• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zeolit

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
meni je bilo dosta megagrina, a ista ekipa sad dila zeolite...
ko voli nek izvoli, ja nebum...:butthead:
 
L

Linda

Guest
Zeolit u poljoprivredi

I meni se isto čini da Zeolit baš i ne djeluje.

Zeolit djeluje i prodaje ga više firmi, ne samo jedna.
Kod kukuruza ima više načina primjene

1. Rastepačem

poboljšivanje cijelog tla, djeluje 3-5 godina. Dozira se 0,5-1 kg/m2

2. sijačicom
u red, zajedno sa kukuruzom, granule, cca 200 kg/ha

3. Kao starter sjemena, sistem iz Mađarske
20 kg/ha, sijačicom


Zeolit zadržava vlagu u tlu i klinoptilolit sadržan u zemlji, dozira hranjiva uz korijen. Dodano umjetno gnojivo se ne ispire i biljke dobivaju hranjiva postupno po potrebi.
 
L

Linda

Guest
Zeolit u poljoprivredi, predbilježbe za proljetnu sijetvu kukuruza

Gledal sam jednu emisiju na maks tv o svjetskoj poljoprivredi gdje se koristi taj Zeolit samo je bil u manjim kamenčićima ,isto tak imaju neke granule ko umjetno gnojivo malo veče loptice ista svrha koriste to na velikim površinama a to traje po par godina znači da se to ne upotrebljava svake godine i bili su zadovoljni sa učinkom prinosi su bili veči,dali je istina ili marketinški trik dok ne probaš neznaš...

jučer je bilo jedno gospodarstvo iz Hrvatske na Plodovima zemlje, emisija broj 1667 od 30.9. Dosta dugi prilog sa konkretnim slikama iz Hrvatske. NIje marketinški trik, nego Zeolit tako djeluje.

Više informacija i narudžbe na
www.valueadded-bestresults.com

predbilježbe z aproljetnu sijetvu sa specijalno razvijenim sistemom za kukuruz iz MAđarske. U mađarskoj se tako posije godišnje 60.000 ha sa zeolitnim starterom i Zeogranulom.

Sije sa sijačicom zajedno sa kukruzom, imam i slike, poslat ću na mail

Zeogranula 130-200 kg/ha
Zeostarter 20 kg/ha
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Da to je nevjerovatno. U 100 tema o čudnovatom zeolitu. Ja sam na forumu motori hr. i takvi likovi koji upadaju se riješavaju u sekundi. Očito je da seljaka koji nema vremena ni volje se borit može hebat ko stigne. Ne velim da kamenje nije čudnovato, ali bi trebalo to iči u plačene oglase. Ljudi pitaju koliko to košta (i ja bi to htio znati) i dalje ih se hebe tako ljepo podmazano da ulazi bez brige. Po meni bi moderatori takve upadače trebali riješavati odmah. Pun je forum takvih koji nisu obrisani od prmiksa do čudnovatog kamenja. Ako mi neko ne želi reč koliko to košta i vrijedi iz iskustva onda me uopče ne interesira. Oni na Plodovima zemlje su mi ličili na TV prodaju, ako naručiš odmah dobiš set noževa. Ne bi me čudilo da je uvoznik kamenja netko politički podoban u ovoj novoj vlasti. Meni je kukuruz ove god bio dosta dobar, a gnojio sam ga upola manje nego je trebalo. Da sam ga dobro pognojio mogo je doč neki slavonac pregrnjat po mom kukuruzu i da ga snime. Gade mi se takvi ljudi od TV prodaje do upadača po kučama, autobusnim i tramvajskim terminalima do ovih o kamenju. Još malo kad dođem doma iz posla u 2 u noći i legnem iz jastuka mi bude iskočio neki kreten koji nešto nudi.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
[
QUOTE=Linda;845706]
Zeolit djeluje i prodaje ga više firmi, ne samo jedna
.



Kako bi tako nešto dobro došlo na mom pjesku ali budimo pametni 200kg/ha a oni u emisiji su rekli 130kg/ha to izlazi 0,02 kg/m2 ili samo dva grama kamenja na jedan m2 pa to kao da je svemirsko a ne ovozemaljsko. Tko misli da je dobro samo napred. Svojevremeno su i doktori preporučavali megagrin kao lijek dok se nije ustanovilo šta je u stvari to.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Idemo, pišite i dalje...sva mišljenja dobrodošla, jer i ja baš nevjeruejm u to, ali opet...

