• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zeolit

L

Linda

Guest
Referentna gospodarstva tražimo

Tražim referentna gospodarstva za upotrebu Zeolita u ratarstvu i stočarstvu. Zeolit je aktivni vulkanski meralni kompleks-100% prirodno, direktno iz rudnika.
Za referentna gospodarstva popust 50% i više, ovisno o dogovoru
Na legeru u ZG palete od 400,600,800 kg
pakirano u 5 kilske vreće

slobodno se javite

Više informacija na webu:
http://www.valueadded-bestresults.com
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Referentna gospodarstva tražimo

evo ga !!! zeolit na polje, e sad još da pričekamo i vidimo efekat !!
 
L

Linda

Guest
Re: Referentna gospodarstva tražimo-REZULTATI

Evo da se pohvalim, imamo rezultate sa dva referentna gospodrstva u Hrvatskoj, jedno je u Gornjoj Stubici, drugo je u Vrbovcu.

NAjprije se je koristio Zeolitni granulat za sijetvu kukuruza sa različitim nacinima aplikacije. Kukuruz je najbolje rezultate kod prokljivanja dao kod primjene rastepačem.Može se pogledati u Vrbovcu. Gospodin Branko je i stavio slike apliciranja na forum. Ako tko želi popričati telefonom, mogu mu dati njihove telefonske brojeve da pitate iz prve ruke.

Različite vrste primjene (i direktno u red, sijačicom) su primjenjen u Gornjoj Stubici na obiteljskom Gospodarstvu Horvatinčić za sjetvu kukuruza na raznim parcelama, te isto bacanjem širom kod pjesčanog i rahlog tla, za stabilizaciju terena, hranidbu koja se ne ispire, te za poboljšavanje ph tla (aplicirani zeolit vuće ph tla na blago bazično to jest na vrijednost oko 7,3).
E sada vidim da su slike od gospodina Branka (breze) obrisane, stavit ćemo opet.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: Referentna gospodarstva tražimo

Ti bi kruha bez motike koliko vidim. Ništa od toga!
 
M

MOMOSARIC

Guest
Re: Referentna gospodarstva tražimo

21yes kaže:
Ti bi kruha bez motike koliko vidim. Ništa od toga!
Druže potpuno se slažem s tobom , svi bi samo nešto da nam prodaju , kao revolucionarno. :lol:
 
Å

Željko

Guest
Re: Referentna gospodarstva tražimo

Dečki, nemožete osuđivati dok ne probate!
Naravno da na poljoprivredi nema kruha bez rada, ali suvremeni poljoprivrednici znaju u dvostrućiti ili utrostručiti taj svoj kruh!

Mi smo poljoprivredno gospodarstvo Horvatinčić iz Gornje Stubice i koristimo
zeolitni granulat za prignojavanje tla i kao poboljšivać tla, tako i
proizvod Zoolit Universal za dodatak stočnoj hrani.

Imamo farmu sa 60 muznih krava Holstein i 60 ha zemljišta na kojem uzgajamo trave i žitarice
za svoje potrebe, viškove prodajemo. Zeolit nas je zainteresirao jer želimo
postići veće prinose i zainterserao nas je mineralni sastva, kao i
pobljšivanje tla (naša je zemlja većinom rahla, pješćana) s pomicanjem pH tla na
blago bazično (7,3).

U potpunosti smo zadovoljni uslugama i suradnjom s firmom Petram promet
d.o.o. koja zastupa mađarske zeolitne rudnike.

Za probu smo u proljeće uzeli 10 paleta zeolitnog granulata kojeg smo na tlo
primjenili na više načina:
1) sijaćicom, direktno u red, ispod samog kukuruza u količini od 510kg/ha + 90kg/ha NPK 15-15-15
i na drugoj parceli 300kg/ha zeolita i 300 kg/ha NPK 15-15-15 (trenutno nema razlike u kukuruzu)
2) rastepaćem po brazdi na pokusnu parcelu kukuruza + 300kg zeogranule i 300kg NPK15-15-15 u red u sijačici.
3) posipavali smo po staji radi upijanja amonijaka

Razne vrste primjene smo upotrijebili kako bi za iduću sijetvu vidjeli što
je najbolje za našu vrstu tla.

