• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 2511

Z

zetor4718

Guest
Zanima me je li bolji zetor 2511 od imt 539 opčenito

gle,nemože traktor 25ks biti bolji od traktora 39ks i s obzirom na razlike u godinama proizvodnje...
 
I

Ivo3

Guest
ali 2511 ima veću vučnu snagu nego 539 jer 539 ima jako lagan prednji kraj
šta ti znače tri klipa ako prednji kraj skaće ko pas
 
Z

zetor4718

Guest
ali 2511 ima veću vučnu snagu nego 539 jer 539 ima jako lagan prednji kraj
šta ti znače tri klipa ako prednji kraj skaće ko pas

da svi zetori imaju veću vučnu snagu od imt-a,a moj 4718 se više propinjao od 539 pod vitlom a zato sam ja vozio 7m drva a on 3m.2511 nema puno konja ali ima bočne reduktore i 5 brzina i zato je u prednosti!
 
I

Ivo3

Guest
moj tetak ima isto takvu zmajku i ja s svojim 2511 vućem punu kukuruza po polju bez problema
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
ZEKO što si mu krv pustio??? (druga slika)

sorry dblaz maknuo sam sliku moram je smanjit...pa stavim...nisam pustio krv zekanu nego nerastu koji je otraga visio...ima još slika samo ih moram smanjit:mad:
 
I

Ivo3

Guest
zeko 2511 vidim ti imaš i ursusa kak to da ti je bolji zeko nego medo
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
zeko 2511 vidim ti imaš i ursusa kak to da ti je bolji zeko nego medo

ivo medo je u maloj banani...al nikad mi se nije sviđao...zbog masivnosti,kuplunga i tako...uglavnom 2511 is the best
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Glupost!!! pogledaj kako su vezani. Rastavi sile na komponente pa ćeš vidjeti:idea:. Vertikalna komponetna pritišće 539 dolje, pri tome još dodatno podiže prednji kraj i prenosi težinu na stražnju osovinu, a kod 560 vertikalna komponenta diže zadnji kraj gore...
 
Posljednje uređivanje:
I

Ivo3

Guest
Mozes mi jos malo razjasniti tu vertikalnu komponentu
uopće neznam šta je to
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Mozes mi jos malo razjasniti tu vertikalnu komponentu
uopće neznam šta je to

to ti znači da je masa cijelog traktora na dadnjim kotačima,a tome doprinosi što je zakopčan na gornju kuku,a 560 na doljnju s tim ga diže(mislim na 560):!::!:

BDW mali "fergić" ima gume punjene vodom što znači da ima još veću masu:!:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Jučer sam gledao jednog Zetora 2511 69 god. pa me zanimaju neke stvari u vezi njega. Kad u 5-toj brzoj krećem iz mjesta na laganoj uzbrdici traktor prima gas i lagano krene par metara i onda stane kao da mu lamela proklizava, kad ga ubacim u neku nižu brzinu onda kreće bez problema čak mu i kotači proklizavaju, jel to kod njih normalno? Kolko mi se čini bosch pumpa mu je u prilično lošem stanju jer dosta jako dimi crno kad dam naglo gas na momente baci i bjelog dima, jel skupa reparacija pumpe? Inače pali bez problema. Išao bi za nekih 9000 kn, jel isplativo dat te novc za njega?
Vaša mišljenja i savjeti su dobro došli.
 

Najnoviji postovi

Na vrh