• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 2511

Pocof

Novi član
Tu od
24 Stu 2019
Poruka
1
Pozdrav svima,
da li neko zna gde se na zetoru 2511 nalazi broj sasije osim na plocici kod volana
 

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
Pozdravljam sve clanove foruma:)
Ako neko moze da mi kaze dali na neki nacin moze da se pojaca motor kod zetora 2511....trebao bi uskoro da uradim generalku.Traktor drzim iz uspomene na pradedu koji ga je kupio novog 71.god
Zato bi da vidim sta mogu izvuci iz njega..
Hvala unapred
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Može se više izvuči iz tog motora, ali na tvojem mjestu ja bi sve vratil u tvorničko stanje jer veliš da ga imaš za uspomenu.
 

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
Može se više izvuči iz tog motora, ali na tvojem mjestu ja bi sve vratil u tvorničko stanje jer veliš da ga imaš za uspomenu
Hvala na odgovoru MUHA
To sto je za uspomenu znaci da ga nebi prodao,ali radim ja sa njim pa bi mu dodao malo zivota😅
Zato sam mislio da ucinim nesto jer svakako otvaram motor.
E sada u mom kraju je IMT najvise zastupljen po neka Rakovica i utb 445
Malo ima novih traktora....
Pa nemam sa kime da se konsultujem oko toga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Možeš dati izbušiti blok da staviš veče cilindre i dati bošisti da pojača gorivo i stavi veče uloške.
Dobilo se bu više snage, ali da je moj ja to nikad nebi radil.
 

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
Najbolje znaci standard 95mm pa sta bude bude.
Ja sam se iznenadio kad sam procitao da taj motor ima svega 1600 cm3 zapreminu...pa cak i vladimirac ima oko 2000 kubika.
Hvala na odgovorima 😃
Veliki pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Tak je, samo 1.6l je taj motorič.
Ali milina ga je za čuti kak lijepo radi. Još ako ima svoj originalni auspuh....
 

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
Da...moj originalni auspuh je stalno pucao dole kod grane
Varili ga razni "strucnjaci" i meni dosadi i kupim neki nov..nema vise tog zvuka ni blizu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Niti nema 1,6litri.
Ali Peugeot iz motora te zapremnine (1560ccm) izvlači 120ks ;)
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Pozdrav forumaši ...

Sprema se zamijeniti kočnice na Zetoru 2511, nožne i ručne pa me zanima na šta se treba paziti prilikom kupnje materijala, koji sve materijal moram uzeti ...

Isto tako zanima me na šta treba obratiti pažnju prilikom demontaže i montaže pakni i cilindra ...

Molim iskustva po mogućnosti slikovno kako MUHA to zna odraditi ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Za jednu stranu trebaš dvije pakne, jedan kočioni cilindar, dvije opruge, jednu nazubljenu gumicu, jedan o-ring doboša i jedan pojas ručne kočnice.
Možda buš trebal i semering doboša, brtvu poklopca diferencijala i na strani gde je špera dva oringa osovine špere (veči i manji.
I možda lajtung.
 

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
Pozdrav clanovima foruma
Potrebna mi je pomoc oko zetora
Anlaser ne prestaje da okrece motor sve dok ne upali....anlaser je ispravan na stolu ali kad ga vratim na traktor ne valja,ispitao sam i bravu na 50 kontaktu nema 12v kad se pusti dugme zatim sam turpijom obradio svaki zub na vencu zamasnjaka misleci da se mozda zaglavi bendiks i opet isto...kad ga pokrenem sarafcigerom direktno opet isto..2511 je u pitanju i originalni spori anlaser
Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ako se ne varam taj automat ima vilicu koja se da štelati.
Možda preduboko uleti zupčanik pa ga nemože vratiti.
 

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
Ako se ne varam taj automat ima vilicu koja se da štelati.
Možda preduboko uleti zupčanik pa ga nemože vratiti.
Da postoji navoj za stelanje dubine ali mi se cini da ne izlazi previse.
Probao sam da namontiram bez automata i da rucno povucem polugu bendiksa.
Kad se uzubi okrenem malo motor rukom i probam da iskopcam bendiks....to toliko tesko ide da jedva rukom poguram a kamoli opruga automata....ne razumem zasto ga tako jako spregne.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mora postojati moment kad se to počelo dešavati..vrati se do te točke..što si radio ?zašto?kada?
 

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
Mora postojati moment kad se to počelo dešavati..vrati se do te točke..što si radio ?zašto?kada?
Da to bi bilo dobro 😂
Traktor je nasledjen od pradjeda i to sa tim problemom koji je neko resio ko zna kada sa dodatnim automatom koji je imao zadatak da prekine glavni plus!!!
Ljudi ono niste vidili...svih kablova duplo anlaser je jedva verglao zbog vrv.velikog otpora svega toga..I ja to sve razmontiram i uvidim taj problem koji hocu da resim da bude kako treba😄
Mnogo je tajni u tih 52 godine a ja imam 25.i traktor je kod mene tek godinu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovo je dobar početak..jurišamo naprijed.
Da nije bendix s zubom viška..možda muha zna ili ima sliku..muha sve zna...ti prebroji zube kod sebe..postavi sliku da vidi jel to orginal anlaser .. .primit se posla...ajmo šu,šu!!
 

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
Ovo je dobar početak..jurišamo naprijed.
Da nije bendix s zubom viška..možda muha zna ili ima sliku..muha sve zna...ti prebroji zube kod sebe..postavi sliku da vidi jel to orginal anlaser .. .primit se posla...ajmo šu,šu!!
Hehe sliku tenutno nemam a bendix ima 11 zuba
 
Na vrh