Prije same primjene na zemljište smo napravili probne sijetve kukuruza u
teglama i primjetili smo bolju klijavost kukuruza sa zeolitom kao i veći
broj listova u odnosu na NPK 15-15-15.
 
L

Linda

Guest
Re: Referentna gospodarstva tražimo

e, DA, hvala Željku. Sastav proizvoda je naveden u rubrici Burza poljoprivrednih proizvoda
U Mađarskoj ratari koji imaju štale, pa razdavajaju rijetku fazu gnojovke, kod primjene zeolitnog granulata pošrpricaju s gnojovkom granulat, pa nemaju dodtani trošak s NP gnojivoma, ali oni koji nemaju gnojovku, stave i NP (K netreba, jer ga ima dosta u zeolitu), obično se miješa do 2% dušika i do 2% fosfora (konkretna količina ovisi od satva umjetnog gnojiva koje se koristi).
Kod Žejka i Breze (Branka) smo malo požurili, jer je bilo proljeće tako da imaju konkretne rezultate za jesensku sjetvu, koja je kombinacija najbolja za konkretno tlo.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: Referentna gospodarstva tražimo

Hocemo vidjeti neke fotke?
 
Å

Željko

Guest
Re: Referentna gospodarstva tražimo

Uspio danas poslikati...
Na prvoj slici je moj kukuruz, a na drugoj se vidi razlika između mog i susjedovog kukuruza. Moj je tamno zelene boje i puno je viši, razlika u sjetvi su dva dana.

slike-foto_7298029_7298031_17993328.jpg

slike-foto_7298029_7298031_17993329.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: Referentna gospodarstva tražimo

Željko kaže:
Na prvoj slici je moj kukuruz, a na drugoj se vidi razlika između mog i susjedovog kukuruza. Moj je tamno zelene boje i puno je viši, razlika u sjetvi su dva dana.


slike-foto_7298029_7298031_17993329.jpg
Mislim stvarno nemam pojma o poljoprivredi ali nisam mogel odoleti da ovu sliku ne komentiram.
Da je razlika očigledna je ali da je ova svjetlo zelena livada......
Ali ima tu puno pametnijih ljudi koji se tim bave pa nek komentiraju oni.
 
M

MOMOSARIC

Guest
Re: Referentna gospodarstva tražimo

Stvarno glupost. Ovaj kukuruz desno sigurno nije u ovakvom stanju samo zato što nije dobio "zeolit" , poredjenje otpada!
Ispade da su svi kukuruzi koji nisu dobili taj "čarobni prah" kao ova "livada" :lol: .
 
L

Linda

Guest
Re: Referentna gospodarstva tražimo

MOMOSARIC kaže:
Stvarno glupost. Ovaj kukuruz desno sigurno nije u ovakvom stanju samo zato što nije dobio "zeolit" , poredjenje otpada!
Ispade da su svi kukuruzi koji nisu dobili taj "čarobni prah" kao ova "livada" :lol: .


nIJE ČAROBNI PRAH, nego je prirodni mineralni katalizator rasta i bitno pospješuje proklijavanje (imaš bezbroj neovisnih članaka na netu), mislim da je to ta parcela gdje baćeno i rastepaćem, i još posijano u red. To je 50 minerala i klinoptilolit koji drži vlagu uz korije, pomiješano sa NPK, zadržava hranjiva uz korijen, ne ispiru se. Rezultat nije izostao. Skroz mi je drago. Takonaprimjer upotrebom Zeolita kod sadnica paradajza, isto se u prosjeku dobije duplo plodova.Baš me zanima i broj klipova.
Zato i je referentno gospodarstvo u HR, da ne bi bilo...
Branko je isto rekao staviti slike, samo se njemu pokvarila sijaćica, pa je u red stavio samo 150 kg/ha a Željko je stavio 600 kg/ha što je bio maksimum od sijaćice, ako se ne varam+ količina rastepaćem.

kukuruz je predivan, čestitam, trebalo je pono malih vreća otvoriti ali je vrijedilo truda....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: Referentna gospodarstva tražimo

@Željko:koliko dana je razlika u sjetvi između ta dva kukuruza :?:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: Referentna gospodarstva tražimo

Piše tam 2 dana.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: Referentna gospodarstva tražimo

muhanicar kaže:
Piše tam 2 dana.
AH jebiga čitam na preskokce..