Što se tiće priloga iz poljoprivredne, lik je uzeo za primjer baš onu zelenkastu stabiljku s dva debela klipa, ali čini mi se da je stabilja bila u nekom rijetkom sklopu, odnosno da oko nje nije bilo ništa pa je naravno mogla takva izrasti, imam i ja takvih i bez zeolita...neznam, sve mi to izgleda sumljivo.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ajde nek nam netko pametan kaže koliko je ustvari težak hektar zemlje 30 cm u dubinu (iliti oranični sloj)...jer 200 kila nečega na hektar (radi se o čisto seljačkoj računici) je ko da ja sad vama puhnem kućne prašine u oči i kažem da više nećete bit nakon toga gladni...ni žedni, nit će vam se sexsat...:?

molim lijepo analizu mjerodavne institucije (agronomski fakultet) pa da vidimo što i koliko...a ne da ispadne kao s megagrinom na krumpiru di je rezultat porazan...što se prilikom prodaje istog nije tako prikazivalo...

i ono što je bitno, a vežem uz taj j....i megagrin, to je bilo da kad osušiš biljku (tj. bereš suho zrno) nema razlike od konvencionalne poljoprivrede, tj. prinos je isti...jedina je razlika u volumenu zelene biljke (tj. vodi) ako je i to točno...

uostalom, perlit je praktično istih svojstava...a u zemlji je neutralan...:gitarist:

10-15 prikolica stajnjaka po hektaru i šlus...em ga ima, em se pozna...
čak sam pokušao s peletiranim stajskim gnojivima i mogu reći da se i to pozna...jer ga baciš preko 1000 kila na hektar, a ak si nevjerni tomo ko ja onda ode i duplo...

dakle, razočaran ...:cry:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
E pa upravo to Šanana, a i onaj prvi loš kukuruz sasvim u travi
dok je ovaj drugi kao dobar zbog zeolita poptuno čist.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Idemo, pišite i dalje...sva mišljenja dobrodošla, jer i ja baš nevjeruejm u to, ali opet...

Što se tiće priloga iz poljoprivredne, lik je uzeo za primjer baš onu zelenkastu stabiljku s dva debela klipa, ali čini mi se da je stabilja bila u nekom rijetkom sklopu, odnosno da oko nje nije bilo ništa pa je naravno mogla takva izrasti, imam i ja takvih i bez zeolita...neznam, sve mi to izgleda sumljivo.

Šanana, znaš i sam kak izgleda kukuruz koji se gnoji i onaj koji se ne gnoji, njiva do njive, ne treba ti neko maglu prodavati.

Nemojte ljudi smo nasjedati na gluposti da nešto veže vlagu na sebe i da može 3 mjeseca bez kiše biljka funkcionirati i davati veće prinose. Ta vlaga koju i veže na sebe, ne može trajati više od koji sat, jer će je biljka izvuči. Evapotranspiracija po m2 pri temperaturama od 38 stupnjeva iznosi skoro 20 litara dnevno, pa molim onoga koji bude tu vlagu zadržao neka skine gaće da ga poljubim u dupe.

Dajte taj zeolit na njivu do moje i ako taj kukuruz bude izgledao bolje nego moj, dajem vam sav urod 10 godina
 
L

Linda

Guest
[



Kako bi tako nešto dobro došlo na mom pjesku ali budimo pametni 200kg/ha a oni u emisiji su rekli 130kg/ha to izlazi 0,02 kg/m2 ili samo dva grama kamenja na jedan m2 pa to kao da je svemirsko a ne ovozemaljsko. Tko misli da je dobro samo napred. Svojevremeno su i doktori preporučavali megagrin kao lijek dok se nije ustanovilo šta je u stvari to.

Ne, MIješaš obradu zemlje sa sijanjem u red.
Ti u red, sa sijačicom možeš staviti i 130 kg, najbolji su rezltati sa 200 kg/Ha, ali sijano u red, što je sezonski.
Ako hoćeš dugoročno poboljšati tlo, onda stavljaš 0,5 kg-1 kg/m2.

Cijena:
Meliorit 1,35 KN/kg (rasipačem po površini)
Zeogranula 2,50 kn/Kg (sijačicom granule)
Zeolit zrnca 2-5 mm 1,95 Kn/kg (sijačicom u red, sezonski)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ne, MIješaš obradu zemlje sa sijanjem u red.
Ti u red, sa sijačicom možeš staviti i 130 kg, najbolji su rezltati sa 200 kg/Ha, ali sijano u red, što je sezonski.
Ako hoćeš dugoročno poboljšati tlo, onda stavljaš 0,5 kg-1 kg/m2.

Cijena:
Meliorit 1,35 KN/kg (rasipačem po površini)
Zeogranula 2,50 kn/Kg (sijačicom granule)
Zeolit zrnca 2-5 mm 1,95 Kn/kg (sijačicom u red, sezonski)

Možda ja mješam nešto ali na tv su rekli 130 kg u sijačicu i pokazivali kamenčiće a kako god da je i dva kilograma na m2 svoje pare ne dam.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
nekad je ta firma bila Velebit informatika, a vjerujem da je Hren i dalje direktor...
e....:finga:
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
ja baš v ta sranja ne verujem, kod nas se je ove godine i partizanka osušila, tak da sem ga i del nebi imak kaj zadržati, a kaj ako i zadržava pa ga deneš i ono pada kiša kroz godinu kaj onda
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
ja baš v ta sranja ne verujem, kod nas se je ove godine i partizanka osušila, tak da sem ga i del nebi imak kaj zadržati, a kaj ako i zadržava pa ga deneš i ono pada kiša kroz godinu kaj onda

Onda ti zemlja nabubri i naraste, pa nemaš problema sa poplavom, sva se voda ocijedi susjedu:butthead:
 

Najnoviji postovi

Na vrh