Ovakva razlika je nemoguča,jedino ako ono nije kukuruz iz tavana :lol: :D
 
Å

Željko

Guest
Re: Referentna gospodarstva tražimo

MOMOSARIC kaže:
Stvarno glupost. Ovaj kukuruz desno sigurno nije u ovakvom stanju samo zato što nije dobio "zeolit" , poredjenje otpada!
Ispade da su svi kukuruzi koji nisu dobili taj "čarobni prah" kao ova "livada" :lol: .

Naravno da nije susjedova parcela bogata mineralima ko moja, ali ja da sam htio imati takav kukuruz morao bih staviti na tu parcelu 600 kg NPKm pa koliko bi onda taj kukuruz mene koštao? zeolit je puno jeftiniji!
To je parcela di nisam išao s rasipacem, samo u sijaču sam stavil.

marko93 kaže:
muhanicar kaže:
Piše tam 2 dana.
AH jebiga čitam na preskokce..

Ovakva razlika je nemoguča,jedino ako ono nije kukuruz iz tavana :lol: :D

Da dva dana.
Hibrid je zlatko!
 
L

Linda

Guest
Re: Referentna gospodarstva tražimo

marko93 kaže:
muhanicar kaže:
Piše tam 2 dana.
AH jebiga čitam na preskokce..

Ovakva razlika je nemoguča,jedino ako ono nije kukuruz iz tavana :lol: :D

-moguća je, jer je tamo tlo pješćano i rahlo (pa je i susjedovo tlo loše)

1. Željko nije bacao umjetno gnojivo između redova (zašto trošiti na hranidbu korova?)-a ionako se ispere čim kiša padne, kod rahlog tla, ode dolje...
2. umjetno gnojivo je direktno ispod sjemenke kukuruza, sa granulama zeolita (klinoptilolit u zeolitu dozirapostupno hranjiva kroz korijen, inaće bi od umjetnog gnojiva odmah ispod sjemenke, kukuruz "izgorio")-tako se je dosta uštedjelo na umjetnom gnojivu, miješao se je zeolit u granulama sa NPK u gore navedenim omjerima
3. rastepaćem-bacanje samo Zeogranule širom- je tlo "stabilizarno ne samo na jednu sezonu, nahranjeno je i pH je pomaknut na blago bazični a evo sada čitam, da je na ovoj parceli samo u redu sa sijačicom, e onda to nije ta s Pioneerom

ajde da vidimo još slika sa ostalih parcela

-----
prije primjene na poljima je Željko probao varijante u teglama
ne znam je li to ta parcela sa Pioneerom, to Željko zna
-neki proizvođači sjemena koriste Vetozen i za dražiranje sjemenki radi bolje klijavosti

za slične usporedbene fotke pogledajte u galeriju na engleskoj verziji na arapske stranice: http://www.zeoplant.com

to je isto naš zeolit
 
L

Linda

Guest
Nemrem verovat , pa tu je gospođa Linda,tak mi je drage...
Je ona vam pune zna o tem zejolitu, puno je o njem pisala na drugem forumu kaj se zove depresija forum,mora da je to stvarne nekaj jake dobrega
Ljubim ruke...

Jesam, pisala sam o Neurosanu koji je protiv depresije i za detoksikaciju, pa to tamo spada što je jedan od 100 proizvoda preoizvođača zeolitnih proizvoda kojeg zastupam. Ovo je poljoprivredni forum, pa se piše o pljoprivrednim proizvodima, o ZOOLITI I ZEOGRANULI, te njihovoj primjeni u praksi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zeolit!!! Što? Gdje? Kako? S kim i čim i preko koga??? :scratch:scratch:scratch

Jučer u plodovima zemlje prvi puta čujem za to. E sad da li stvarno djeluje ili je sve ono samo marketinški trik da se proda nešto novo i nepoznato?!?

Ajmo forumaši raspišite se!!!:idea:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Gledal sam jednu emisiju na maks tv o svjetskoj poljoprivredi gdje se koristi taj Zeolit samo je bil u manjim kamenčićima ,isto tak imaju neke granule ko umjetno gnojivo malo veče loptice ista svrha koriste to na velikim površinama a to traje po par godina znači da se to ne upotrebljava svake godine i bili su zadovoljni sa učinkom prinosi su bili veči,dali je istina ili marketinški trik dok ne probaš neznaš...
 
Na vrh